Skocz do zawartości

Moje jesienne wędzenie


1JoAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu widać jak "ciągnie" ogień w kanał. (taka uroda takich wędzarni niestety - ogień w "szczupłym" kanale skutecznie dopala to co w dymie najlepsze - powinno się wędzić bez ognia i dymić na żarze  - wiem , że  zimą jest to nie do osiągnięcia w takiej konstrukcji - zimny  i szczupły kanał) więcej nie komentuję , bo będzie , że się czepiam  :) ale zanim "nawrócono" mnie Tu na Forum miałem praktycznie identyczną dymarkę  :facepalm:  (skoki temperatury jak "zassie" płomień nie do opanowania - bez ognia nie dało się wędzić , bo temp. spadała :facepalm:  latem było jeszcze "jak cię mogę" , ale do doskonałości było jeszcze daaaaleko.   Autorce tematu proponuję poczytać forum a zwłaszcza temat Andy`ego o budowie wędzarni. Jest tam mądrze wyjaśnione dlaczego tak a nie inaczej    https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/14057-lektura-obowi%C4%85zkowa-przed-rozpocz%C4%99ciem-budowy-budujemy-w%C4%99dzarni%C4%99-z-andyandym/     

 Pozdrawiam  :)  (jak przez zimę Koleżanka poczyta , to na wiosnę sprawi sobie lepszą wędzarkę :) czego szczerze życzę  :thumbsup:

Widzę, że każdemu z osobna muszę tłumaczyć, to co na zdjęciu/zdjęciach :) Letnie zdjęcie pokazuje próbę, tuż po wybudowaniu wędzarni przez szwagra, czy w ogóle "coś ciągnie". Do tego paliłam żeby wysuszyć beton, no i oczywiście nie wędziłam wtedy. Pierwsze wędzenie przeprowadziłam jesienią(to był zeszły rok, czy nawet 2016) i oczywiście ogień nie buchał, tym bardziej, że miałam mnóstwo liściastych trocin, które znakomicie dymiły, posypane na żar. Zimą, najpierw rozgrzewamy ów zimny kanał paląc w wędzarni jak nie przymierzając w piecu, dopiero potem dymimy. Wiem, że wędzarnia nie najwyższych lotów, ale taką mam i na inną się raczej nie zanosi. Forum, drogi kolego ;), podczytuję pewnie z pięć lat, i usiłuję przyswoić sobie ogrom Waszej wiedzy, co łatwe nie jest, ale się staram. Zaś wędzarni, póki co, nie uda mi się zmienić, bo to taki w sumie prezent od szwagra dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.