Jump to content

Przywitanie

tinca

Recommended Posts

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Trafiłam na Wasze forum w poszukiwaniu suszarni na grzyby, które w tym roku obficie obrodziły. 

Niestety w tym roku już nie zdążę wybudować budowli, ale ziarno zostało zasiane.

Interesuje mnie jakaś fajna niewielka ok 2,5 m suszarnio - wędzarnia, którą będę mogła wybudować w ogródku pod czereśniami.

Jeśli ktoś posiada jakieś ciekawe  projekty to proszę podrzucić ja także będę szukać.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Wędzarniczej Braci.

Witam pokornie wszystkich Zadymiarzy. Rozpoczynam przygodę już w piątek 9/10/2015. Mam mnóstwo wątpliwości jak się znajdę w praktyce. Odziedziczyłem wędzarnię drewnianą przenośną z paleniskiem elektrycznym, sterowanym poprzez pomiar temperatury - wbudowany czujnik temperatury na panelu sterującym, z kominem wraz z szyberkiem. Niestety nie ma już poprzedniego właściciela zadymiarza i całą wiedzę zabrał ze sobą w zaświaty. Na razie uczę się  ustawiać temperaturę i cały czas myślę jak wytworzyć dym w tym urządzeniu. Odziedziczyłem garnek zadymiony ze śladami "palonych" w nim wiórek, który pewnie był stawiany na palenisku - maszynce do gotowania, ale nie mam pojęcia:

- ile wsypać wiórek

- na jak długo wystarczy wsadu

- czy nad garnkiem użyć jakiejś osłony żeby się nie zapalił skapujący tłuszcz

Zastanawiam się czy nie zamontować  dymogeneratora autorstwa zadymiarza Roberta i czy ten wynalazek ma w ogóle uzasadnienie w tego typu wędzarni.

Jeśli któryś z kolegów używa podobnej wędzarni i chciałby się podzielić uwagami praktycznymi to pokornie przyjmę wszystkie pomocne wskazówki,

Jeszcze raz pozdrawiam Zadymowo.

Roman z Gdańska

Hejka.. Witajcie "nowi" Bracia..  :)

Na forum WB, znajdziecie wszystkie odpowiedzi na Wasze pytania i nie tylko.

Ale jest jedna zasada, musicie uwierzyc w to, co Wam doswiadczeni koledzy i kolezanki podpowiedza, nawet jesli wyda sie to absurdalne z juz posiadanym przez Was doswiadczeniem..

Prosimy abyscie na poczatek zaznajomili sie z materialami dla poczatkujacych ze strony glownej, a reszta bedzie latwa..  ;)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..

Witam, jestem tu nowy, dymieniem zająłem się od czsu przejścia na emeryturę. Wędził już mój dziadek, ale po nim nie mam żadnych doświadczeń. Ta fajna strona mnie zafascynowaładlatego tu jestem, a pytań mam co niemiara. Pozdrawiam  -  Wandzok

Witaj.

jest już opisane wszystko

Ważne są także spostrzeżenia, przemyślenia, uwagi i komentarze uczestników. I tych oby było jaknajwięcej.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Witam wszystkich

Jestem z Pomorza, amatorsko lubię wędzić mięsko :-), lubię tradycyjne smaki i przepisy. W poszukiwaniu przepisu na suszony długo dojrzewający boczek natrafiłem na tą stronę.

Poza kulinariami głównym moim hobby jest wędkarstwo.

Pozdrawiam

Daniel

Edited by Kruszynka