Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dojrzewalnia wędlin z lodówki Twonka & Co.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 107 postów
  • MiejscowośćPolska Południowa

Napisano 06 mar 2019 - 07:19

StefanS, nie mam zamiaru wiercić na ślepo licząc na to że nie usłyszę pssssss :). Mam swoje lata i życie nauczyło mnie trochę rozwagi. Na szczęście jest to model dosyć stary, obudowa to nie jednorodny odlew plastiku, tylko takie jakby modułowe panele - rozbieralne. Tak samo, z tego co widzę, u góry jest zdejmowany panel na całym suficie. Przed przystąpieniem do wykonywania otworów, dokładnie zbadam w których miejscach można wiercić. 

Moje pytanie było innego rodzaju. Czy nawiew od góry a nie z boku, może być lepszy czy też gorszy od bocznego? Mówię tu o wentylatorze tłoczącym powietrze z zewnątrz. Zastosuje raczej potencjometr w celu umożliwienia ograniczenia obrotów.

Wydaje się, że wykonanie otworów od góry byłoby zdecydowanie mniej inwazyjne dla chłodziarki (łatwiejszy dostęp i brak kabli, rurek, przewodów itp.) a i miejsce na elektronikę by się tam znalazło.

#42 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10440 postów

Napisano 06 mar 2019 - 09:51

Ja co prawda nie mam żadnego wentylatora ale wydaje mi się że jego umiejscowienie z boku czy z góry nie ma znaczenia

#43 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 107 postów

Napisano 06 mar 2019 - 13:57

Arkadiuszu a bez wentylatora nie masz problemu z nadmierną wilgotnością? Jak rozwiązałeś wymianę powietrza - jakoś grawitacyjnie?

#44 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10440 postów

Napisano 06 mar 2019 - 16:05

Arkadiuszu a bez wentylatora nie masz problemu z nadmierną wilgotnością? Jak rozwiązałeś wymianę powietrza - jakoś grawitacyjnie?

Nie nie mam.Raz dziennie uchylam  drzwi i sobie ją wietrzę a jak już to nie pomaga to uchylam lekko drzwi i zostawiam na dłużej.Chłodnia stoi w piwnicy a tam mam ok.18 C latem i zimą.

#45 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 107 postów

Napisano 09 mar 2019 - 19:22

Witryna przerobiona. Obyło się bez awarii. wcześniej dokładnie zlokalizowaliśmy przewody i rurki biegnące w ściankach.

Wenrylator nawiewowy zamontowany został od góry w suficie.

Sterowniki wifi temperatury, wilgotności oraz zegar, zamknięte w hermetycznej skrzynce.

Załączony plik  Sterowniki_wifi.jpg   69,74 KB   2 Ilość pobrań 

Zamontowanej z boku witryny.

Załączony plik  Skrzynka sterowania.jpg   24,93 KB   2 Ilość pobrań

Tak prezentuje się w całości.

Załączony plik  wWitryna_cala.jpg   67,25 KB   2 Ilość pobrań

Sterowanie automatyczne na podstawie temperatury oraz wilgotności z podglądem na telefonie (sterownik i telefon mogą być na różnych sieciach).

Załączony plik  Screen_temp.png   414,72 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  Screen_wilgotn.png   380,54 KB   3 Ilość pobrań

Zawiesiłem już polędwice i boczki.

Załączony plik  Wisza_4_witryna.jpg   49,16 KB   3 Ilość pobrań

Jeśli chodzi o boczki, to pleśń pokryła tylko miejsca gdzie pod kątnica jest mięso.

Użytkownik Twonk edytował ten post 09 mar 2019 - 19:27

#46 StefanS

StefanS

Entuzjasta forum

• **VIP**
  • 756 postów
  • MiejscowośćMassechusetts, USA

Napisano 09 mar 2019 - 20:31

Jeśli chodzi o boczki, to pleśń pokryła tylko miejsca gdzie pod kątnica jest mięso.
plesnie/mold nie bedzie rozwijal sie na tluszczu niezaleznie od wedliny.

Komora wyglada dobrze. Powodzenia. 

#47 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 107 postów

Napisano 13 mar 2019 - 11:55

Myślałem, że nie będzie trzeba ale chyba jednak będę się musiał zaopatrzyć w elektryczny osuszacz powietrza.

Początkowo myślałem żeby podłączyć go zamiennie do tego samego sterownika co nawilżacz, jednak chyba zakupię osobny sterownik.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#48 Twonk

Twonk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 107 postów

Napisano 15 mar 2019 - 08:57

Zakupiłem taki oto osuszacz. Mam nadzieję, że jutro znajdę czas na montaż. (czeka mnie jeszcze 30 kg frankfurterek do zrobienia :D ) Zobaczymy czy się nada. 

Załączony plik  Osuszacz.JPG   41,93 KB   1 Ilość pobrań

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych