Skocz do zawartości

Przywitanie


tinca

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj i zadymiaj a jeśli chodzi o dziczyzne to polecam naszego kol. Chefa Paula i jego strone

 

http://www.chefpaul.net/

 

Warto zajrzeć.

 

Pozdrawiam Miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z najsmaczniejszego forum w internecie.

Po uważnym przestudiowaniu tego forum postanowiłem spróbować swoich sił w wędzeniu i domowej produkcji wędlin. Jestem pod dużym wrażeniem strony wędlinydomowe. Narazie postanowiłem skompletować niezbędny sprzęt i wybudować wędzarnię. Od dwóch lat mieszkam w nowym domu i mam duże plany jeśli chodzi o zagospodarowanie działki. Pierwsze wędzenie myślę przeprowadzić zimą, bo teraz jest trochę za ciepło. Oczywiście podzielę się z Wami swoimi wrażeniami. Liczę też na pomoc doświadczonych zadymiaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChefPaul

Witaj Pedro

Bardzo się cieszę, że do nas dołączyłeś. Produkcja wędlinek domowym sposobem wg sprawdzonych i niejednokrotnie bardzo starych receptur, sprawi Tobie nie tylko wielką satysfakcję, ale również pozwoli Twojej rodzinie i gościom na kosztowanie specjałów, których nie można kupić w sklepach. Pytaj a napewno odpowiemy w miarę swoich możliwości na Twoje wątpliwości (oczywiście z czasem sam będziesz mógł "nowym" udzielać odpowiedzi :) ...)

Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze witam w naszym gronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wędzenie myślę przeprowadzić zimą, bo teraz jest trochę za ciepło.

ciepło jest to fakt , ale nie znaczy to wcale że nie można nic uwędzić!

wybierając przepisy z wędzeniem ciepłym dymem i mając odpowiedno zrobioną (czytaj: długi kanał lub szybry) wędzarnię, spokojnie dasz radę.

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no to ja witam jozka , dziadka , zadymiacza i wszystkich kogo tylko spotkam , spotkalam witam uprzejmie . ja . no co , niestety nie mieszkam w cudnej wioseczzce sielskiej , anielskiej , chociaz o tym ciagle marze . o tych szyneczkach na jalowcu wedzonych , wineczkach robionych , chclebkach pieczonych - mniammm mniam - tez marze . No ,a le poki co to mieszkam w miescie w dolnoslaskim i wlasnie otwieram sklepik miesny - sklep u baby ! chce tam sprzedawac oryginalne wyroby . naturalne, smakowite , pachnace i ekologiczne - tylko gdzie ja takie kupie??? ech , czy to z nowu marzenia ???? moze ktos wie? gdzie moglabym zakupic takie pychotki ?? smacznie pozdrawiam i zycze rozsadnego obzarstwa - Joanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: Droga "Brąbeczko" niech mi będzie wolno rzec zdrobniale - tej szyneczki i wędlineczki nie kupisz u nas wcale. Jedynie na zlocie Braci Wędzarzy możesz kulinarnie degustować - wraz z Boskim napojem "Cytrynówką". A porady i uwagi godnie wysłuchać od fachowców, co się tym trudnią. Tam wzloty i upadki obaczysz, a wkrótce może skusisz się i twe ręce pierwszą zrobią wędlinkę i (szynęcje)! To nic że się nie uda, ale pierwsze będą twoje cuda. Sory że tak wyraziłem ten problem z którym się borykasz. :smile: :smile: :smile:
Derex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no , ja etz witam ciiebie , dzisiaj tez tu pierwszy raz zajrzlalam , a Ty sie ucz wedzic , zadymiac i co tam jeszcze pysznego robic , bo ja mieszkam niedaleko ciebie i chetnie bede sprzedawala takie pachnace smakolyki . no to sie ucz !! hhaha , heh pozdrawiam ciebie i w szystkich - brombeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:question: nie kupie ???? o buuuuuuuuuuuuu , a , gdzie ten zlocik? jaki zlocik , gdzie , z kim , kiedy , jak ?no po co pytac nie smiem , ale ..............dlaczego nie moge kupic ich do sklepiku???? takiego slicznego , wlasnymi raczkami ( prawie) zrobionego , no dlaczegooooooooo????? buuuuuuuuuuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupie ????

bo to NIEZGODNE z prawem, bo o ile mi wiadomo nikt z nas nie ma działalności gospodarczej w tym kierunku (przynajmniej nikt się nie wychyla) robimy dla siebie tak więc mając takie wyroby w sklepie = kłopoty

 

jaka cytrynowke ??

to jest dodatek do posiłków - nalewka (alkoholowa)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zaglądających.

Na początku serdecznie dziękuję Maxelowi za to co dla nas zrobił. Pomysł świetny i widać ilu ludziom potrzebny. Ze wzruszeniem ściskam Cię za to.

O mnie: jestem z Poraja koło Czestochowy i zabawę z amatorskim masarstwem wraz z żoną zacząłem około dwóch lat temu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy

Witam nowego miłośnika dymu w imieniu całej Wędzarniczej Braci.

Na początku serdecznie dziękuję Maxelowi za to co dla nas zrobił. Pomysł świetny i widać ilu ludziom potrzebny. Ze wzruszeniem ściskam Cię za to.

Masz okazję osobiście uściskać Maxella na zlocie 25-27.sierpnia w Napoleońskiej Zagrodzie -zapraszamy.

A masz bardzo blisko.

Pozdrawiam niezmiernie serdecznie

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witaj między zadymiacze!

 

znam jednego Grzesia W. z tradycjami wędliniarskimi :lol: - może określisz swoje miejsce pochodzenia :question:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! każdy coś tam ma w swoim drzewie genaologicznym :grin: hmm... ale Wrocław to rzeczywiście trochę daleko odemnie
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie

 

Nazywam się Paweł Zawadka (Pools), jestem z Warszawy. Stronke i forum przeglądam już chyba z rok. Mam za sobą kilka wędzeń, ale jak dotychczas efekty były różne :wink: . W sobotę kolejne zadymianie przedemną i mocno uczciwie się do niego przygotowywuję (będzie grana Kiełbasa Tyniecka (kolegi Ligawy) i Kiełbasa Marcina, plus polędwiczki (autorski przepis żonki :smile: )

 

Chciałem wszystkim podziękować ze wszelkiego rodzaju porady, przepisy i uwagi wyczytane zrówno na forum, jaki i na stronce. Dzięki nim moje podejście do wędzenia zdecydowanie zmieniło się na plus, no i wędzarka została nieco zmodernizowana z efektem pozytywnym :smile:

 

Specjalne podziękowania dla MAXEL'a za info na priv, dla kolegi Papcia za rady co do wędzonego kurczaka (ćwiartki wyszły super) no i dla Dziadka za artykuł "Kutrowanie sposobem domwym" (bez niego za czorta bym nie wiedział jak podejść do tematu emulsji w Kiełbasie Tynieckiej), oraz podziękowania dla Miro (mam nadzieję, że w przyszłości już nie będę tak kłopotliwym klientem, :lol: )

 

Z przygotowań do wędzenia, jak i z samego zadymiania będę miał troche fotek, postaram się podesłać z krótkim opisem.

 

Pozdrawiam wszystkich zadymiaczy

 

POOLS

Paweł Zawadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.