Skocz do zawartości

Mięso na kiełbasę ze sklepu Biedronka


janus_z

Rekomendowane odpowiedzi

:) Może nie do końca w temacie...

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7850-wędlinowanie-prymitywistyczne-czyli-miło-spędzamy-czas/?p=452444

 

Ja tam nikomu nie mówię jak ma żyć...nie moja to sprawa... Decyzje są przedziwne, powody różne... a skutki? ...zobaczymy :thumbsup:

Wstręt mam do tych zagranicznych sklepów i tyle (Szczególnie do tych co zza Odry, wiem co ich dziady odjebdalali i pamiętam dlaczego) w sumie to wódki też nie lubię a zdarza mi się ją pić. :angel::thumbsup:

Czasami (raz, półtora na rok) kupuję mięso w pierdonce ale nie kieruję się "promocją", raczej koniecznością.

Jak robiłem kiełby to z pierdonki mięso trzymałem oddzielnie i dawałem do jednej, niewielkiej partii farszu- wstydu nigdy nie było...

Nie polecam, nie namawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

wstydu nigdy nie było...
Dobra baletnica to w szpilkach na brukowanej drodze kaknkana  zatańczy  :D  ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np mięska wywożone z marketów podczas promocji? ;)

do małych, sklepików osiedlowych :), podobnie jak ser żółty, masło i wszystko inne na czym jest przebitka.

Ludzie są tak naiwni, jak np. moja kuzynka, że twierdza iz cytryny budki, albo placyku ( to w tym mieście tak mawiaja na bazar) sa o wiele lepsze od cytryn z marketu. Prawdopodobnie, pani Kowalska kupuje ręcznie rwane bezpośrednio z Indii, z uprawy  Amala, z poletka, tego po prawej, gdzie uczy się jeździć na rowerze jego córka Amishi :) Oczywiście bez oprysków, wysłane lotniczą pocztą kurierską.

W bajki przestałem wierzyć już dość dawno. A przykłady można mnożyć. Znajoma ze wsi nieopodal hodował świnki. No malutka, domowa hodowla, 20 sztuk. Ludziska zapisywali się na kupno, a cena nie była mała. W końcu od gospodarza, na kartofelkach i zlewkach, ha, ha, ha. Woreczek ciach nożykiem, zawartość do zbiornika, woda i do koryta. Świnie tak widziały zlewki i kartofelki, jak i niebo :)

Kupuję wszedzie, Owad w kropki, Carrecośtam, InterM i nigdy mi się nie zepsuło, nie pachniało paskudnie, nie wyciekło z niego wanienka wody.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świnie tak widziały zlewki i kartofelki

Skrobnę jeszcze a co mi tam :rolleyes: Temat karmienia świnek kurek jest mi znany mam rodzinkę na wsi i widziałem jak i czym karmią. Na pytanie po co pasza dla kurek wszak mają do za... ziemniaków? usłyszałem odpowiedź ze bez tego nie będą się niosły a świnki rosły,to są już zmiany genetyczne wszak kiedyś świnkę hodowano do wagi około pół roku a teraz?,na wsi nie zobaczysz kury która kwokcze i to wszystko w temacie,więc między bajki wkładam opowieści dziwnej treści, że kartofelki itp

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temat karmienia świnek kurek jest mi znany mam rodzinkę na wsi

Znam pewnych rolników, którzy mają sporą chlewnię, prowadzoną wg współczesnych standardów. Co kilka miesięcy TIR odbiera ich żywiec i odstawia do ubojni.

Jednak świnkę na własne potrzeby oddziela się od stada i inaczej karmi. Do swojej wagi ubojowej dochodzi w dłuższym czasie.

Znam te szczegóły, ponieważ kiedyś zaoferowano mi półtuszę. Jednak nie wzięłam, ponieważ obecnie ubój gospodarczy jest (podobno) nielegalny i świnka nie była badana weterynaryjnie. Gdy zapytałam o powód takiej "beztroski" usłyszałam: nasze  świnie są zdrowe, u nas nie ma szczurów.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadek co to kurki chadzaja po ogrodku i skubia sobie trawke i grzebia gdzie chca..a piecu pansto pala butelki plastikowe ..a  to co idzie w dymek i osiada na podworko to zdrowa kurka sobie zjada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Kochani czemu ma to służyć. Czemu człowiek jest tak głupi i zakłamany.

Ok, dzisiaj ja oszukam dla zysku i "utuczę" świnkę w 2-3 miesiące jutro obłudnie kupię jabłko BIO i popiję "zdrowym" napojem.

Wszyscy -wszystkich trują wokoło jednocześnie sami szukają dla siebie ECO. To jak, to znaleźć BIO, ECO, własną hodowlę itd skoro wkoło jest wszystko sztuczne, chemiczne, trujące? Stworzę swój ogródek, podleję pokrzywą, EM-ami, "naturalnym" obornikiem, i co z tego? Sąsiad spali szafę, inny butelki, do tego spadnie "kwaśny" deszcz. i d...a :mad::facepalm:

OK, rozpocznę hodowlę! I co, będę karmił ziemniakiem z roundap-em, czy ziarnem z GMO?

Czemu ma służyć "zdrowy tryb życia" w tych czasach?

Smutnych czasów dożyliśmy jak tak o tym myślę. :(

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu człowiek jest tak głupi i zakłamany.

Wróbel nie głupi tylko  uważa że jest cwańszy i mądrzejszy od innych :) i nie zakłamany a poprawny politycznie . Popatrz jak nasi politycy przy wódeczce mówią co o nas myślą  jakie mamy o nich zdanie . A jak mówią do kamery poprawnie politycznie jak jesteśmy zadowoleni  :laugh:

 

A dlaczego człowiek siebie okłamuje,  nie chce wiedzieć. Niekiedy z biedy bo zdrowa żywność to cena x2 , x4   a trudno sobie powiedzieć że mnie nie stać. Nie kiedy z wygody  bo łatwiej kupić w markecie niż uprawić własne warzywa zgodnie z zasadami zrównoważonej hodowli.

 

Czemu ma służyć "zdrowy tryb życia" w tych czasach?

Tworzeniu programów , blogów Yutubów  ( aby nie było nie wszyscy taki mają cel ). I tak ogólnie pogadaniu jak by to było dobrze . Ale jak sami wiemy nie które porady w necie  chociażby z naszego kręgu zainteresowań robienia  wędliny domowych  delikatnie rzecz biorąc pozostawiają wiele do życzenia .

Smutnych czasów dożyliśmy jak tak o tym myślę

Smutnych chyba nie raczej ciekawych

 

A co zdrowej żywności jakbyśmy chcieli ją ,  ale tak szczerze i wszyscy to byśmy ją mieli. To trochę tak jak z dyskusją o sieciach handlowych versus małych sklepikach. Jakbyśmy jako społeczeństwo nie kupowali w sieciach to by ich nie było a te co są po kwartale zwinęły działalność . Jak byśmy .......

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co zdrowej żywności jakbyśmy chcieli ją , ale tak szczerze i wszyscy to byśmy ją mieli.

A że niemożliwe jest przekonać 100% populacji (ba, przy 50% byłby już chociaż wybór) to praktycznie nie istnieje, i już nie będzie czegoś takiego jak zdrowa żywność. Z nazwy to ładnie brzmi, ale póki co nierealne jest do stworzenia. To tylko wybór między chemią a chemią -kwestia ile dodano bądź samo się dostało.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak świnkę na własne potrzeby oddziela się od stada i inaczej karmi.
  i tylko dla siebie . Całe szczęście, że z tej masowej produkcji możemy jeszcze sami coś wyczarować i nasza 1000 gramowa  szynka po wyjęciu z wędzarni ma 700 gram, a nie 1700 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce około 70% rynku to Animex i Sokołów, później jest długo długo nikt i następnie cała reszta. Jednak praktycznie wszyscy razem wzięci bazują na podobnym żywcu. Jeżeli nie kupujesz od naprawdę sprawdzonego hodowcy który ma mięso świń hodowane tradycyjnie to nie ma znaczenia czy kupisz w Biedronce, Lidlu czy innym markecie. Ważne aby było świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ednak praktycznie wszyscy razem wzięci bazują na podobnym żywcu.

Zapewne tak.

Jednak niektórzy  "uszlachetniają" już na etapie półtuszy, aby mięso było bardziej soczyste.

Czasami dodają do płynów wyekstrahowane białka:  mięso zyskuje dodatkowo na wadze, dodana woda białko i nic się nie marnuje.

Klient również się cieszy, bo kupuje mięso po okazyjnej cenie.

Całe szynki w MAKRO maja powyższe wypisane na etykietach drobnym drukiem. Te droższe szynki są bez dodatków.

Należy więc zabrać okulary powiększające lub lupę  :thumbsup:  

O innych marketach się nie wypowiadam bo jak kilka lat temu kupiłam szprycowanego fileta z indyka w Tesco - wyciągnęłam wnioski i nie kupuję w takich miejscach.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem  wędliny przed świętami z mięsa z dyskontu Biedronka i nie mam zastrzeżeń. Zgodzę się z jednym coraz większy bajzel w tych sklepach, pozastawiane regały paletami z towarem, ceny nie te co trzeba, brud przy warzywach, kolejki. Widziałem dwie biedronki na poziomie  jedna nowo postawiona nowa architektura i drugi w Warszawie w Mordorze (część dzielnicy Mokotowa z wieloma biurowcami korporacji.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mięso- dużo by pisać ja tutaj piszę pierwszy raz. Wędliny robię już od dwu lat . Wcześniej miałem  swoje mięso z własnego chowu wyroby robił mi masarz w domu. A że już nie prowadzę gospodarstwa to bazuje na kupowanym z ubojni i sklepów.  Biedronka : mięso jest tam tylko z VACU czyli próżniowo pakowane inne markety też maja takie. są sklepy które sprzedają mięso z tak zwanej promocji. Ostatnio kupiłem schab w VACU i rozczarowanie cena dobra ok 9 zł za kg ale jakość kiepska. Niema co pisać że kupowane od gospodarza , duże sklepy maja mięso z Polski i z importu i Tak Kaufland  posiada mięso pakowane w foli wypełnianą gazem, i w VACU i kraj pochodzenia to Niemcy, Dania, Hiszpania, ponoć najlepsze jest z Hiszpanii ( opinia pracowników ) ale to jest okrojone nie posiada głównego mięśnia. Ja kupowałem w Biedronce ale jak pisałem wcześniej jest to mięso gatunkowo niższej jakości ze względu na duże przerosty tłuszczu ( ostatnio kupiłem taki schab warkocz tłuszczu to  po 50% zawartości mięsa.  Z VACU już nie kupuję więcej jest nieświeże tłuszcz zawinięty  wydaje dziwny zapach i jest nie akcentowany przeze mnie.  Karkówka jest trudna do przechowywania ze względu na przerosty tłuszczu i błon około mięśniowych, peklowanie trzeba wykonać na mokro z nastrzykiwaniem bardzo dokładnym, ponieważ te przerosty nie dopuszczają środków peklujących do mięśni. Jeśli chodzi o nastrzykiwanie mięsa jest ono na pewno wykonywane ( podczas pieczenia wychodzi taki biały osad jak z smażonego jajka). Ja kupuje mięso nie pakowane próżniowo widzę co kupuje. Nie mam dużego  doświadczenia ale korzystałem z wiedzy jaką tutaj znalazłem jako gość i postanowiłem się zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

M

[Dodano: 01 kwi 2019 - 11:05]

Niedawno kupiłem 1,3kg schabu w biedronce po sparzeniu wyszło mi 0,7kg to chyba świadczy o tym że nastrzyk był na 50% dobry kant tych sklepów wystarczy wdusic palec w tym schabie przez folię wchodzi 3cm do srodka jak niewierzycie to samo sprawdźcie Tak że płacimy za wodę jak za schab. z 1kg robi się 1,5 kg tak że tego schabu za wiele nie da się nastrzyknąć solanką na polędwice sopocka dobra rada nie kupować mięsa biedronce

[Dodano: 01 kwi 2019 - 11:08]

To mięso biedronkowe to prawdziwe badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mięsem w biedronce bywa różnie. Jeżeli chodzi o karkówke to faktycznie nie dopekluje się środek bo nie raz już baleron parzony poszedł do śmieci bo środek się zepsół.Co do polędwicy to można wybrać ładne kawałki gdzie jest tylko mizdra. Kupując mięso Vacum zawsze dokładnie oglądam mięso bo na nie których idzie się przejechać. I nie radził bym kupować w Biedrze mięsa typowo pod mrożenie trafiłem już kilkanaście razy na paczki które są przymrożone dość mocno w nie których miejscach co może sprawić niespodziankę po rozmrożeniu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz srodek sie nie dopekluje to chyba nie wina miesa ze bylo z tego sklepu akurat ? Jakosc miesa nie zalezy od sklepu a ceny ..przekonalam sie na boczku na gryla .

i Nie bronie tu sklepu bo zadko cos tam kupuje spowodu wielkich kolejek  :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie i piszecie a jeżeli nie w biedrze lub innym super to gdzie??tylko bez takich tam u zaprzyjaźnionego rolnika na kartofelkach pokrzywce własna śruta koniowi na ucho z takim pisaniem. Nie przecze,że trzeba uważać ze nie zawsze najlepszej jakości, że często coś wycieka bo napompowane,więc gdzie kupować u prywaciarza?? wszak często lub bardziej niż często wywożą całe wózki. W tym biznesie liczy się szmal a zwykła uczciwość co to jest???,to nie dawne czasy, ze słowo kupca było droższe od pieniądza ja to jeszcze pamiętam,bo widziałem. Wiem są odstępstwa i kto ma szczęście kupić w takich miejscach to niech kupuje jak najdłużej i tylko pozazdrościć takiego źródła. Wiara żyję kilka lat obracam się w tym środowisku i jemu podobnym i powiem krótko nóż się w kieszeni otwiera. I to by było na tyle w temacie musiałem bo by mnie zczyściło jak kota po pineskach z szacunkiem-kupujący w biedrze i nie tylko.

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baco , ja tam nie wiem jak takie miesa w PL sie sprawdzaja w wyrobach bo tam nigdy nic nie robie , u siebie kupuje tylko w sklepach ,staram sie unikac dunskiego bo to najgorszy sort.  .

Mieso na gryl kupujemy albo w selgros badz macro , w marketach tez ale zauwazylam ze boczek ze swin rasy pulawskiej byl zdecydowanie lepszy niz taki inny dostepny w markecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszędzie trzeba uważać i oglądać jak przysłowiowa małpa banana czy u ciebie czy u mnie wiedząc czego szukamy mając rozeznanie w temacie możemy uniknąć wypadek ale czy tak do końca i to by było na tyle każdy kij ma dwa końce a życie biegnie więc trzeba sobie jakoś radzić mówił góral sznurując buta dżownicá pozdrawiam i życzę zawsze dobrego mięska

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam sklep Dino. Tydzień temu była szynka po 9.90 podszedłem do Pani i pytam czy mają więcej na magazynie i przyniosła mi cały płat który ważył ok 6.5 kg. idealna sprawa by podzielić na szynki. Często mają w promocji

boczek 10.99 zł

karkówka 11.99 zł

polędwica obronione 12.99zł

łopatka 9.99 zł

głowy 2.5 zł

Moim zdaniem dobra jakość za dobrą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.