Skocz do zawartości

Wątrobianka z dzika


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawdę nie widzisz, że swymi wpisami starasz się zdminować wpisy Ani, która podzieliła się z nami swoim sprawdzonym przepisem na wyrób podrobowy? Nie posądzasz chyba EAnny o jakieś technologiczne niedociągnięcia?

Pozwól Jej do końca podzielić się z nami swymi przemyśleniami podnośnie tego przepisu. Ty robisz po swojemu, a inni po swojemu. W oby tych przypadkach wszystkie procesy przeprowadzono zgodnie z technologią. 

I w kwestii wyjaśnienia wpisów o zrażaniu ludzi do forum i podobnych bajerach. TO WŁASNIE WPISY PODOBNE DO TYCH WYŻEJ, PODWAŻAJĄCE DOKONANIA INNYCH, I WSKAZUJĄCE NA JEDYNIE SŁUSZNY KIERUNEK, NAJSKUTECZNIEJ ZRAŻAJA MŁODYCH LUDZI DO FORUM.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I w kwestii wyjaśnienia wpisów o zrażaniu ludzi do forum i podobnych bajerach. TO WŁASNIE WPISY PODOBNE DO TYCH WYŻEJ, PODWAŻAJĄCE DOKONANIA INNYCH, I WSKAZUJĄCE NA JEDYNIE SŁUSZNY KIERUNEK, NAJSKUTECZNIEJ ZRAŻAJA MŁODYCH LUDZI DO FORUM.

 

 

Maxell, w przeszłości toczyliśmy wiele słownych potyczek i nie mogliśmy znaleźć wspólnej płaszczyzny (może "jutro" znów tak będzie :D  nie wiem :facepalm: ), ale tym razem "niestety"   :laugh:  napisałeś dokładnie to co ja chciałem napisać  :clap:

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

smaczna
Wątrobianka nie jest moim ulubieńcem i nawet nie wiem   dlaczego - bo wątróbkę lubię . Nie mniej  zapisałem przepis może kiedyś do niego sięgnę - Swietna fotorelacja  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadacie na Arka jak na łysą kobyłę ja rozumiem intencje i to o czym pisze....

Rozumiem Annę ... Szanuję i bardzo cenię... Nie rozumiem sarkazmu Stefana i gwałtownej "zmiany frontu" Toshiby

Nazywajmy rzeczy po imieniu ...

... Czy potrzebujemy poklasku wszystkiego co sie pojawia na forum niezależnie od wartości dodanej ?

... Czy liczymy nowe duszyczki bo to pptencjalba kasa?

... Czy też dbamy o wartość marytoryczną i technologiczną jaką bez dwóch zdań jest to forum dyskusyjne strona ????

 

Ja znam odpowiedź....

 

Anna od dluższrgo czasu dwoi się i troi... staje w razkroku aby pogodzić "poczytne i modne z merytorycznym"....

Nie da się tego zrobić !!!

Koniec i kropka czas wybrać co jest ważniejsze, zamiast ustawiać się tyłkiem do wiatru ....

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jutro posprzatam Twój temat?

 

Może nie tak od razu . Bo po co ? Niekiedy jest bardzo pouczające dla autora  przeczytać co się pisało w emocjach  po tym jak one opadną  :) .  i na bierze się dystansu do sprawy . ;) Co się chciało napisać , co się napisało , jak to zostało zrozumiane . 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy potrzebujemy poklasku wszystkiego co sie pojawia na forum niezależnie od wartości dodanej ? ... Czy liczymy nowe duszyczki bo to pptencjalba kasa? ... Czy też dbamy o wartość marytoryczną i technologiczną jaką bez dwóch zdań jest to forum dyskusyjne strona ????

Mam prośbę, z ta kasą to nie przeginaj, gdyż na razie do bieżących dopłat dokładam z emerytury. Mimo moich wpisów w temacie, tacy forowicze, jak np. Ty, udajecie, że moich wpisów nie widzicie i omijacie pana S szerokim łukiem.

Na koniec - jeśli człowiecze napiszesz tutaj jeszcze choć jedno słowo na temat kasy, wylatujesz z hukiem i na zawsze

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

od wartości dodanej ?
Całe KLU - jest przepis Autorski - i niech tak zostanie - najistotniejsze że wyrób smaczny - nie bijmy piany z ugotowanych białek - się nie da

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gwałtownej "zmiany frontu" Toshiby
 

Bo trzeba mieć jaja na swoim miejscu i jeżeli się z czymś zgadzam to mam odwagę to napisać, bez względu zaszłości

 

 

Anna od dluższrgo czadu dwoi się i troi... Staje w razkroku aby pogodzić "poczytne i modne z merytorycznym"..
 

Napisz sam jakiś nowy temat, i zobaczymy jak to będzie jak co chwile ktos będzie wchodzi Ci na temat i po prostu srał bo inaczej tego nie można nazwać

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Proszę o trochę luzu, dystansu i uśmiechu  :)  :yes:

Odniosę się do uwag Arka, bo rozumiem jego przesłanki i zazwyczaj postępuję tak, jak On to widzi.

Niemniej uważam, że dysponując niestandardowymi surowcami powinniśmy do nich dostosować naszą obróbkę i tak było tym razem.

Poza tym eksperymenty pozwalają na odkrywanie nowych dróg i rozwój naszych umiejętności.

Prawdę mówiąc, myślałam, że Arek przyłapał mnie na jakiejś większej wpadce (a czuję przed Nim wielki respekt  :thumbsup:, jak kiedyś przed DZIADKIEM) i gdybym Nim była, wyciągnęłabym inny, ważniejszy aspekt tego konkretnego przepisu. Ale się nie przyznam, co mam na myśli  :frantics:

 

Do wątrobianki dał bym wątrobę surową ,ale dają też parzoną

 

 

Czasami też daję wątrobę surową ale najczęściej do pasztetów lub wyrobów słoikowych. Ponieważ chciałam uzyskać smarowny wyrób więc to 5-minutowe parzenie trochę ograniczyło mi ilość płynów - jednak wątroba była w zasadzie cała krwista. Widać to na pierwszym zdjęciu - wątroba znajduje się na tacy w górnym, prawym rogu, jest wyraźnie "ciapowata". 

Przyznam się nieskromnie, że po wielu latach obróbki termicznej wątrób przeróżnych potrafię uzyskać ich konsystencję dokładnie taką, jaka chcę. Gdybym dawała wątrobę zupełnie surową to dodając cały rosół miałabym półpłynna konsystencję masy i bez bułki by się nie obeszło.

 

 

Bułka też nie wydaje mi się potrzebna

 

 

Też tak uważam. Napisałam o bułce jako możliwym do zastosowania regulatorze gęstości. Nie miałam potrzeby go zastosować, płucka i mięso optymalnie się zagęściły.

 

 

Na pewno nie dał bym warzyw ani do gotowania a tym bardziej  do gotowego wyrobu

 

 

Zazwyczaj nie daję. Tutaj zrobiłam odstępstwo z powodów, o których pisałam:

 

Dlatego „odyńcową” przeznaczyłam na wątrobiankę, ponieważ moje powonienie wyłapuje atomowe ilości samczego zapachu. Z tego też powodu zdecydowałam się na dodanie kilku jarzyn z rosołu. Dotychczas tego nie robiłam ale pomyślałam, że słodycz marchewki i pietruszki oraz aromat selera dodatkowo przykryją tę niepożądaną nutę.

 

 

 

Również nie dał bym czosnku.Rozumiem ,że majeranek zastąpiłaś czonbrem.Ja bym tego nie zrobił

 

 

Arku, skąd ta myśl?

Niczego nie zastępowałam, mimo obecności majeranku dominującą nutę daje cząber. Czosnek w kompozycji tworzy też dobre tło dla cząbru. Odcień nie jest :majerankowy", słodkawy, tylko konkretnie wytrawny, cząbrowy. Cząbru jest mniej wagowo ale jest to mocniejsza przyprawa niż majeranek. Dodam, że oba zioła z mojego ogrodu.

W dodatku delikatny posmak wędzenia z aromatem farszu tworzą niepowtarzalną, zrównoważoną kompozycję.

Zapraszam na degustację.

Mam w domu bardzo surowego cenzora, rozpuszczonego jak dziadowski bicz domowymi wyrobami, który  cały czas  podjada tę wątrobiankę. Mi też smakuje, ale to moje "dziecko" i nie jestem obiektywna.

Staram się zawsze przemyśleć wszystkie aspekty produkcji domowej i tak było tym razem. 

Nie lubię przypadkowości i niespodzianek co nie znaczy, że stronię od eksperymentów. 

Zawsze myślę, jakie mogą być następstwa kolejnych kroków.

Dziękuję Arku za wszystkie uwagi tym bardziej, że wszystkie punkty Twojej analizy brałam pod uwagę  :thumbsup: a nie zastosowałam ich z konkretnych powodów. 

P.S. Mimo skromnego udziału wątroby dziczej w wyrobie, to jednak ona nadała ton i uważam, że wyrób zasługuje na swoja nazwę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek masz rację przepraszam "kasa" powinna być w "lapkach" bo g...o z takiego bussinesu a nie kasa ale duszyczki nie.... Niestety bardzo wybiórczo przeczytałeś "człowiecze" mój post... a szkoda...

O pewnych rzeczach mowiłem Ci "dobrą chwilę temu" i jak na razie wychodzi na moje co wcale mnie nie cieszy

 

PS

Toshiba moich tematów tu troszkę jest.. a Tobie odpisałem na PW bo nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji tutaj....

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz - musze wiec i ja dodac swoje -

Arkadiusz - bardzo ale to bardzo chcialbym Cie przeprosic jesli poczules sie urazony moim wpisem - mozliwe ze moze za daleko posunolem sie z

Nie rozumiem sarkazmu Stefana

, Uwazalem, uwazam i bede uwazal Twoje umiejetnosci i wiedze. Bardzo je sobie cenie.

 

Niemniej chcialbym tez zwrocic Ci uwage (w mojej opunii) ze czasami troche przesadzasz z wyrazaniem swoich opinii - uwazam ze brak jest "pewnej dyplomacji" w wyrazaniu swojego zdania (ja tez czasami to potrafie ale u siebie tego nie widze), uwazam ze czasami wpadanie w mentorska role nie jest wskazane, i wszelkie proby narzucania swojej wiedzy, swojej technologii i techniki moze sie skanczyc wiekszym sarkazmem a szczegolnie tzw. mlodych. Troche wiecej otwartosci.

Roger - sam mnie kiedys nauczyles - slepej kiszce wzroku nie przywrocisz - nigdy juz nie uda nam sie wrocic do dawnych technik i technologii - 

 

Anna od dluższrgo czasu dwoi się i troi... staje w razkroku

oj cholera - jak ja chcialbym to widziec :D  :D  :D  :devil:  

 

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan naprawdę bardzo dawno nie pisałem co myśłę...

Ja chyba jestem nieco inaczej skonstruowany... Ja nie oczekiwałem i nie oczekuję poklasku za to że "napisałem" że podzieliłem się "przepisem"... Oczekiwałem tzw opinii dobrej, złej ale konstruktywnej i tak tutaj było do pewnego momentu...

Teraz pytanie brzmi czy to my "starzy" mamy się dostosować do realiów, czy millenialsi mają przyjąć wartości, które staramy się przekazać ?

Dla mnie odpowiedź jest oczywista... Więc chyba stary jestem, i nic nikomu już przekazać ze zrozumieniem nie dam rady...

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

naprawdę bardzo dawno nie pisałem co myśłę...

No dobra, Robert.

Piszesz w konkretnym temacie, ale ja nadal nie wiem, co myślisz.

Arek napisał swoje uwagi więc się do nich odniosłam.

Nie wiem, jak odnieść się do Twoich wpisów, bo poza odczuciem "niezadowolenia" i swoistej kontestacji  nic z nich nie mogę wyczytać

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu kochana moja Wirtualna Przyjaciółko... Merytorycznie napisałem, dla mnie to pasztet no ewentualnie pasztetowa a nie wątrobianka z dzika ;)

Z pewnością dobra... (podobnie robię pasztety) ale to nie "dzika wątrobianka" literalnie ot i tyle co mam do napisania

Ps

Pewnie chętnie bym skosztował ale.... Hmmm mam pomysł.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by tak założyć oddzielny dział.

Tylko i wyłącznie stare przepisy podparte dokumentacją i tematy tylko i wyłącznie  wg takiej czy innej normy z fotorelacja. Zwolennicy mogli by się "wyżyć" i pokazać  wyroby "z tamtych lat"  - proszę się nie doszukiwać podtekstów, to życzliwa propozycja mająca pogodzić "bądź co bąć dwa światy"

Ja osobiście chętnie bym coś takiego poczytał i pooglądał, nie ma znaczenia czy się z tym zgadzam czy nie po prostu poczytał bez wpisów własnych  :)  

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu kochana moja Wirtualna Przyjaciółko
Bo będę zazdrosny :thumbsup:

 

 

Tylko i wyłącznie stare przepisy podparte dokumentacją
  Czasem zakładam kask ;) i zjeżdżam do kopalni Forum - przez te lata -jest tam sporo korytarzy :yes:  - ale masz na forum dłuższy staż  ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę czyli tytuł tematu

"a'la wątrobianka z dzika wg EAnny " załatwił by sprawę.

Ale nie wiem czy o te "a'la" "wg EAnny" warto było kruszyć kopie.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnęłabym inny, ważniejszy aspekt tego konkretnego przepisu. Ale się nie przyznam, co mam na myśli   

 

 

Boczek wraz ze skórą parzyć do miękkości,.

 

Nie wiem czy o ten aspekt Ci chodziło, ale boczek parzył bym na pół miękko  lub jak kto woli na pół twardo. :).Skóre gotował o ile chciałaś ja dodać oddzielni

 

 

A jak by tak założyć oddzielny dział. Tylko i wyłącznie stare przepisy podparte dokumentacją i tematy tylko i wyłącznie  wg takiej czy innej normy z fotorelacja.

 

 

A czemu nie odwrotnie?

 

No właśnie czemu nie odwrotnie tym bardziej że cyt.

 

 Stanowimy dużą grupę miłośników Smacznych i Zdrowych, Naszych, Polskich Wędlin.

Głównym celem, jaki nam przyświeca, jest doprowadzenie, aby kilkunastowieczna, znana w świecie tradycja robienia wspaniałych i zdrowych wędzonek, kiełbas i podrobów nie poszła w zapomnienie.

 

PS

Moja propozycja wymiany dalej jest aktualna.Ja chętnie spróbuję Twojego wyrobu, ale nie wiem jak z Twojej strony.Wymieńmy się adresami na PW i po degustacji będziemy mogli coś więcej napisać na ten temat.Dziękuję Aniu za merytoryczną dyskusje bez docinków i złośliwości.Pozdrawiam

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a'la wątrobianka z dzika wg EAnny "

Maciek co tu wszyscy się upierają na to ala  :facepalm:  Dała Anna - konkretne wykonanie i chwała  po prostu wariant z tego co miała pod ręką  i to pięknie opisała - kompletnie nie rozumiem tej Gburzy . Cenne jest - Zrobiłam czy zrobiłem TAK....i wyszło smaczne :D  -albo nie smaczne -nie idźcie tą drogą :no: .

Natomiast przepisy branżowe czy inne wytyczne - to co innego - jak byśmy nie experymentowali to świat by stał w miejscu 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak byśmy nie experymentowali to świat by stał w miejscu 

Zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią  :yes:  i chwała Ani za jej nowatorski przepis. :clap:  Ania sprawdziła i się nim z nami podzieliła... uznanie dla Ciebie Aniu. :thumbsup:

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski ale mnie nie przekonuj zgodnie z zasadą przekonanych nie musisz przekonywać, a to "a'la" to chyba? próba wytrącenia oręża tradycjonalistom. Znajomość starych sprawdzonych receptur,

zasad jest cenna i stanowi wspominała podstawę do szukania nowych smaków, opracowywania nowych receptur, do rozwoju sztuki kulinarnej.

 

Ps

A sam przepis. Dobrze zaprezentowany . Takie przepisy lubię czytać, co więcej dąże do takiego stylu prezentacji swoich.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
lit.
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, gdyż widzę, iż nie wszyscy zrozumieli moje poprzednie wpisy. To nie jest forum indywidualistów. Każdy ma tutaj prawo przedstawić swój autorski, lub nie, przepis, a ja będę pilnował, by nikt go nie torpedował czy próbował zdominować autora wciskając mu swoje "jedynie słuszne prawdy".

Na tym forum staram się umieszczać materiały które zadowolą wszystkich w taki sposób, aby wypełnić przesłanie naszego (cytowanego nieco wcześniej) motta. Nie każdemu się to podoba, jednak proszę pamiętać iż jesteście tutaj jedynie członkami wielkiej społeczności, w której każda osoba ma swoje prawa i obowiązki. Nie pozwolę na to, by ktoś próbował zdominować forum na tyle, aby inni nie mogli swobodnie się wypowiedzieć i przedstawić swych dokonań bez obawy, iż zaraz po wrzuceniu materiałów, wyskoczą "obrońcy tradycji", by te materiały storpedować, a nowego forowicza skutecznie odstręczyć od dzielenia się dokonaniami.

Proszę pamiętać, iż naprawdę tradycyjne receptury na domowe wyroby znajdziemy jedynie np. u Pani Karczewskiej i jej podobnym - dział Polska tradycja masarska. 16-tka i branżówki, to przepisy scentralizowanej gospodarki dla wszystkich podległych zakładów. Są bardzo ważne i korzystamy z nich głównie w zakresie realizacji poszczególnych etapów technologii w przypadku chęci uzyskania powtarzalności wyrobu. To wszystko jest dostępne na forum i takie pozostanie. Jednak forum ma służyć również wymianie doświadczeń, przedstawianiu autorskich przepisów i receptur w sposób wolny i niezakłócony. Tego będę pilnował z całą stanowczością.

Fora to do siebie mają, że niektóre osoby po zaspokojeniu swej ciekawości i wiedzy odchodzą. Inni uważają, iż prowadzenie forum nie odpowiada ich wymaganiom i założeniom. Jeszcze innych denerwuje brak możliwości wpływu na prowadzenie całości, czy osoba prowadzącego itp. Motywy odejść są różne i na pewno co jakiś czas ktoś nas opuści. Ale forum pozostaje i pozostanie by służyć następnym pokoleniom chętnych do rozpoczęcia nowego hobby. A pocieszające jest to, że codzienni przybywa nam kilkudziesięciu chętnych. O nich musimy zadbać szczególnie.

Wszyscy wiemy, że nie ma osób nie zastąpionych. To dotyczy oczywiście również mnie, ale na razie to ja prowadzę to forum i będzie ono działało według moich zasad. Jeśli komuś to nie odpowiada, może w każdej chwili nas opuścić.

To jest post kończący wszelką dyskusję odbiegająca od tematu.

Jeśli ktokolwiek napisze tutaj jeszcze choć jedno zdanie nie związane bezpośrednio z "Watrobianką z dzika", zostanie potraktowany zgodnie z pkt. 19 naszego regulaminu. Ostrzegam.

Wszelkie prywatne opinie i uwagi proszę przekazywać wyłącznie na PW. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.