Skocz do zawartości

PEKLOSÓL - skład


Rekomendowane odpowiedzi

podaję karte katalogową peklosoli - skład pozostałych składników oprócz nitrytu - jest w każdej soli 

Specyfikacja Azotynowa sól peklująca Peklosól nr SP-ZLJ-09 (1).pdf

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muski tylko zastanawiam się po co. Przecież oponenci i tak powiedzą że sfałszowana. A trop wiedzie do... Białego Domu, Bundestagu, Kremla Mosadu i Brukseli .... A po za tym trujący jest i basta ????.

Z tą peklosolą to się nudno na forum robi, chyba trzeba temat zostawić aż ktoś dostanie mega sracz...lub wywali do kubła z 30 kg mięsa tylko pytanie czy się pochwali ???? na forum.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie nie pochwali ale przyjmie do siebie ze lepiej bylo urzyc ..bo nie zawsze jest tak .."przeciez robilem juz bez tyle lat i nic sie nie dzialo i nie stalo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam to i zastanawiam się po co rzeczywiście kombinować 50/50, 30/70 czy robić na samej soli (nie licząc wyrobów czy tłuszczy które tylko solimy) itp. Więcej zachodu niż pożytku. A zagrożenie zwiększa się. :facepalm:

Sam tutaj naczytałem się różnych przepisów i kombinowałem. Dzięki Bogu udało się przeżyć :D  i od jakiegoś czasu używam tylko 100% peklosoli.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i od jakiegoś czasu używam tylko 100% peklosoli.

Jest nas co najmniej dwóch z małym wyjątkiem, przez 9 lat ze dwa lub cztery razy mieszałem "trochę" soli, "trochę" peklosoli. A tak to cały czas peklosó :thumbsup::D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski tylko zastanawiam się po co. Przecież oponenci i tak powiedzą że sfałszowana. A trop wiedzie do... Białego Domu, Bundestagu, Kremla Mosadu i Brukseli .... A po za tym trujący jest i basta .

Z tą peklosolą to się nudno na forum robi, chyba trzeba temat zostawić aż ktoś dostanie mega sracz...lub wywali do kubła z 30 kg mięsa tylko pytanie czy się pochwali na forum.

No, nie przesadzajcie. Większość czyta i przyjmuje do wiadomości - nie kwitując tego na forum, by nie zaśmiecać. Nie każdy prowadzi krucjatę.

Dla mnie peklosól to podstawa, zawsze stosuje pełne dawki, bez mieszania. Wyjątek stanowi kielbasa grillowa.

Edytowane przez janusz_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest nas co najmniej dwóch z małym wyjątkiem
to już trzech  :thumbsup: . Po co wstawiłem - otóż przeliczałem ilość nitrytu na skład 2 % a tak naprawdę jest 1 - słownie jeden %  czyli do maxymalnej dawki dziennej spożycia nitrytu przy 20gr peklosoli / kg  trzeba by wszamać nie 11 a 22 kg wedliny dziennie - to CHYBA nierealne  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem sól z peklosolą a miała być polędwica wędzona zimnym dymem. Na zdjęciu : tak wygląda polędwica peklowana 8 dni w samej soli. Trochę biała, ale zapach normalny -ocieka w lodówce. Potem suszenie wentylatorkiem w temperaturze pokojowej i poledwica zaczęła sie lekko kleić - zlekceważyłem ten objaw - zacząłem wędzić  zimnym dymem 25 st. C przez 8 godzin  i poledwica poszła do kubła. 

post-52093-0-00952600-1544785558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ilość nitrytu na skład 2 % a tak naprawdę jest 1 - słownie jeden % czyli do maxymalnej dawki dziennej spożycia nitrytu przy 20gr peklosoli / kg

 

Tylko Muski przeliczałeś nitryt w  peklosoli ?  , (bo tej to raczej sam nikt nie je :) )  czy produkty jego  ? przemiany po procesie peklowania  ? bo wtedy to może wyjdzie że i całą świnia  :D  to mało aby zbliżyć się do maksymalnej dawki . . 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przeliczałeś nitryt w  peklosoli ?
Tak  - ale wielokrotnie pisałem - nie sposób przedawkowac ilości peklosoli - bo to w 99% sól - i było by niezjadliwe   :facepalm: , a przy dawkach  20gr/ kg i poniżej u mnie 17-18 - szynkowarowe od 15-17 - to sobie nie zawracam głowy - Młodsza córka  tylko raz zapytała - przeliczyłeś dawki ?  co oczywiście robiłem jak miałem sie dotknąć do peklosoli - wszedzie było 2% - i tak mi wychodziło o 2 rzędy wielkości mniej od dopuszczalnej  normą. O stężeniach zanieczyszczeń szkodliwych w powietrzu i wodzie nie wspomnę  :facepalm:
[Dodano: 14 gru 2018 - 12:30]

 

 

przemiany po procesie peklowania  ?
  nie ale dość dokładnie czytałem  - nazw dziesiątek zasadniczych przemian nie zapamiętałem - a ilości enzymów wspomagających ( katalitycznych) i ich wzajemnych przemian jest naprawde dużo . Szczególnie dobrze wchodziła mi przemiana w kwas mlekowy i jego rozkład  - może to od zamiłowania do wszelkich kiszonek ?
[Dodano: 14 gru 2018 - 12:34]

 

 

Pomyliłem sól z peklosolą
Markis - niewielu ma taką odwagę by sie przyznać i przestrzec innych - To bardzo cenne wbrew pozorom doświadczenie - i wcale nie chodzi tu o kase a o ZDROWIE -  :thumbsup:  - DZIEKI za prawdziwy przykład  :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet białą robię różową
:thumbsup:  :laugh:  z białą to możesz dać 1-2 gr /kg askorbinianu - i też masz różową  ;)  :D   To jak z tymi jagodami  ;)  mamo co to ? czarna jagoda - a czemu czerwona ? - bo zielona  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to już trzech 

 

Jest nas więcej... :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jem bezpiecznie :)

:clap::thumbsup:

I właśnie o to chodzi - czego nie mogą zrozumieć osoby proponujące różne proporcje soli/peklosoli.

Na początku w niewiedzy też kombinowałem. Bo chemia, bo mniej szkodliwe itp,itd. Trafiły do mnie chyba dopiero słowa któregoś z kolegów że w sałacie jest więcej chemii niż w peklowanym produkcie. I rzeczywiście mamy więcej syfu wokoło niż ta "biedna peklosól".

[Dodano: 14 gru 2018 - 13:23]

 

 

Jest nas więcej... :D

Ujawniamy się :D

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I właśnie o to chodzi - czego nie mogą zrozumieć osoby proponujące różne proporcje soli/peklosoli. Na początku w niewiedzy też kombinowałem. Bo chemia, bo mniej szkodliwe itp,itd. Trafiły do mnie chyba dopiero słowa któregoś z kolegów że w sałacie jest więcej chemii niż w peklowanym produkcie. I rzeczywiście mamy więcej syfu wokoło niż ta "biedna peklosól".

I powtórzę to jeszcze raz. :D Poza tym, wkleiłem na forum opracowanie naukowe, które udowadnia, że jedynie pełna dawka peklosoli zabezpiecza produkt, gdyż rozbieżność działania azotynu zawartego w peklosoli na mięso w celu wytworzenia tlenku azotu, wynosi od 15% do 98%. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy można rozróżnić sól od peklosoli,

 

Peklosól wygląda jak mokra sól.Nie jest taka sypka jak sól 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam, może ktoś wie, czy można rozróżnić sól od peklosoli, bo mi się pomerdały w szafce opakowania

Wez 2 male cienkie kawalki miesa

jednego opackaj jedna sola, a drugiego druga sola

(tym razem zapisz :laugh:  sobie.

zostaw do jutra na stole w kuchni . ale oddzielnie oczywiscie.

jutro wsadz do gotujacej wody

Probka bardziej czerwona bedzie ta peklowana :D

PS

Nie jedz tego :laugh::facepalm:

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie kupowałam peklosól konfekcjonowaną, np w kilogramowych torebkach, zawsze była sucha.

Też taką mam :)i jest sypka

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.