Skocz do zawartości

PEKLOSÓL - skład


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

zjadam trochę mniej antyzbrylacza
 

:thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że przeciwnicy stosowania peklosoli z powodów jej "szkodliwości" po prostu nie mają właśnie pojęcia  na temat jej składu .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwnicy stosowania peklosoli z powodów jej "szkodliwości" po prostu nie mają właśnie pojęcia na temat jej składu .

Jestem tego samego zdania -dlatego wkleiłem kartę danych - peklosoli :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę , że przeciwnicy stosowania peklosoli z powodów jej "szkodliwości" po prostu nie mają właśnie pojęcia na temat jej składu .

Chudziaczku, naszym obowiązkiem jest przedstawiać zagrożenia i prawidłowe technologie. Jak to odbiorą ludzie, to już ich indywidualna sprawa. Nie mamy wpływu na ich wybory, ale mam nadzieję, iż są one słuszne i zgodne z tym, co tutaj prezentujemy. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszym obowiązkiem jest przedstawiać zagrożenia i prawidłowe technologie

czy można wkleić stronę jako foto lub inny widoczny od razu skład - mnie się wkleił jako plik do pobrania

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sol daje tylko do kilbasy bialej i grillowej

Prawidłowo, gdyż są to kiełbasy do szybkiego spożycia, a nadwyżki zamrażane. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skład pozostałych składników oprócz nitrytu - jest w każdej soli 

Nie w każdej.

Problemem w tej chwili jest antyzbrylacz, kumulacja tych samych dodatków z różnych źródeł (antyzbrylacz jest dodawany do cukru-pudru) i efekt synergii.

Do niektórych odmian soli antyzbrylacz nie jest dodawany.

Ale to jest temat do Klubu Zdrowia  :)  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

skład pozostałych składników oprócz nitrytu - jest w każdej soli

 

Nie w każdej.

Problemem w tej chwili jest antyzbrylacz, kumulacja tych samych dodatków z różnych źródeł (antyzbrylacz jest dodawany do cukru-pudru) i efekt synergii.

Do niektórych odmian soli antyzbrylacz nie jest dodawany.

Ale to jest temat do Klubu Zdrowia  :)

Sam się dziś zdziwiłem, czytając ten fragment:

post-39755-0-78198500-1544810628_thumb.jpg

post-39755-0-22709300-1544810650_thumb.jpg

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej karierze robiłem wielokrotnie peklosól w partiach 500kg. Do odważonej ilości soli dodawany jest czysty nitryt zawsze rozpuszczany w ciepłej wodzie i w ten sposób wlewany do soli i mieszany w masownicy tylko oczywiście bez próżni.

Taka peklosól jak napisał Arkadiusz była wilgotna, ale nie był potrzebny żaden antyzbrylacz.

Taka ciekawostka ciepła woda w kontakcie z czystym nitrytem w ciągu kilku sekund robi się lodowata.

Moim zdaniem dodawanie zwykłej soli zamiast peklosoli na poziomie surowca w lodówce nie jest problemem, swiezemu mięsu nic się nie stanie. Problem pojawia się w produkcie gotowym tu jest niebezpieczeństwo zatruciem jadem kiełbasianym.

Wiem że Wy to wiecie, ale może przeczyta to jakiś "zwolennik" soli w kielbasie.

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się w momencie rozpoczęcia obróbki termicznej, kiedy to tworzą się warunki sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów.

 

Co do antyzbrylacza, na życzenie bardzo duzego klienta, została zrobiona partia bez niego.

Tak jak szybko zamówili, tak szybko wrócili do peklosoli z antyzbrylaczem.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a do peklowania stosuje sie również KNO3, popularną saletrę potasowa.
powinno byc ze stosowalo sie - jest to w chwili obecnej uzywane tylko w wyjatkowych przypadkach (np. wedliny bardzo dlugo dojrzewajace) i to przez osoby majace duzo wiedze i doswiadczenie. 

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stosuje peklosól, bo jest łatwiej. Natomiast KNO3 jest nadal w sprzedaży np. w ofercie Biowina. Nie mam zamiaru stosować, chyba że w celu przekonania towarzysza kreta, do opuszczenia terenu mojego ogrodu, ale wiedzy nigdy dość, jak to mówią. Rozumiem, że est szkodliwa. Biorąc pod uwagę, że jej trzeba dać ok 8 x więcej jak NaNO2, to jest to argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do peklowania stosuje sie również KNO3, popularną saletrę potasowa.

 

 

Rozumiem, że est szkodliwa. Biorąc pod uwagę, że jej trzeba dać ok 8 x więcej jak NaNO2, to jest to argument.

 

Nitryt czyli składnik peklosoli też jest trucizną.Stosuję z powodzeniem  cure # 2 czyli mieszankę azotanu i azotynu sodu i nie raz czystą saletrę od kiedy zająłem się wędlinami dojrzewającymi i żyję. :D.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że est szkodliwa.
sorry, ale na końcu powinien być pytajnik. Tak jak jest to wyszło z mojej strony stwierdzenie i zmieniło sens całej wypowiedzi.

 

No to już sam nie wiem dlaczego przestano stosowania saletry potasowej :(

A już ten tekst :

 

3. DODATKOWE PRZYDATNE INFORMACJE.

Oprócz azotynów, niebezpieczeństwo stanowią nitrozaminy, związki powstające podczas ogrzewania mięsa w wyniku reakcji azotynów z aminami. Związki te mogą mieć działanie rakotwórcze.
Peklowanie saletrą potasową trwa 2 dni dłużej niż nitrytami ale jest zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze!

Jeśli chodzi o szkodliwość zarówno jednego jak i drugiego to zbytnio się tym nie przejmuję. Codziennie coś człowiek wchłania, czy wdycha szkodliwego.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już sam nie wiem dlaczego przestano stosowania saletry potasowej :(

A to akurat jest proste. Peklosoli nie przedawkujesz, tzn. jak przedawkujesz to poznasz bo będzie baaardzo przesolone ;)

Używanie peklosoli jest po prostu bezpieczniejsze.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Używanie peklosoli jest po prostu bezpieczniejsze
Wróbelku - masz 300% RACJI  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Peklowanie saletrą potasową trwa 2 dni dłużej niż nitrytami ale jest zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze

 

A to  ciekawe   :rolleyes: - chętnie zobaczę jakieś opracowanie na ten temat  :tongue:   najlepiej naukowe, a nie jakaś beletrystyka z Biowinu.

Czy piszący to wie w co przekształca się saletra w procesie peklowania ?

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirusie, jeszcze bym uściślił pytanie na które odpowiadałeś. Rozumiem, że Twoja prośba dotyczy jedynie tego stwierdzenia:

 

 

ale jest zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze!

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.