Skocz do zawartości

Przyprawianie


Konrad1989

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

kiedy dodaje się przyprawy?

Możesz zaraz do peklowania, albo bez przypraw to poczujesz jaki dobry jest smak mięska, warto również wypróbować.

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę za słone wg tabeli Dziadka - Nastrzyk tylko roztwór peklosoli - od długiego czasu pekluję tylko na peklosoli - przyprawy zaś jeśli już daję do gara do parzenia .I pamiętaj nie sol a peklosól  :thumbsup:

Zasada 1 rób dokładnie wg przepisu - następne możesz modyfikować lub nie

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie pisać bo ręce opadają jak czytam takie pytania.

Ile mniej ile więcej i podobne.

Pytający nie poda podstawowych danych a chce pełnej odpowiedzi.

Takie wyciąganie na siłę i pomaganie w ciemno - tacy ludzie pytający są bezlitośni :) i na koniec jeszcze pretensje o czepialstwo. 

A może by tak podać choćby czas peklowania i wagę.

Do tego można się odnieść z ilością peklosoli i z granicznymi ilościami.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tabeli na 4 dni i 10 kg. 

mniej słona

500-521 g peklosoli

bardziej słona

600 - 620 g peklo

no i wody 4 litry.

Masz wybór czyli dając od 500 do 620 wyjdzie dobre.

Robiąc na początku wybierz coś pośrodku i dokładnie zanotuj. Później będziesz mógł regulować słoność

Nastrzyk w tak krótkim czasie jest mocno wskazany bo bez niego szare oczko może się pokazać.

Przy nastrzyku nie patrz,że wypływa bokami ważne by dokładnie w środek mięśnia dostała się mieszanka peklująca. 

Nastrzyk - największa możliwa strzykawka i największa igła (może być do robienia zastrzyków koniom) 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nastrzyku dobrze by było przy 4 dniowym peklowaniu mięso pomasować. Przyprawy nie "zabijają" smaku mięsa tylko ich nadmiar. Przyprawy z wyjątkiem czosnku należy przygotować w małej ilości wody i wystudzony wywar dodać do całość. Gotujemy aby wydobyć aromat ale też przyprawy mogą być źródłem skażenia solanki a gotowanie to eliminuje. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprawy nie "zabijają" smaku mięsa tylko ich nadmiar.

 

Mam całkowicie inne zdanie w tej materii, ale czemu nie, "kto bogatemu zabroni" :D ? Najlepiej więc samemu wykonać próbę aby móc wyrobić sobie własną opinię :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus ja polędwice razem z szynkami pekluję (przez min 10 dni) i nie robię różnicy w solance. Wychodzą wyśmienicie - tyle, że u mnie 100% wyrobów jest parzona (inaczej rodzina by nie jadła i wszystko było dla mnie). Ale to kwestia smaku i kilku prób i błędów. 

Dla tego ja trzymam się wersji, że nowy adept sztuki powinien zaczynać od mały ilości dla celów testowych. 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia słoności to sprawa indywidualna. Zrób najpierw według tabeli, będziesz wiedział jaki masz próg słoności a każdy ma inny. Zawsze w ramach rozsądku możesz zmniejszyć peklosól.

Kwestia przypraw to sprawa indywidualna. Ja do solanki do szynki robię wywar z ziela angielskiego pieprzu i liścia laurowego, do polędwicy często dodaję owocu kolendry. Czy to zabija smak mięsa?, znów kwestia własnego smaku. Moim i domowników zdaniem nie, co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.