Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Odpowietrznik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Todek

Todek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1656 postów

Napisano 25 lut 2019 - 09:14

Uciąć łeb zawsze jeszcze będzie możn

To jest zwykła śrubka w rozmiarze M6 lub M5. Ja bym obciął łeb i po wyjęciu odpowietrznika wykręcił śrubę. Czasami te bardziej brutalne metody są skuteczniejsze i mniej czasochłonne. :)

Oczywiście moczenie tego nie zaszkodzi. :)

#22 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 605 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 25 lut 2019 - 10:45

Podczas prób odkręcania chwytaj narzędziem za tuleje,

attachicon.gif 5555.jpg

a nie za tłoczek bo możesz łatwo ukręcić.

attachicon.gif 55555.jpg

Jeżeli nawet pokaleczysz tą tuleje narzędziem to, to i tak nie wpłynie na prace i szczelność  

Cała tuleja podobnie jak tłoczek jest schowana w tłoku nadziewarki, wystaje tylko łepek śruby i nie ma za co złapać. Gdyby było za co złapać nie byłoby problemu.

Znalazłem fotki tu:

Ja tu nie widzę żadnego problemu żeby to odkręcić.

A ja tak. Trochę majsterkowałem w swoim życiu i mam problem. Rozwiercić to nie problem, nie jestem pewien czy odkręcę pozostałą część śruby, pozostanie nawiercenie i nagwintowanie otworu.

Jeżeli ktoś ma namiar na części zamienne proszę o link.

Użytkownik wojs40 edytował ten post 25 lut 2019 - 10:45

#23 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2546 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 25 lut 2019 - 11:09

Cała tuleja podobnie jak tłoczek jest schowana w tłoku nadziewarki, wystaje tylko łepek śruby i nie ma za co złapać. Gdyby było za co złapać nie byłoby problemu.

Dlatego napisalem

Jak to już będziesz miał poza tłokiem nadziewarki, wkręć w imadło resztkę śruby która rozwierciłeś lub obciołes, i przez drewienko lub inny materiał ochronny spróbuj odkręcić, zastosuj wpierw odrdzewiacz (np Coca Cola  ) możesz tez lekko podgrzewać (ale zapalniczka lub czymś podobnym, ale nie palnikiem   podgrzewaj ten tłoczek żeby się lekko rozszerzył), ale to na własną odpowiedzialność

ale wpierw

Jeżeli to ten tłok i ten odpowietrznik.     To rozwierć łepek śrubki tak jak chciałeś, lub go obetnij piłą włosową  Śrubka wygląda na normalna do kupienia, nawet jak będzie w calach 

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 25 lut 2019 - 11:23

#24 piurko

piurko

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 470 postów
  • MiejscowośćMazury

Napisano 25 lut 2019 - 11:17

wojs40 , nie wiem czy tego próbowałeś ... oprzyj grzybek na jakiejś tulei...nasadka odpowiedniej wielkość do grzybka i dobry , dopasowany krzyżak w śrubkę   z możliwością uderzenia i z czuciem młotkiem potraktować , odprężyć , poluzować na gwincie ...

#25 Muski

Muski

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 7748 postów

Napisano 25 lut 2019 - 11:30

możliwością uderzenia i z czuciem młotkiem potraktować
Tez dobra metoda  :thumbsup:  

#26 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 605 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 25 lut 2019 - 11:56

wojs40 , nie wiem czy tego próbowałeś ... oprzyj grzybek na jakiejś tulei...nasadka odpowiedniej wielkość do grzybka i dobry , dopasowany krzyżak w śrubkę   z możliwością uderzenia i z czuciem młotkiem potraktować , odprężyć , poluzować na gwincie ...

Próbowałem, niestety nie pomogło. Wg. sugestii Anny i Miro zamoczę jeszcze cały tłok w wodzie lub coli, ewentualnie lekkie grzanie palnikiem. Jak nie pomoże pozostanie bardziej brutalne działanie.

#27 Todek

Todek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1656 postów

Napisano 25 lut 2019 - 13:32

TOSHIBA, dnia 25 Lut 2019 - 08:21, napisał: Jak to już będziesz miał poza tłokiem nadziewarki, wkręć w imadło resztkę śruby która rozwierciłeś lub obciołes, i przez drewienko lub inny materiał ochronny spróbuj odkręcić, zastosuj wpierw odrdzewiacz (np Coca Cola ) możesz tez lekko podgrzewać (ale zapalniczka lub czymś podobnym, ale nie palnikiem podgrzewaj ten tłoczek żeby się lekko rozszerzył), ale to na własną odpowiedzialność ale wpierw TOSHIBA, dnia 25 Lut 2019 - 08:21, napisał: Jeżeli to ten tłok i ten odpowietrznik. To rozwierć łepek śrubki tak jak chciałeś, lub go obetnij piłą włosową Śrubka wygląda na normalna do kupienia, nawet jak będzie w calach

Cały czas o tym mówię. :)

A ja tak. Trochę majsterkowałem w swoim życiu i mam problem.

No cóż ja Ci na to poradzę. :)

#28 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 25 lut 2019 - 18:25

Obciąć.
W miejsce odpowietrznika zamontować śrubkę z nakrętką. Od strony obecnego grzybka główka śrubki + odpowiedniej wielkości podkładka.
Pod wpływem grawitacji śrubka będzie spadać w dół, a kiedy dopcha ją farsz, zamknie wylot powietrza.

I problem z głowy.

Użytkownik miro edytował ten post 25 lut 2019 - 18:26

#29 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 605 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 25 lut 2019 - 18:54

Dziękuję za wszystkie rady. Grzanie pomogło. :thumbsup:

#30 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 10155 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 25 lut 2019 - 19:17

Grzanie pomogło

A teraz opowiadaj, tylko bez ściemy - co spowodowało przyblokowania odpowietrznika  :laugh:  

#31 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2546 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 25 lut 2019 - 19:33

A teraz opowiadaj, tylko bez ściemy

Ale brutalna jesteś  :laugh:  :laugh:  :laugh:  nie linczuj Go dalej :facepalm: , przecież napisał - jak -, czyli wiadomo - dlaczego -  :tongue:

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#32 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 605 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 25 lut 2019 - 19:46

Grzanie pomogło

A teraz opowiadaj, tylko bez ściemy - co spowodowało przyblokowania odpowietrznika  :laugh:  

W pudle z nadziewarką jest śrubokręt krzyżakowy /dołożony przeze mnie/ i odpowietrznik jest rozkręcany po każdym użyciu więc resztek farszu tam nie było. Sądzę, że po myciu brak osuszenia mogło spowodować zakamienienie gwintu, a i być może zbyt mocno dokręciłem śrubkę. Bez ściemy. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych