Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wędzarnia Maaro2202 typu kibelek

wedzarnia kibelek maaro maaro2202 wędzarnia kibel wedzarnia kibel palenisko bezposrednie z paleniskiem bezposrednim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 2404 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 22 gru 2018 - 08:52

Witaj ładna robota.Masz ryby do wędzenia?. Co do zasady powinny być pod wedzonkami z mięsa, kiełbasami, lub ryby nad rybami, aby ewentualnie skapujacy sok nie kapal na mięso. Tak dla przypomnienia.Z zdjęcia nie widzę jak jest u Ciebie

Użytkownik Maciekzbrzegu edytował ten post 22 gru 2018 - 08:58

#22 witt

witt

Weteran

• Użytkownicy
  • 1380 postów
  • MiejscowośćOstrzeszow

Napisano 22 gru 2018 - 10:31

Proszę.

Ładne wykonanie, a zarazem ładna wędzarnia. :clap:  Będziesz miał kolego uciechę z wędzenia i smakowite wędzonki. :thumbsup:

Powodzenia oraz świąteczne pozdrowienia

#23 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 22 gru 2018 - 11:12

Witaj ładna robota.Masz ryby do wędzenia?. Co do zasady powinny być pod wedzonkami z mięsa, kiełbasami, lub ryby nad rybami, aby ewentualnie skapujacy sok nie kapal na mięso. Tak dla przypomnienia.Z zdjęcia nie widzę jak jest u Ciebie

Mam 3 pstrągi, wiszą na dole po prawej, ogony wystaja. Górna kij po prawej to polędwiczki w ziołach.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

#24 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 22 gru 2018 - 11:51

Człowiek sobie kawę pije na podwórku desz a w wędzarni się wędzi. Temperatury na obu poziomach pod ręką. Polecam urządzono, przydaje się w niepogodę.df1c956e028fe1aabd72ecaa474c6cae.jpg

#25 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8215 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 22 gru 2018 - 11:55

Człowiek sobie kawę pije

Masz ładne, zadbane pazurki  :frantics:  

#26 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 22 gru 2018 - 11:56

Człowiek sobie kawę pije

Masz ładne, zadbane pazurki :frantics:
Przekaże żonie

#27 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 23 gru 2018 - 23:56

Wędzonki 10 dni w zalewie w dymie 5,5h w temperaturze 50-60°C, odparzane do 68°C w środku mięsa. W smaku i wyglądzie jak dla mnie rewelacja.
To było moje 2 dymienie a zarazem test dla ryby, kurczaków, sery już były i wpadły do stałej obecności. Za to kurczak pomimo peklowania 24h odparzania w zalewie nie podszedł- raczej już się nie słyszę. Ryby zaś rewelacja.
83ac2f6902415c8cfa08a3fdb3f96fbf.jpgcfb23e883408c6c25f767802b76bbeb6.jpg12d5cf8d8cf2ae21107484e20007226b.jpg

#28 januszfeniks

januszfeniks

Weteran

• Użytkownicy
  • 1146 postów
  • MiejscowośćEłk

Napisano 24 gru 2018 - 06:29

Człowiek sobie kawę pije

Masz ładne, zadbane pazurki  

Kobiety  :D  :cry:  :cool:  ...  A czemu człowieka nie pochwalisz ze ładne wędlinki co?  :devil:  :angel:    No nie bo ważniejsze pazurki  :facepalm:    Świat idzie ku zagładzie  :cry:  :D

#29 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 8215 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 24 gru 2018 - 07:40

To było moje 2 dymienie

Drugie dymienie i takie piękne wędzonki ! Można tylko pogratulować  :thumbsup:

Moje pierwsze były w stylu Zbója Madeja  :facepalm: - 13 lat temu  :laugh:

A czemu człowieka nie pochwalisz ze ładne wędlinki co?        No nie bo ważniejsze pazurki      Świat idzie ku zagładzie 

Przyszedł i czas na wędlinki   :D

Na tamtym zdjęciu trzy elementy dopasowane kolorystycznie  (w jednakowym, niebieskim odcieniu, podkręcone pomarańczem) zwróciły moja uwagę:

- filiżanki z kawą

- pazurki

- miernik temperatury

Jak mniemam, wędlinki mają związek z pazurkami; są dla ich zadbanej właścicielki robione  :frantics:

#30 januszfeniks

januszfeniks

Weteran

• Użytkownicy
  • 1146 postów
  • MiejscowośćEłk

Napisano 24 gru 2018 - 09:56

To było moje 2 dymienie

Drugie dymienie i takie piękne wędzonki ! Można tylko pogratulować  :thumbsup:

Moje pierwsze były w stylu Zbója Madeja  :facepalm: - 13 lat temu  :laugh:

A czemu człowieka nie pochwalisz ze ładne wędlinki co?        No nie bo ważniejsze pazurki      Świat idzie ku zagładzie 

Przyszedł i czas na wędlinki   :D

Na tamtym zdjęciu trzy elementy dopasowane kolorystycznie  (w jednakowym, niebieskim odcieniu, podkręcone pomarańczem) zwróciły moja uwagę:

- filiżanki z kawą

- pazurki

- miernik temperatury

Jak mniemam, wędlinki mają związek z pazurkami; są dla ich zadbanej właścicielki robione  :frantics:

Jak ja Nie cierpię wędlinek !!!  Otwieram "Wędliny domowe"... Co widzę?! Wędliny... Otwieram Facebooka i co widzę?!!  WĘDLINY... Zaglądam do lodówki i co?!!!  Wędliny...  Jadę do rybakówki popatrzeć se na rybki żywe ;)   Dlatego rozumiem Cie ze widzisz filiżanki, paznokcie i kawkę ;) 

#31 Piotr3

Piotr3

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWierzbocice

Napisano 24 gru 2018 - 14:53

Wesołych Świąt. Jaki jest w praktyce zasięg termometru ze zdjęcia?

#32 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 24 gru 2018 - 14:57

10-15m i 2 ściany nośne daje radę, w otwartym 30-40m też, więcej nie próbowałem.

#33 _Misiek_

_Misiek_

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 134 postów
  • MiejscowośćPodkarpacie

Napisano 24 gru 2018 - 15:29

Koło 100m powinien wyciągnąć na otwartej przestrzeni,bo mam albo taki sam albo bardzo podobny z tymi samymi że tak powiem trzewiami, zresztą zgodnie z opisem producenta (30ft).

Wędzarnia jak na wystawę, drugie wędzenie i wędzonki jak malowane. Żeby człowiek tak od razu wiedział jak ty żeby najpierw czytać. :D

Użytkownik _Misiek_ edytował ten post 24 gru 2018 - 15:31

#34 Piotr3

Piotr3

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWierzbocice

Napisano 24 gru 2018 - 15:37

Dzięki za informacje dotyczące termometru. Jeszcze raz radosnych Świąt dla całej "wędzarniczej rodziny"

#35 KrzysiekLublin

KrzysiekLublin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano 11 sty 2019 - 17:24

Witam. 

maaro2202 super wędzarniaa. 

Ja dotychczas wędziłem w beczce. Teraz planuje zrobić coś na wzór Twojej. Mam pytanie... widzę ze Twoja zrobiona jest z drzewa iglastego, z kim nie rozmawiam to każdy mi odradza, że lepiej liściaste bo żywica itp. Powiedz czy gdzies u siebie zauważyłeś jakiś wypływ żywicy pod wpływem temperatury ? 

#36 eli55

eli55

Weteran

• Użytkownicy
  • 2167 postów
  • Miejscowośćmonastir / wlochy

Napisano 12 sty 2019 - 21:41

:thumbsup: :clap: :clap:

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#37 maaro2202

maaro2202

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćBiałystok

Napisano 12 sty 2019 - 23:58

Witam. maaro2202 super wędzarniaa.
Powiedz czy gdzies u siebie zauważyłeś jakiś wypływ żywicy pod wpływem temperatury ?

Hej. Deski którymi obita jest cała wędzarnia to sosna i tu nie ma żadnej żywicy. Z tego jestem zadowolony. Za to drzwi mam ze świerku (ładniejszy w słojach dla oka) deski z marketu. Użyłem ich do obicia wewnątrz drzwi, jedna z desek była żywiczna lewa strona drzwi od wewnątrz ma wycieki żywicy.
Jeżeli masz możliwość zrobienia z liściastego to polecam, ja zrobiłem z z tego co mogłem znaleźć taniej.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wedzarnia, kibelek, maaro, maaro2202, wędzarnia, kibel, wedzarnia kibel, palenisko bezposrednie, z paleniskiem bezposrednim

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych