Skocz do zawartości

Klarstein Quickstick Wolnowar Sous Vide


KarKan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zakupiłem pompę cyrkulacyjną Klarstein Quickstick Wolnowar Sous Vide używaną za 150zł. Sprzedający zapewniał że działa itp. Okazuje się że nie działa po uruchomieniu świruje pomiar aktualnej temperatury miesza się między 30 a 100 dochodzi do 100 stopni i wyrzuca błąd E02. Błąd termostatu skontaktuj się z serwisem. Znacie jakiś serwis który się takimi sprawami zajmuje? Dlaczego pytam ponieważ sprzedający chce zwrócić pieniądze a sprzętu z powrotem nie chce. Macie jakiś pomysł?

Taki:

https://www.electronic-star.pl/Dom-i-Rozrywka/Wyposazenie-kuchenne/Parowary-i-kombiwary/Urzadzenie-do-gotowania-prozniowego/Quickstick-Wolnowar-Sous-Vide-Termostat-Pompa-cyrkulacyjna-20-l-stal-szlachetna-Czarny.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedażą tych urządzeń zajmuje się Electronic-Star Polska, która sprowadza je z Niemiec.

Wystarczy wejść na ich stronę i otworzyć link SALE - sprzedają między innymi produkty zwrócone przez klientów.

Zobacz ile tego jest to świadczy o jakości tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cztery... Najstarszy ma ze trzy lata, eksploatowany bardzo intensywnie... i nadal działa. W międzyczasie miałem inne ale moim zdaniem ten jest bardzo dobry (pomijam fakt że trzy sztuki kupiłem za grosze bo handlarz nie wiedział jak je się włącza  :laugh: )

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cztery... Najstarszy ma ze trzy lata, eksploatowany bardzo intensywnie... i nadal działa. W międzyczasie miałem inne ale moim zdaniem ten jest bardzo dobry (pomijam fakt że trzy sztuki kupiłem za grosze bo handlarz nie wiedział jak je się włącza  :laugh: )

 

Do uruchomienia trzeba mieć cierpliwość. Ale da się :) Mam drugi działa bardzo dobrze. Pierwszy pojechał do kolegi z forum na naprawę :) Może się okazać że da radę naprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do uruchomienia trzeba mieć cierpliwość. Ale da się
Wcale ze nie...  :laugh: Wystarczy po wciśnięciu przycisku zasilania pokręcić kółkiem od nastawiania temperatury... ot cała filozofia  :laugh:  

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do uruchomienia trzeba mieć cierpliwość. Ale da się
Wcale ze nie...  :laugh: Wystarczy po wciśnięciu przycisku zasilania pokręcić kółkiem od nastawiania temperatury... ot cała filozofia  :laugh:  

 

 

 

No to mój ma drugi błąd. Kręcenie kółkiem nic nie daje. Trzeba trzymać power z 5 sekund i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na tym nie znam , i tylko zapytam bo wszystkie drozsze maja zakres  temp 50-95 st te tansze 0-90 jak to rozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałaś Electro, różnica temperatur krańcowych wynosi 5 stopni C :D , ale niby jakie to ma znaczenie, skoro przyrządy zarówno jeden, jak i drugi,  stworzone zostały do gotowania w niskich temperaturach :D

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi w "obserwowanych", może ktoś skorzysta:

https://allegro.pl/oferta/logo-pompa-cyrkulacyjna-sous-vide-20l-22-107-7988340288

 

Elektro, ja też się jeszcze nie znam, ale chyba to nie robi różnicy bo jak dobrze pamiętam to  SiB-y gotują tu w 60-paru stopniach więc oba dają radę ;)

Ja wiem tylko że na próbę gotowania/smakowania szukałem jak najtaniej. Lepiej jak w głębi szafki leży 60zł niż 300zł :D  A jak spełni moje oczekiwania to będę go używał dopóki się nie skończy a wtedy można rozglądać się za czymś innym, ew.droższym - choć nie wiem co może tam wpływać na różnicę w cenie.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2,  no a co gdy ustawie sobie temp 8 st C a w pomieszczeniu mam 20 to bedzie dzialac jak chlodziarka? :tongue:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

zrobię próbę z gotowaniem wieprzowiny domowym sposobem, bez kupowania drogich urządzeń.

Co masz na myśli?

Przeniosłam Twój post  bo był w nieodpowiednim temacie.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sklep mięsny z pakowaczką próżniową i będę robił próby z gotowaniem mięsa metodą "sous vide".

Bez kupowania drogich urządzeń do tego.

Jak macie już doświadczenia z metodą sous vide to piszcie.

Czy mięso trzeba jakoś przyprawić przed próżniowym zapakowaniem??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak macie już doświadczenia z metodą sous vide to piszcie.

Ty się dopiero obudziłeś @Smakoszek?

Temat jest od dawna poruszany na forum i to w różnych wątkach. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie posiadając cyrkulatora (czy jak to urządzenie się nazywa), zastanawiam się czy gdybym przerobił odpowiednio wolnowar (teraz ma tylko ustawienia temperatury na Low, Med i High) - to znaczy podłączył bym go do termostatu z sondą, to mogłoby to zadziałać? Inna rzecz, że z cyrkulatorem prawdopodobnie histereza, jeśli w ogóle występuje, to jest na minimalnym poziomie. Przy powyższym rozwiązaniu to by było co najmniej +/- 2 st. C, nawet jak bym ustawił histerezę na termostacie na 0,1 st. C. 

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator jak też nazwa wskazuje - ma za zadanie oprócz utrzymania temperatury  mieszać wode do jej równomiernego utrzymania temperatury 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie posiadając cyrkulatora

Warto zainwestować w cyrkulator.

Nie żałuję ani złotówki na niego wydanej. 

Grzeję w pojemniku lodówki turystycznej z dorobioną pokrywą ze styropianu.

Straty energii są minimalne, ponieważ układ jest dobrze izolowany.

Mieszanie wody wiatraczkiem cyrkulatora jest bardzo istotne.

Często wkładam  kilka opakowań mięsa a nie muszę się martwić o rozkład temperatury.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie odłożyć trochę kasy. Na szybko przeglądnąłem znany portal aukcyjny i okolice. Rozpiętość cenowa duża od paruset złotych do kilku tysięcy. Czy za ok. 500 zł dostanę coś sensownego?

 

Widzę jakieś low cost Royal, Hendy, Caso itp. one są OK?

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak -  Lidlowskim staja wiatraczki ( pompki) ale mają 3 lata gwarancji . i te sa tanie ok 200-250 zł. patrz na gwaranta :yes:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lidlowskim staja wiatraczki ( pompki) ale mają 3 lata gwarancji

Mój jest z Lidla właśnie.

 W pierwszej partii psuły się wiatraczki, po wymianie pracuje bez zastrzeżeń. 

Wymiana sprawna, całkowicie na koszt dostawcy.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie posiadając cyrkulatora

Warto zainwestować w cyrkulator.

Nie żałuję ani złotówki na niego wydanej. 

Grzeję w pojemniku lodówki turystycznej z dorobioną pokrywą ze styropianu.

Straty energii są minimalne, ponieważ układ jest dobrze izolowany.

Mieszanie wody wiatraczkiem cyrkulatora jest bardzo istotne.

Często wkładam  kilka opakowań mięsa a nie muszę się martwić o rozkład temperatury.

 

 

Też używam curkulatora i jako "garnek" stosuję lodówkę turystyczną.

Oprócz mniejszych strat energii zmniejszone jest także parowanie wody - ma to znaczenie przy długich czasach gotowania.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12265-urządzenie-do-gotowania-próżniowego-sous-vide/?p=628395

 

 

No to trzeba będzie odłożyć trochę kasy. Na szybko przeglądnąłem znany portal aukcyjny i okolice. Rozpiętość cenowa duża od paruset złotych do kilku tysięcy. Czy za ok. 500 zł dostanę coś sensownego?

 

Widzę jakieś low cost Royal, Hendy, Caso itp. one są OK?

 

 

Kiedyś Tusiaczek pisał, że najlepszy cyrkulator jaki miał do tej pory to Klarstein Quickstick.

 

Od jakiegoś czasu niektóre rzeczy typu polędwice czy wołowinę na Pastrami parzę za pomocą cyrkulatora do sous vide. Polecam przeglądanie portali z ogłoszeniami... Najczęściej używam cyrkulatora Klarstein, kupiłem go chyba jakieś dwa lata temu i mimo że mam jeszcze dwa inne ten moim zdaniem jest nie do pobicia. 

 

 

Ten cyrkulator da się kupić w naprawdę dobrych pieniądzach - o ile jest się cierpliwym.

Często wystawione są powystawowe egzemplarze, gdzie cena licytacji zaczyna się od 1 zł. Sam taki kupiłem w licytacji poniżej 100 zł.

 

Tak na szybko znalazłem dwa do licytacji, gdzie aktualna cena jest poniżej 100 zł.

https://allegro.pl/oferta/klarstein-quickstick-wolnowar-gotowanie-prozniowe-8520509680

 

https://allegro.pl/oferta/klarstein-urzadz-pompa-do-gotowania-prozniowego-8497115456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.