Skocz do zawartości

klopot z sitkami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

hm no czyli domowymi sposobami (wiertarka) nie da rady , sitka chyba sa z hartowanej stali wiec rozwiercic trzeba by bylo w zakladzie tokarskim .

 

No coz wykorzystac to sitko chyba moge doo przemielenia ale ziemniakoww na kluchy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 22 spokojnie Ci wystarczy potryeb na kilka kg kiełbasy do całej świnki , jeśli nie zamierzasz się bardzo angażować w wyroby to polecam nawet nr 8 z sitkami do 8mm a wypadku potrzeby zastosowania większego sitka użyjesz noża do pokrojenia.

NIech dym będzie z nami

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 22 spokojnie Ci wystarczy potryeb na kilka kg kiełbasy do całej świnki , jeśli nie zamierzasz się bardzo angażować w wyroby to polecam nawet nr 8 z sitkami do 8mm a wypadku potrzeby zastosowania większego sitka użyjesz noża do pokrojenia.

NIech dym będzie z nami

Jasiu właśnie chodzi o to, że kolega marcinct ma maszynkę nr.8 tylko ma kłopot dostania sitek większych, niż te które są na wyposażeniu fabrycznym - max 6mm.

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że nie mielącą , myślałem o zakupie np keenwoda, kitchen aid,czy bosha na usa ten sprzęt jest dostępny zawsze można się pokusić o zelmerka + przesyłka ale to już koszta 140 dolarów zelmerek +100 przesyłka :grin: :grin:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że nie mielącą , myślałem o zakupie np keenwoda, kitchen aid,czy bosha na usa ten sprzęt jest dostępny

 

Tylko, że chłopina tydzień temu kupił ósemeczkę, jak jeszcze zrobi ze 2 razy takie zakupy to i mesko by wyszło :wink:

 

W USA teź pewnie są zelmerki, całkiem nie tak dawno widziałem na ebayu zelmerka 8 - w Australii ktoś sprzedawał nowego bez ceny minimalnej, licytacja stała wtedy na 20 dol.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. a propo boscha - czytałem w opiniach użytkowników jednego sklepu internetowego, że z boscha to pozostała tylko nazwa.Może teź sitek i noża nie naostrzyli :grin:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze pozostaje mi kupic reczna maszynke 22 plus ze 3 sitka z nierdzewki i jakis extra nozyk a tego elektrycznego bubla to chyba uzywal bede do mielenia ziemniakow na kopytka

witam

dokladnie tak zrob kup maszynke 22 z dobrymi sitkami i nozykiem i masz

po problemie.ja mam tez 8" diane i powiem wprost nadaje sie ona na

robienie miesa mielonego na tzw.siekane i robienie tatara,a napelnianie

dla mnie oslonek ta maszynka to koszmar chyba ze ktos ma duzo czasu

i lubi sie bawic.mialem wczesniej 32 i przeszedlem na 22 gwarantuje ci

ze nawet jak robisz duzo to wystarczy,nawet nadziewanie oslonek idzie

sprawnie procz kabanosow,lejek do tych maszynek na kabanosy to

wielka pomylka idzie farsz przez niego koszmarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

 

Och zebym wczesniej trafil na wasze forum ,to bym pewnie odrazu kupil sobie maszynke 22 z jakimis sitkami, no ale coz za niewiedze trzeba placic .

 

Ta moja maszynka elektryczna nosi nazwe back to basics i to nawet nie osemka , bo srednica sitka wynosi 2 i jedna osma cala a sitka do osemek to cos kolo 2 i pol cala , wiec to moje cos to poprostu jakas atrapa maszynki do mielenia nie miesa a moze jakis innych produktow .

 

Kosztowala 71usd , wiec moze nie strasznie duzo ale za ta cene mialbym reczna maszynke 22 plus ze 3 sitka lub 1 z kwasowki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowala 71usd , wiec moze nie strasznie duzo ale za ta cene mialbym reczna maszynke 22 plus ze 3 sitka lub 1 z kwasowki.

brakłoby i to sporo dolar dziś taniutki , a maszynki drogie

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja policzyłem polską alfę + trzy sitka z nierdzewki to już by się nazbierało :lol:

Widać w stanach mało zarabiają to i tanie sprzęta mają , ceny wg. zarobków :grin: :grin: :grin:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Zelmerku nie ma sprężynki dociskowej.

no właśnie te nowe nie mają już tej spężynki i jak już wspomniałem, z doświadczeń MirkaB wynika że taki "sztywny" układ lepiej działa (ja jakoś na razie nie mam czasu sprawdzić :mellow: )
Informuję, że w zestawie ze sprężynką mielenie nie jest tak skuteczne ja na sztywnym połączeniu bez. Piszę z praktyki bo posiadam i jedną i drugą. Sprężyna zawsze się podda i nie mieli tylko nawija to mięso przy sitku.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna zawsze się podda i nie mieli tylko nawija to mięso przy sitku.

Jednak przy dobrze naostrzonych nożach i sitku maszynka "8" Zelmer miele b. dobrze, nawet miesa ścięgniste. Wiem to z praktyki.

Jeżeli chodzi o szarpak, to mięso faktycznie wychodzi poszarpane. Gdy chcę mieć na przekroju kiełbasy tzw. sztanglówki duże, ładne kawałki mięsa, to kroję ręcznie całą "1". Również przy wyrobie Krakowskiej w tzw. wersji retro, całą słoninę kroję ręcznie w kosteczkę 1x1 cm. Wtedy słonina jest dobrze widoczna na przekroju i tak ma być.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maszynkę 8 kę. Jest to zelmerowska chinka. Mam też sitka: od najmniejszego do szarpaka.

Kiedyś Waldi1961 radził, by jeden nożyk, przeznaczony do sitek o dużych oczkach, pozbawić dwóch ostrzy. Przy dostępnych powszechnie szlifierkach kątowych zabieg taki można wykonać samodzielnie.

Po takiej przeróbce noża ostrza dwa razy rzadziej przejeżdżają po sitku. Możnaby obrazowo powiedzieć, że nie kroją wtedy mięsa w drobne, cienkie plastry, lecz w dwa razy grubsze kromki.

Pomysł ten uznałem za bardzo sensowny i zrobiłem taki nożyk. Jest dużo lepiej! Polecam! Pomysł Waldiego1961!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak! Za dużo przyciąłem!

zibi187, tak to rozumiem, że będzie dobrze!

Andy, też mam przerobione noźyki z 4 na 2 ostrza i przy szarpaku (dziś zakładałem na ślimaka nożyk + szarpak i kręciłem z 15 min obserwując co się dzieje) i doszedłem do wniosku , że nie liczy się ile przytniesz od srony zewnętrznej bo i tak prowadzenie daje ta część ostrza od strony środka(przy ośce) a to jest zaledwie 1 -0,5 mm.Tak, że wystarczy zostawić 2mm ostrza - mając na myśli caly czas współpracę z szarpakiem.

 

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.