Skocz do zawartości

Zakup wędzarni(allegro,olx,inne)


krzysiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś nieśmiało zaproponować to peklowanie jednak trochę dłuższe będzie lepsze - takie peklowanie 3-4 dniowe to raczej w sytuacjach awaryjnych - jeśli nic mnie nie popędza to około 14 dni pekluję.

To będzie test. Muszę poznać się z nowym nabytkiem. Ale dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wtorek to będzie dzień kiedy pojadę po mięsko a weekend będzie pierwsze testowanie
Owszem zapekluj we wtorek , w weekend wygrzej wędzarkę na sucho , puść dym , naucz się jej- a na kolejny weekend za tydzień przyzwoicie zapeklowane i uwędzone będą hitem długiego weekendu  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, kup sobie ze dwa kilogramy białej surowej (one wszystkie maja dodatek azotynu) i na niej potestuj.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxell

Dodatek azotynu w białej kiełbasie?

Ok może i mają, ale czy ten"dodatek" zapewnia ochronę bakteriologiczną?

Ponoć forum dba o zdrowie i prawidłowy proces technologiczny. Jak już tak grubo nowicjuszowi podpowiadać to niech zrobi kiełbasę na samej soli tylko niech to szybko skonsumuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi, tylko przed wędzeniem ma kupić białą celem wypróbowania wędzarni. Nie przypominam sobie, abym zalecał Koledze robienie białej na samej soli. :D

Po prostu to jest najprostszy sposób na próby urządzenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i nadal podtrzymuję tę opcję. To najtańszy sposób na wypróbowanie wędzarni. Nawet jak zepsuje, to niewielka strata. Przecież tego nie musi jeść. :D Chodzi o końcowy efekt procesu wędzenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ta izolowana wędzarnia nadaje się do przeróbki ? Można by dołożyć dymboxa razem z jakąś grzałką w miejsce paleniska ? https://allegro.pl/oferta/wedzarnia-izolowana-wedzarka-ogrodowa-wedzarnie-10220436901?reco_id=039f799d-c593-11ec-8b25-3e93720e30a7&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Wyszło by dużo taniej niż mały borniak analogowy

Edytowane przez Budrysbigger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokupisz do tego DG od Borniaka , to masz pewność że będzie działać jak trzeba. Z Dymboxem hmmm, poczytaj sobie na forum o tym sprzęcie, to sam sobie wyrobisz zdanie jaką podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i proszę o porady doświadczonych zadymiarzy

Mam blaszaka jak Paweljack. W zimę dramat z temperaturą i z wilgotnością. Mam dom z tarasem i 20 m dalej drugi garaż blaszak ocieplony gdzie przechowywuje takie sprzęty. Mam problem z łędźwiem więc kółka też by miały znaczenie żeby po trawie pojechały (pan kornik ma małe kałczuki więc kiepsko a booksa chyba ok?). Obecna z blachy mieści 12 pstrągów lub 10kg mięsa. Zrobiło się za mało min o połowę lub przyszłościowo najlepiej *2 więc booksa 320l lepsza bo większa niż kornik 150+? Ile tam realnie wejdzie?. Do ryb jak są warunki pogodowe blaszak jest super ale mięso stać i pilnować 6h przy 2 małych dzieci i mnóstwa spraw na głowie...  Co warto dokupić z tych bajerów bo cena + +. Czy mamy jakiś rabat czy przedstawiciela na grupie ale nie typowego sprzedawcę, który nie ma serducha do tej pasji?!

 

https://allegro.pl/oferta/wedzarnia-ogrodowa-drewniana-elektryczna-szklo-10748562243?fromVariant=10748491352

 

http://www.electricsmoker.eu/panele/index

 

Coś ktoś innego zaproponuje albo wady i zalety tych napisze? Którą wybrać? Termoobieg się przydaje, do czego?  Czy smak i aromat z takich wędzarni jest podobny, nie gorszy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam i proszę o porady doświadczonych zadymiarzy... Też zamierzam wejść "w temat" wędzenia :):) Mam możliwość odkupienia wędzarki ze zdjęć. Proszę o opinię czy warto: w sensie "wyjdzie coś z niej podobnego do fajnej wędliny"? Wiem, że mała  i większość ma lepsze itp ale dla mnie na 2 osoby na początek chyba ok ... Tu mam głównie pytanie o skropliny, niby obłożona wełną ale z górnej pokrywy będzie kapać? Warta uwagi czy szkoda zachodu? Dziękuję za każdą odpowiedź i poradę na ten temat.

FB_IMG_1703271890462.jpg

FB_IMG_1703271898079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szkoda zachodu.

Jakbym miała brać to co pokazujesz to bym wzięła beczkę czy drenę.

Osobiście mam wędzarnię typu "kibelek" i sobie chwalę.

Co wybierzesz będzie twoim wyborem.

48 minut temu, eureka00 napisał(a):

dla mnie na 2 osoby

od tego się zaczyna, a potem chętnych jest od groma i ciut, ciut.

Takie maleństwo odradzam.

 

Poczytaj nasze Forum, jest masa wiedzy. Dużo się dowiesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eureka00 napisał(a):

Mam możliwość odkupienia wędzarki ze zdjęć. Proszę o opinię czy warto: w sensie "wyjdzie coś z niej podobnego do fajnej wędliny"?

 

4 godziny temu, eureka00 napisał(a):

... Tu mam głównie pytanie o skropliny, niby obłożona wełną ale z górnej pokrywy będzie kapać? Warta uwagi czy szkoda zachodu?

Wedzarnia jest uzywana,wiec jaki problem zapytac sprzedawce co i jak (dziala czy nie dziala).

Osobiscie bym jej nie kupil,ale ostateczna decyzja kupna  jest po twojej stronie.

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Olek.P napisał(a):

 

Wedzarnia jest uzywana,wiec jaki problem zapytac sprzedawce co i jak (dziala czy nie dziala).

Osobiscie bym jej nie kupil,ale ostateczna decyzja kupna  jest po twojej stronie.

jaki problem spytać? żaden tylko kto prawdę powie...? znam wersję że nie ma czasu na wędzenie :) a tu w wielu postach jest "poszukaj na forum" nei wiem czy kojarzycie ile dziś ma stron to forum :) stąd pytanie moje. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony wszystkim moim znajomym, którzy kiedykolwiek pytali mnie o zakup tego typu wędzarni odpowiedź zawsze była taka sama - NIE, NIE i jeszcze raz NIE.

ps. wędzić w tym oczywiście można ale poziom rozdrażnienia operatora z czasem osiąga wysoki poziom i nic dziwnego że jest na sprzedaż  - mikroskopijne palenisko i brak możliwości nawet iluzorycznej regulacji temperatury kompletnie ten twór dyskwalifikuje - oczywiście to MOJA SUBIEKTYWNA ocena.

ps2. jeśli jest w cenie złomu stalowego to kup sobie - pytanie czy warto się zrażać do wędzenia 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamuśka napisał(a):

Jakbym miała brać to co pokazujesz to bym wzięła beczkę

Uważam tak samo 👍

Stawiasz na bloczkach, na górę worek jutowy i dymisz. 

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam podobnej konstrukcji z tym że moja jest drewniana i wyższa do tego, kominek jest niższy mimo to i tak ma zbyt małą przepustowość i trzeba uchylać całe wieko, drewno nie jest zbyt szczelne więc i większych problemów ze skroplinamim nie ma a jak się podniesie wieko to wręcz żadnych, używam tego kilka sezonów ale ostatnio bawię się elektrykiem niezbyt udanym ale daje radę, z perspektywy czasu tego pokazanego sprzętu raczej bym nie kupił hmm... Nawet napewno bym nie kupił i pomyślał o czymś innym jakimś drewniaku elektrycznym bądź tak jak ktoś pisał zwykłej beczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Jedni wolą wędzić ogniem i dymem a inni wolą mieć spokój, kupić elektryka z grzałką i sterownikiem, włączyć i zapomnieć ;) Na tych drewnianych kibelkach z allegro/olx z zewnętrznym paleniskiem spokojnie uwędzisz. Sam mam taki i bez problemu idzie uzyskać stałą temp wędzenia tylko i wyłącznie uchylając bądź domykając drzwiczki paleniska. Plusem takiej wędzarki jest również na pewno jej mobilność, po skończonym wędzeniu składasz zestaw i chowasz gdzie masz miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smoky91 napisał(a):

Sam mam taki i bez problemu idzie uzyskać stałą temp wędzenia tylko i wyłącznie uchylając bądź domykając drzwiczki paleniska. Plusem takiej wędzarki jest również na pewno jej mobilność, po skończonym wędzeniu składasz zestaw i chowasz gdzie masz miejsce. 

Dokładnie tak jest, robię identycznie, drzwiczki jako regulator...😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.