Skocz do zawartości

TC-12i


witek1965

Rekomendowane odpowiedzi

tylko zaopatrzę się w mieszarkę takoż uczynię

Jak zaprzągałem kanwooda majora jako napęd do mieszałki - było ok - a wilk tak naprawdę po 15 czy 20 min mieszania nawet się nie zagrzał

gdyby nie przyjaciel z WB co mi dorobił -pewnie bym kręcił wilkiem - dorobiłem specjalną przejściówkę :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ma zastosowanie typowo kuchenne.

tak tak u nas też ale.... Małgo bierze mi szlifierki, wiertarki, wkrętarki itp... to ja jej np robocik ;)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wlasnie zmienilem swoja maszynke i jednym z podstawowych funkcji to musiala miec revers.  

To pochwal się swoją maszynką  :clap:  

Oraz przystawką też. :thumbsup:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może macie jakieś porównania

Porównania są w tym wątku, trochę wyżej.

Masz zatem lekturę na niedzielę :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ostatnie wpisy w TYM TEMACIE

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryżowi potrafią robić własne standardy.

 

bez przesady, produkują zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Nie są głupi.

 

porównywałem siatki z siatkami od Royal Catering z siatkami od TC-12i i zakupiłem dwie od polskiego producenta. Pasuja jak ulał. Psuja również od krajowych maszynek ręcznych Alfa 10. średnica zewnętrzna 70 mm +-0,5 mm, wewnętrzny otwór fi 10mm. Sprawdzone i przetestowane przez binio1111.

Ni mylić wilka TC12 z wilkami W70. Średnica siatki 70mm, ale już średnica wewnętrzna to nie fi 10, tylko fi 16

np. taki fajny szarpak występuje do W70

 

 

 

post-87196-0-92250500-1544959262_thumb.jpg

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i niestety wraca do sklepu. Male chińskie rączki nie opanowały w wystarczającym stopniu technologii odlewania, w związku z czym kołnierz mocowania gardzieli wygląda nieciekawie. Przyznać muszę, ze reakcja SZRONU byłą natychmiastowa - przepraszamy i wymieniamy na inną.
Ale maszyna naprawdę zgrabna. Żona już zaplanowała kolejną kiełbasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojnar

Zebysmy sie dobrze zrozumieli.

Wpadka może się zdarzyć każdemu, ale miarą wiarygodności firmy dla mnie jest reakcja na problemy. Reakcja SZRON'u była szybka i satysfakcjonująca. Za to dla Was wielki PLUS. Sam "od zawsze" pracuje w serwisie i doskonale wiem jak to wygląda.

Zdarzyło się, trudno. Problem uważam za załatwiony w profesjonalny sposób.

Edytowane przez Cressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Witam szanowne grono. Kupiłem maszynkę jak w temacie. Ma rewers (oznaczenia R 0 F). Mam inny dylemat. Otóż orzy wymianie korka zauważyłem, ze w mojej praktycznie nie ma oleju. Przez otwór widać ledwo nasmarowane zębatki. Mało tego, po 5 minutach pracy zauważyłem, że poziom nic się nie podniósł. Wyciągnąłem trochę drucikiem i ten olej niczym nie różni się od smaru do łożysk. Jest identyczny. Pisałem do sprzedawcy, ale dostałem wymijającą odpowiedź, że tak ma być, a jakby się coś działo to mam gwarancję. Może zmienilo technologię i zamiast oleju teraz dają smar? Dla spokoju nalałbym sam oleju, zostało mi po wymianie w skrzyni biegów w aucie, ale to olej z tych bardzo rzadkich. Raczej się nie nadaje. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz zapytanie w sklepie. Od jakiegos czasu maja z Rewersem, ale jak widze nadal nie opisują. Mus sprawdzic organoleptycznie. https://www.szron.eu/maszyny-do-mielenia-miesa-wilki/4104-wilk-maszynka-do-miesa-tc-12i.html#/Dodatkowe-sitko-3-5-mm-nie/Dodatkowe-sitko-4-5-mm-nie/Dodatkowe-sitko-10-mm-nie/Dodatkowy-nozyk-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam szanowne grono. Kupiłem maszynkę jak w temacie. Ma rewers (oznaczenia R 0 F). 

 

Cześć

 

Możesz dać namiar na maszynkę którą kupiłeś? link etc...  - interesuje mnie model z rewersem, - a sprzedawcy nie opisują tego w specyfikacji

 

pozdrawiam

 

Ja kupiłem tutaj: https://gastroprofit.pl/Maszynki-do-mielenia-miesa-c5359

ale nie wiem, czy nadal mają ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również kupiłem taką maszynkę i u mnie poziom oleju się podniósł po kilku minutach pracy ale mam inny problem, czy u was korek metalowy też nie chciał się wkręcić.

Wygląda na to, że korek ma inny skok gwintu, w obudowie jest gwint drobny korek ma skok gwintu większy, nie wiem czy mam wkręcać na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda na to, że korek ma inny skok gwintu, w obudowie jest gwint drobny korek ma skok gwintu większy, nie wiem czy mam wkręcać na siłę
 

 

NIE

Pod żadnym pozorem, skoro dali inny korek (z innym gwintem) należy go reklamować u producenta.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.