Skocz do zawartości

Zakup wędzarni(allegro,olx,inne)


krzysiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Niedawno zobaczyłem do kupienia na allegro wędzarnie przenośną (http://allegro.pl/item125534003_wedzarnia_domowa.html), do tej pory wędziłem w wędzarnii tradycyjnej, jednak z przyczyn ode mnie nie zależnych nie zawsze mam do niej dostęp. Chciałem sie spytać czy może ktoś z Was używał takiej wędzarnii? Czy jest ona "w pełni wartościowa"?? Co sądzicie o wędzeniu trocinami ?? pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oferowana wędzarnia wykonana jest z blachy stalowej o gr. 0.8mm."

Może sie nie znam, ale coś cienka ta blacha, do wędzenia tylko zrębki, trociny pewnie też ale trzeba uważać skąd się bieże. Dzisiaj producent wpycha gó..o w kiełbasy i mięso nazywając to senatorską lub jakąś tam mielonką. To zrębki i trociny też mogą być zbieraniną z tartaku. Trzeba potem wybadać po smaku - jak gożkie i okopcone to napewno nie jest to materiał do wędzenia.

Ja osobiscie należę do szczęściaży - mam wędzarnię w piwnicy domku 2-rodzinnego. Wędzę drewnem olchowym lub wiśniowym, albo mieszanką. Zrębki i trociny jakie mam powstają przy ścinaniu drzew i cięciu ich na kawałki. A używam ich jedynie do przytłumienia ognia - znaczy się żeby więcej dymu było i dla obniżenia temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość blachy, jak dla „obiektu” przenośnego jest OK., gdyby była z 2 albo 3 mm kto by to uniósł.

Jest to wędzarnia pośrednia, czyli wiadomo nie na wieczny czas, ale spełni swe zadanie na jakiś czas, jeżeli będziesz ją szanował to podejrzewam że jakieś 10 - 15 lat. Palenisko ulegnie zniszczeniu wcześniej, ale to sobie dorobisz między czasie.

Co do zrębków/wiórków to tak jak z mięsem, jeżeli będziesz kupowała z dobrego źródła to OK., jeżeli jakieś przypadkowe to będzie i może mieszanka czegoś drewno podobnego.

Resztę Kolego dowiesz się z forum, było już wielokrotnie pisane.

 

PS

Sam mam podobną (kupiłem już używaną, z tego co wiem ma jakieś 7 lat) używam ją jako rezerwową, do małych ilości – wtedy nie opłaca mi się rozpalać dużej murowanej wędzarni, na wyjazdy – trudna zabrać ze sobą murowaną wędzarnie, pale w niej normalnie ogniem i fajnie/szybko w niej się wędzi i piecze np. 4 kurczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Paula, ta wędzarenka może spokojnie pracować pod jakąś wiatką, zadaszeniem, szerokim okapem itp. Sprawdzone. :smile:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.

 

Chciałbym poprosić Szanownych Forumowiczów o opinie nt. ewentualnej przydatności takiego oto produktu:

http://allegro.pl/biowin-330108-wedzarnia-ogrodowa-gw-zwrotu-i4327640314.html

 

No i co jeszcze istotne...... Po zapytaniu kilku sprzedawców oferujących ten produkt - uzyskałem sprzeczne odpowiedzi na temat materiału z którego wykonana jest owa wędzarnia.......

 

Część sprzedawców twierdzi, iż wędzarnia cała wykonana jest z blachy czarnej a część, że z wnętrze jest z blachy ocynkowanej :-). Różnica między "wnętrzem" a "zewnętrzem" :-), wynika ponoć stąd, że wędzarnia posiada podwójne ścianki.

 

Czy ktoś z kolegów forumowiczów jest w stanie na podstawie zdjęć wywnioskować jaka to blacha we wnętrzu wędzarni ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej deski i zrób swoją.

Zaoszczędzisz nerwów i 350,00 zł.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania ale upierdliwa w obsłudze. Mam taką samą, tylko model sprzed kilku lat. Nadaje się do okazjonalnego wędzenia.

 

Najpierw wywaliłem tackę z trocinami i zastąpiłem pseudo dymogeneratorem z puszki i kolby lutowniczej. Potem wywaliłem kuwetę na węgiel drzewny i dołożyłem palnik na propan-butan. Kolejny krok to wycięcie otworu w bocznej ściance i zakup dymogeneratora borniaka. W końcu zamiana palnika gazowego na maszynkę elektryczną. Po drodze jeszcze była modernizacja komina i zrobienie okienka w drzwiczkach, które i tak momentalnie stało się nieprzejrzyste. Teraz stoi nieużywana a ja wędzę w drewnianej skrzyni.

 

Miro ma rację - skrzynia z desek, grill alaska, dymogenerator borniaka i rogera, może sterownik do tego, i masz spokój na lata.

 

 

Aha, zapomniałem - dodatkową wadą są małe wymiary komory. Jednorazowy wsad to 3-4 kg cienkiej kiełbasy, no może 5kg, ale będą kłopoty z osuszeniem.

Edytowane przez Maad

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne sugestie.

 

Rodzaju blachy ze zdjęcia, jak rozumiem, nie da się określić ? Chociaż, to może nie jest aż tak istotne...

 

A jeśli skrzynia ? To może coś takiego ?

 

http://allegro.pl/wedzarnia-wedzarka-drewniana-mega-zestaw-polecam-i4325847437.html

 

Czy też nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozwiazanie było niedawno komentowane - też się nie nadaje z uwagi na mikroskopijne palenisko

 

musisz zastanowić się nad źródłem ciepła i źródłem dymu

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te gówniane wynalazki !

Kup trochę desek, parę kątowników i zbuduj własną, funkcjonalną wędzarnię.

 

Do szczęścia trzeba Ci :

- komory wędzarniczej

- DG

- grzałki

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie te gówniane wynalazki !

Kup trochę desek, parę kątowników i zbuduj własną, funkcjonalną wędzarnię.

 

Do szczęścia trzeba Ci :

- komory wędzarniczej

- DG

- grzałki

Miro dobrze Ci radzi, ja zrobiłem coś takiego i jestem zadowolony. W planach jest budowa następnej dla znajomego.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7632-wedzarnia-emeryta/

 

 

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu.

 

Budujesz wędzarnię drewnianą i obijasz wewnątrz od dołu blachą żeby zabezpieczyć drewno przed ogniem.

W plenerze stawiasz wędzarnię na 4 kamieniach lub dorobionych metalowych nóżkach.

Dodatkowo można obłożyć spód ziemią lub budując przewidzieć osłony paleniska.

Palisz pod spodem i problem rozwiązany.

Możesz tak skonstruować wędzarnię, aby dodatkowo była składana, czyli każda ścianka osobno, co ułatwi jej transport.

Gabaryty wędzarni wg. własnych potrzeb i tego co zamierzasz wędzić.

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro a jak z taka wedzarnia na placu przed blokiem cos uwedzisz ? pozwola Ci ognisko zrobic na trawniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed blokiem to raczej w niczym nie pozwolą uwędzić.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas pozwola ,bo ja wedze pod blokiem bezproblemowo ...tylko boje sie ze bede miala za duzo smakoszy :D

 

o tak sobie "wedzimy w pseldo wedzarce"

post-58387-0-94660600-1402741892_thumb.jpg

 

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak na koncercie rockowym !

Sporo widowni, a zamiast wrażeń słuchowych, zapachowe ....  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro taki sam budynek jeszcze po lewej i za moimi plecami (bo to ja robilam fotke) 

coraz wiecej sasiadow podchodzi i sie pyta co robimy  ...otwieram  dzwi i wtedy pada slowo ła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.