Skocz do zawartości

Wyroby witka 1965


witek1965

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu, coś tam zrobię.

 

Kiedyś mordowałem się w wędzarni z kanałem, zrobionej z szafki ubraniowej, od roku posiadam całkiem chyba niezły kibelek https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/14645-kibelek-witka/

 

Wzorem innych forumowiczów, postanowiłem również zaprezentować co mi tam się czasami mniej, lub bardziej uda zrobić :)

 

19d554056ab6ecafmed.jpg

dzisiejsza kiełbasa jeszcze się wędzi, więc na razie tylko ten etap

e10d4d7a25f56b4dmed.jpg

 

ostatni wyrób

ff9b40dd22265392med.jpg

przekrojona w innym miejscu

0a6f16ffe1c9d7b3med.jpg

polędwica wędzona

a4d46c8b3d09fe97med.jpg

szynka z szynkowaru

011dd8a65dadbf7amed.jpg

gulasz angielski

4939906a60e5bc6bmed.jpg

 

ta polędwica się jeszcze suszy

 

Jutro zrobię fotki piersi kurczaka z szynkowaru ( no chyba, że tak spieprzę, że wstyd będzie pokazać, oraz innych wyrobów, które obecnie są w stanie hibernacji :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

co mi tam się czasami mniej, lub bardziej uda zrobić
To tak jak i mnie - Ale dzięki kursom i NAPRAWDĘ ŻYCZLIWYM  radom drogich SiBów  - czasem twardymi słowy wytknięte błędy ( już się przyzwyczaiłem ,że nie są złośliwe) - zaczyna być tylko lepiej - czego i Tobie życzę.

Ładniutkie te wyroby :D  :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzorem innych forumowiczów, postanowiłem również zaprezentować co mi tam się czasami mniej, lub bardziej uda zrobić

 

Wrzucaj swoje wyroby , bo naprwdę wyglądają fajnie. 

Z tym '' uda'' to wiadomo, że zawsze stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Twoje wyroby bardzo mi się podobają. :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc dzisiaj dałem trochę czadu. Od rana wędziłem. najpierw porządnie wysuszyłem wędzarnie. Nagrzałem do 100 zt. prawie, potem wsadziłem kiełbasy i przy otwartych drzwiach wędzarni suszyłem z godzinę kiełbasy. Potem przymknąłem otwory, zamknąłem drzwi i......................wędziłem tak w temp 45-50 st. ok. 7,5 h i potem dopiekłem przez ok 1h.

 

Tak to wyszło 07af62b8d78b11a7med.jpg

 

rzecz jasna ten kawałek został od razu na ciepło zjedzony. No nie mogłem się powstrzymać :)

Wyszła trochę miałka, bo mało zrobiłerm kawałków z ekstra jedynki, za to sporo poszło karkówki na 8, łopatki na8 i boczku na 6. III i II wołowa 3 x na 6, bo jeszcze ni 3 nie doszła.

 

Jutro pokażę to co zrobiłem ostatnim razem, bo będzie mała uroczystość rodzinna, więc parę kawałków właśnie powoli powraca ze stanu hibernacji :)

Teraz dwa kije powiszą sobie z dwa dni i do hibernacji, a dwa jakieś 10 dni sobie będą wisieć i podsychać. Temp 10 st.

Za tydzień z kawałkiem, szynki, schaby, balerony i................drugie, tym razem może będzie szczęśliwsze, podejście do kabanosów i pierwsze do krakowskiej podsuszanej, wg. przepisu znalezionego tu właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkumiesięczna polędwica dojrzewająca w czerwonej papryce.

 

e5ea635edb696d67med.jpg

 

sorry, że zafoliowana, ale jeszcze nie będzie spożywana

 

3a2601297325ff97med.jpg

 

i kolejna w ziołach prowansalskich


[Dodano: 07 gru 2018 - 20:51]

Jak kabanosy to przepis halusi. Krakowska wg Kostka. Polecam.

zaraz poszukam przepisów. thx


[Dodano: 07 gru 2018 - 21:01]

 

 

ędzie mniej domowo ale za to jakoś tak ...humanitarniej :D :D :D
  nie sposób nie przyznać ci racji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wariacja na śledzia. 1aaac86235779681.jpg

 

1d310f9fd28d90c9.jpg

 

odsolone płaty śledzia kroimy w paski ok 3 cm, następnie kroimy w kostkę ogórki konserwowe, grzyby marynowane i cebulkę . Poza śledziami wszystko delikatnie podsmażamy. Jak ostygnie to układamy w słoiku warstwami. Można wlać trochę wody po ogórkach konserwowych. Zamykamy słoik i wsadzamy do lodówki na ok. 7 dni. Palce lizać

P.S. Wypadałoby dodać, że tym razem jest to wykonanie w 100% mojej małżonki

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Wypadałoby dodać, że tym razem jest to wykonanie w 100% mojej małżonki

 

Iwonka na pewno ma spory udział w produkcji Waszych wyrobów Witku.

W kąciku same pyszności  :clap: dla Was  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne muszą być te śledziki. Te grzybki marynowane też dodatkowo  podsmażone? 

A zdjęcia proponuję wstawiać poprzez opcję na forum bo z fotosika znikną po jakimś czasie i będzie dziura w postach.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dostosuję się. Mój repertuar się raczej nie zmienia, co najwyżej dojdzie kilka pozycji.

 

 

 

Te grzybki marynowane też dodatkowo podsmażone?

 

tak, razem z cebulka i ogórkami.

 

 

 

Halusia, to chyba nie ten Witek. ;)

 

i nic na to nie poradzę. Co więcej, nie mam na imię Witold ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko delikatnie podsmażamy.

 Jeszcze dopytam: na czym smażymy? Przypuszczam że na oleju o neutralnym smaku którym też zalewamy te rybki. Kucharz ze mnie jak "z kozła ogrodnik", lubię pojeść ale z przyrządzaniem to kiepsko. A śledziki lubię w każdej postaci.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. to są dwie różne kiełbasy. Przeczytaj uważnie, skoro sięgnąłeś do niego, post nr 1, potem post nr 8 :) i 21. Ta na zdjęciu 21 to jest ta sama co ja widzisz w dymie w poście nr 1, a potem po wyjęciu z wędzarni w poście nr 8 i to co w poście nr 21 jest tym, czego nie zjadłem w poście nr 8 :D , Nawet skład surowcowy jest inny. W tej najdostatniejszej, jest karkówka, łopatka, szynka, boczek, w tej wcześniejszej, nie ma wcale karkówki

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak jak wspomniałem w wątku poświęconym polędwicowej, https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/3360-kielbasa-poledwicowa-pieczona/, postanowiłem też takową kiełbasę zrobić. Pierwszy raz mi wyszło tak :

nasze smaki :)

 

post-87196-0-66873500-1574346806_thumb.jpg kiepskie zdjęcie wyszło. Wieczór, oświetlenie led i wyszło ziarno. Zrobię drugie w oświetleniu dziennym i wstawię

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.