Skocz do zawartości

PEKLOSÓL - skład


Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukaj dziury. A co ma Ci powiedzieć pani jak ma składniki do peklosoli, a nie ma peklosoli. Po zatym Biowin to nie jest specjalistyczny sklep. Kup peklosól w hurtowni masarskiej u siebie w mieście lub via internet w którymś że sklepów rekomendowanych na WB.

 

Ps

Pani Ci nie powiedziała? Że mieszanie składnikow peklosoli to wyższa szkoła jazdy. Nie? Szkoda.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie baw się w mieszanie bo sól nie jest mieszana z nitrytem tylko spryskiwana rozwtworem nitrytu i tak powstaje peklosól.Kup gotowca jak napisał Maciek.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gentlemen.

 

Jestem tu dość nowy. Przeglądając broszurę w 'PEKLOSÓL - skład' zaintrygowały mnie pewne składniki a nie znalazłem o nich żadnego komentarza w tym temacie.

Na pierwszej stronie broszury w tabeli ostatnie trzy pozycje to:

 

Arsen, Kadm i Rtęć. Dopuszczalne ilości dwóch (Arsenn i Kadm >= 0.5) wyjątkowo niebezpiecznych pierwiastków są równe zawartości azotanu sodu. Rtęci jest mniej ale jest. Czy może ja odczytuję tabelę niepoprawnie?

 

Czy może ktoś z wiadomościami skomentować obecność tych ciężkich metali w oferowanej polskiej Peklosoli?

=========================================

 "Cyk, cyk, pam-pa-ram." Co to znaczy nie wiem sam.
=========================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trochę ogólnie napisałeś. Załącz link lub zdjęcie etykiety.

2. Co do zasady we wszystkim co jemy mamy większość z tablice Mendelejewa. Niektórych pierwiastków jest więcej a niektórych mniej wręcz śladowe ilości trudne nawet do oznaczenia.

3. Widocznie istnieje przepis że mają oznaczać metale które podałeś , to oznaczają. Trudno mi powiedzieć jaka jest jego geneza. Istotnym jest jest interpretacja czy jest to dużo czy normalnie. Na to Ci nie odpowiem. Ale skoro jest w obrocie to dopuszalny poziom nie jest przekroczony. Nie robił by z tego problemu. Bo idąc tropem to wszedzie mamy np pierwiastki promieniotworcze. Tylko ważne ile ich jest. ????. W większości miejsc ilości pomijalne i nikt sobie tym głowy nie zawraca.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Trochę ogólnie napisałeś. Załącz link lub zdjęcie etykiety.
 

 

Etykieta a właściwie broszura jest głównym przedmiotem tego tu tematu... "PEKLOSÓL - skład"  i jest zamieszczona w pierwszym poście. Zajrzyj tam: https://wedlinydomowe.pl/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=125647a może i Ciebie coś zaintryguje.

 

Dodam, że pytałem o komentarz od kogoś "z wiadomościami" skoro: 

 

Trudno mi powiedzieć jaka jest jego geneza.
albo 

 

Na to Ci nie odpowiem.
to naprawdę nie rozumiem po co komentujesz. Nonszalancja definitywnie nie zastępuje wiedzy.

 

Problemu z 'tego' nie robię tylko zwyczajnie jestem ciekawy i pytam

 

Pozostałej treści Twojego komentarza nie rozumiem. 

 

=========================================

 "Cyk, cyk, pam-pa-ram." Co to znaczy nie wiem sam.
=========================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsen, Kadm i Rtęć. Dopuszczalne ilości dwóch (Arsenn i Kadm >= 0.5) wyjątkowo niebezpiecznych pierwiastków są równe zawartości azotanu sodu. Rtęci jest mniej ale jest. Czy może ja odczytuję tabelę niepoprawnie?

 

Przeczytaj jeszcze raz załączona przez siebie etykietę.

1. Tam nie ma ">=", a "<="

2. Przypatrz się kolumnie z podanymi jednostkami. Ilość azotanu sodu jest podana procentowo. Reszta (Arsen, Kadm, Rtęć) w mg/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z wiadomościami skomentować obecność tych ciężkich metali w oferowanej polskiej Peklosoli?

 

 

 

Przeglądając broszurę w 'PEKLOSÓL - skład'

Jest to typowa karta charakterystyki wyrobu, oficjalny dokument producenta.

Zawiera składniki oznaczane analitycznie lub dodawane.

Wartości gwarantowane odnoszą się do normy, natomiast  wartości praktycznie występujące zawarte są w kolumnie po prawej "Wartości typowe".

Ostatnie trzy pozycje występują w ilościach dwa, a nawet  trzy rzędy wielkości mniejszych niż gwarantowane (tzn. 100, a nawet 1000 razy mniejszych).

Kadm, Arsen i rtęć mogą mieć źródło w wodzie do zraszania w procesie mieszania, jak również w samej soli.

Przy czym do produkcji peklosoli używa się soli warzonej, która jest zdecydowanie bardziej czysta od soli kamiennej czy morskiej.

Te dwie ostatnie zawierają cała tablicę Mendelejewa i skądinąd są doskonałym źródłem mikroelementów. Sole kamienne oraz morskie potrafią nawet słabo zapeklować mięso, ponieważ zawierają tlenki metali oraz ich sole azotany.

Największe kontrowersje IMO budzi antyzbrylacz o upiornej nazwie żelazocyjanek potasu. Podobno trudno się nim zatruć ale sama nazwa odstręcza  :devil:

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EAnna

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.   :clap:

 

W moim pytaniu są błędy; tak z klawiatury jak też i z pośpiesznego przeglądania broszury jednak nie przeszkodziło Ci to EAnno w zrozumieniu mojego pytania. 

 

Dane w broszurze zainteresowały mnie z powodu braku drugiego co do toksyczności ciężkiego metalu (jeśli nie pierwszego) - ołowiu.

 

Czytam i myślę: "Ołów. Czemu brak danych o ołowiu?" <- To pytanie, tu i teraz, jest czysto retoryczne chyba, że członkiem forum jest autor broszurki i trafi do tego tematu ... :-)

 

ps.

Antyzbrylacz. Mój Boże! Nie muszę znać nazwy chemicznej aby nazwa zmasakrowała mój zdrowy sen. Antyzbrylacz jakoś mi się kojarzy z 'Kuba-rozpruwacz'.

=========================================

 "Cyk, cyk, pam-pa-ram." Co to znaczy nie wiem sam.
=========================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

7cf78162b1e09f181a6c35a82462ee049905e976.pdf (ciechsol.com)

 

Metali ciężkich jest gwarantowana ilość większa  niż wartości typowe. Jaki ma to wpływ na zdrowie w połączenie z nitrozaminami? 

 

Ma ktoś dane ,specyfikację Soli Kłodawskiej warzonej ?

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Metali ciężkich
Sprawdź proszę zawartość metali ciężkich w wodzie pitnej , Tak wiem co piszę  :mellow:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Metali ciężkich
Sprawdź proszę zawartość metali ciężkich w wodzie pitnej , Tak wiem co piszę  :mellow:  

 

Pełna zgoda , przez to mam zamontowane w domu filtry. Co do soli to nawet  sól paszowa kłodawska nie zawiera metali ciężkich które występują w soli z ciecha i w peklosoli. Czy rozpuszczając 1kg soli w 10 l wody dodają roztwór wodny NaNO2 w ilości 30-50 ml powstanie roztwór peklosoli z zawartością 0,3-0,5% nitrytu.

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy rozpuszczając 1kg soli w 10 l wody dodają roztwór wodny NaNO2 w ilości 30-50 ml powstanie roztwór peklosoli z zawartością 0,3-0,5% nitrytu.
Nie napisałeś o stężeniu NaNO2 w roztworze.

Otrzymywanie peklosoli to mieszanie soli z rozpuszczonym nitrytem ( odpowiednia ilość ) w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy rozpuszczając 1kg soli w 10 l wody dodają roztwór wodny NaNO2 w ilości 30-50 ml powstanie roztwór peklosoli z zawartością 0,3-0,5% nitrytu.
Nie napisałeś o stężeniu NaNO2 w roztworze.

Otrzymywanie peklosoli to mieszanie soli z rozpuszczonym nitrytem ( odpowiednia ilość ) w wodzie.

 

Stężenie powinno wynosić od 0,003 -0,005% co odpowiada na 30-50 mg/kg 

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.