Skocz do zawartości

Zachciało się


JaGra

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani SiB zachciało mi się łazanek z kiszoną kapustą. Jeśli macie jakieś sprawdzone przepisy to proszę o podanie. Dzięki. :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone przepisy

Gdybym Cie nie znał  ;):D   Robisz normalny dobry bigos - niezależnie gotujesz makaron typu łazanki . Jak juz zaczniesz jeśc bigos to sie zastanowisz czy dodać do tego kluchy - czy wystarczy samo wino ;)  :facepalm:

 a propo kapusty - jak ta z winem ?

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Bardzo dobra. Właśnie chcę ją wykorzystać do łazanek. Dawno, bardzo dawno temu, a może jeszcze dawniej jadłem w stołówce na budowie cukrowni przygotowane przez polskich kucharzy łazanki. I to było coś pysznego , coś czego się nie zapomina, ale z racji wieku już nie za bardzo można odtworzyć ten smak. Dodam tylko, że gotowali u nas krakowscy kucharze. Pamiętam jeszcze, że było sporo kminku. Czekam więc dalej na przepisy lub sposoby doprawienia bigosu. :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muski, kurcze jadlam kiedys lazanki ..ale to nie przypominalo nic anic mojego bigosu ..a juz napewno nie z kluchami!..musialo tamto byc kiepskie bo moj bigos to nawet szwedom smakuje ..a mam taka jedna znajoma co do pizzy sie jeszcze  calkiem nie  przekonala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do pizzy sie jeszcze  calkiem nie  przekonala
  :D  Łazanki z tym bigosem to oczywiście żart :D  . Ale córka studiując w Uppsali  zrobiła pierożki z kapustą na kolację wigilijną w akademiku - to był hicior  - po latach jak przyjeżdzają jej znajomi z europy to ciagle sa pytania - o pierogi z kapustą  :D  Ktoś to nazwał zamkniętymi łazankami  - mozna pewnie i tak ;)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski wszystko zalezy, ja mam takich serdecznych znajomych szwedow , ktorzy sa testerami moich wszelkich wyrobow , Nettan jest w niektorych wypadkach nie do pokonania , zamknieta na ta ich skromna kuchnie i czasem zeby cos sprobowala to szok ,Jej maz zupelnie na odwryt on posmakuje wszystkiego i znam jego opinie jest zle powie ze zle dobre ze dobre, moge polegac ze nie powie ze dobre tylko ze wzgledu ze by byc mily, On wiele lat mieszkal w Afryce i innych krajach (rodzice wyjezdzali na placowki) a on z nimi wiec ogolnie zna inne smaki i jest otwarty .

U mnie pierogi z kapusta jedza ale wola z miesem ...z jagodami to juz nie bylo zachwytu  :) 

Ich pies natomiast to odemnie wyjsc nie chce :laugh:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie łazanki z kapustą to kapusta kiszona, grzyby suszone i odrobina startej marchwi dla dodania słodyczy. Na koniec oczywiście podsmażona cebula.

A gdzie łazanki? :cry:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to masz fana jak to się mówi lepszy rydz niż nic

Bo ja go pilnowalam dobre pare lat jak oni w pracy byli ...tak ze smakolyki zawsze dostawal a i on sprawil ze sami kupilismy takiej rasy ..z tym ze nasz Max ludzkiego jedzenia nie moze jesc   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


że było sporo kminku. Czekam więc dalej na przepisy lub sposoby doprawienia bigosu. :)[/quot]
Kminku dodaj i będzie dla Ciebie akurat. :D
Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.