Skocz do zawartości

Nieudany skrzep, udany ser


balabon

Rekomendowane odpowiedzi

W Ciechocinku kupuję, piję, i do "Korycina" używam konkretnie tego mleka.

http://www.farutex.pl/pc/773/10655/mleko/mleko-acidofilne-naturalne-250-g

http://www.farutex.pl/photos/resized/211x211_c_T217_15103_2015-03-26_14_18_59.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@sverige2, jakie kupujesz w Se? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, już kiedyś pisałem, kupuję głównie mleko świeże nisko pasteryzowane 3,2% w Lidlu, i A-Fil też. Tanio i dobra jakość.

12976277_776713132428250_694001553_n.jpg

http://offers.kd2.org/pics/a9/46/a946600a18eaa56e7a8a277adac98691370b9821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chodzilo mi glownie o ten A-fil bo mleko mam sprawdzone juz ,serki musza poczekac na robote bo chce sobie uwedzic a jak dla mnie jeszcze ciut za zimno na wedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię a raczej napisałem tylko że można zobaczyć, konieczności niema :D . Mój nie pyli, jest właśnie taki jak powinien być "Korycin", a przepis,jak też i foto załączyłem. Wybór należy do Ciebie, lub Was  :D .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój nie pyli,

Podejrzewam, że jest robiony błąd w obróbce skrzepu. 

Pylenie następuje przy zbyt wiotkich skrzepach lub/i nieumiejętnym rozdrabnianiu, bez przerw przeznaczonych na wzmocnienie skrzepu.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiejszy Korycin na życzenie LP, z "Ziołami Prowansalskimi", zrobiony z czterech litrów świeżusieńkiego, prawie natychmiast po udoju, absolutnie nie odciąganego "chłopskiego mleka prosto od krowy". Waga serka po ponad 24 godzinnym ociekaniu wyniosła 85 dkg. a więc :thumbsup: .W chwili obecnej "Korycinek" już sobie pływa w solance 10%. przygotowanej z soli "Kłodawskiej" niejodowanej oraz wody z filtra "Brita" :D .

post-49725-0-15977100-1567928881_thumb.jpg

post-49725-0-73337200-1567928902_thumb.jpg

post-49725-0-73527700-1567928927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda "Korycinek" po 24 godzinnej kąpieli w 10% solance, próbnie konsumowany do dzisiejszego śniadanka, smak  :D ? No cóż, chyba tego opisywać nikomu nie trzeba, powiem krótko, "Niebo w gębie" :D .

 

 

post-49725-0-87204000-1568018053_thumb.jpg

post-49725-0-39504200-1568018087_thumb.jpg

post-49725-0-41933800-1568018118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Niebo w gębie"

Jeżeli LP tak samo dobrze smakuje, to w ramach wdzięczności czeka Cię zapewne "drugie niebo"   :D  :frantics:

Ładny korycinek, z ziołami jest O.K.

Czy próbowałeś z czarnuszką?

Wg mnie number one !

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki EAnno za uznanie, serek smakuje absolutnie wszystkim :D, bo co tam gadać po próżnicy, pychotka jest, gdyż mleczko takiego smaku i takiej jakości z którego serek został wykonany, pijałem ostatnio na szkolnych wakacjach w latach dzieciństwa :D. Te krówki od których jest mleczko, pasą się jak wcześniej pisałem na Nadwiślańskich łąkach, łąkach które po dzień dzisiejszy rosną w stanie naturalnie dzikim od lat 50-tych, zwyczajnie niespotykany już praktycznie ewenement. Dzięki również za podpowiedź o czarnuszce, ponieważ czarnuszkę uwielbiam i stosuję często przy pieczeniu pieczywa, ale o serku nigdy nie pomyślałem, następny Korycinek na pewno będzie z czarnuszką  :D

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden wariant "Korycin" a,la "Feta" w oliwie. Serek baaarrdzo,  ale to baaarrdzo, pyszniutki, serek którym zachwyca się moja LP i konsumuje go nieomal codziennie :D . Otóż serek Koryciński po  odcieknięciu, i najlepiej lekko już dojrzały oraz suchy, po 3-4 dniach w lodówce No Frost,  kroję w niewielką kostkę, ok 1 x 1 cm. delikatnie układam w słoiczki, i zalewam olejem z pestek winogronowych, jako że ten olej jest delikatny i bardzo neutralny w smaku, dzięki temu pozwala uwolnić pełen bukiet smakowo zapachowy ziołowego "Korycinka", po kolejnych 2-3 dniach w zalewie autentyczny rarytas, zapewniam że warto spróbować :D .

post-49725-0-72370800-1569138072_thumb.jpg

post-49725-0-61131600-1569138095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, jeśli to nie właściwe miejsce na pytanie, ale tu jest mowa o zakwaszaniu mlekiem acidifilnym...ktorego nie mogę kupić ☹️

Chcę zrobić twarożek z mleka świeżego 3.2% z Piątnicy.

Kupiłem jogurt naturalny zott z żywymi kulturami bakterii i kapsułki w aptece...

Czy jedno i drugie da radę zrobić robotę ???

post-82011-0-48919900-1570100836_thumb.jpg

post-82011-0-89543900-1570100870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejszy "Korycinek", ten już robiony w Szwecji, jednak jeszcze z polskiego pełnotłustego mleka "eco", przywiezionego z Ciechocinka :D .  Zakwaszany jogurtem naturalnym . Ostatnimi czasy zakwaszałem właśnie najzwyklejszym jogurtem naturalnym w ilości 200 ml. na 4 - 6l. mleka, i dziurki jak widać. Jednak mleko zakwaszone jogurtem przed dodaniem podpuszczki odstawiam na ok. 5-6 godzin w temperaturze pokojowej, i dopiero po tym czasie podgrzewam do ok 35 stopni C. i dodaję podpuszczkę. Dalej jak wiadomo  :D .

 

 

post-49725-0-38785000-1570108229_thumb.jpg

post-49725-0-21438600-1570108245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tu jest mowa o zakwaszaniu mlekiem acidifilnym...ktorego nie mogę kupić

Zakwasem jest każde inne kwaśne mleko z żywymi kulturami bakterii.

 Może też być jogurt ale mleko powinno być nastawione w wyższej temp., ponieważ w jogurcie dominują bakterie termofilne, czyli lubiące ciepło.

Jednak nie więcej niż 40 st.C.

Te kapsułki z apteki sobie daruj.

Chyba, że chcesz poprawić stan swojej pochwy :laugh: oraz obniżyć poziom kortyzolu.

W zasadzie tylko pierwszy składnik jest zakwaszający, niemniej również termofilny.

Drugi składnik działa bakteriostatycznie na produkty mleczne, trzeci pielęgnuje mikrobiologicznie pochwę a czwarty redukuje kortyzol., czyli działa uspokajająco  :frantics:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę zrobić twarożek z mleka świeżego 3.2% z Piątnicy.

 

Regularnie robię twaróg z tego mleka ( choć czasem używam z mlekowity lub łaciate) .  Do 4 litrów mleka ogrzanego do ok 37stC dodaję 400gramów mleka zsiadłego z Krasnegostawu . Zostawiam w ciepłym miejscu na ok półtorej doby( nastawiam zwykle w czwartek wieczorem a owarzam w sobotę rano) . Z tej ilości otrzymuję niecały kilogram ( pysznego)twarogu :D

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenno żytni 50/50 chlebuś garnkowy na zakwasie, z czarnuszką, do "Korycinka" będzie mniam, mniam :D . Musi jeszcze tylko nieco ostygnąć, ale na kolacyjkę już będzie można się delektować :D .

 

 

post-49725-0-19183200-1570531734_thumb.jpg

post-49725-0-61699200-1570531758_thumb.jpg

post-49725-0-39974200-1570531787_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jest dostępny w Polsce. Wszyscy zainteresowani kulturą starterową i mlekiem "acidofilnym", mają możliwość zaopatrzenia się w ten wspaniały produkt po naprawdę niskiej cenie. Pogratulować firmie "Serowar" za produkt :thumbsup: .

https://serowar.pl/pl/p/ABY-bakterie-startowe-do-jogurtu-probiotyk/757

 

https://youtu.be/EV9W3Z7Vd6Q

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sverige2, a nie lepsze będą te: https://serowar.pl/pl/p/MSE-kultura-starterowa-bakterie/20

Nie znam się na tym, ale te proponowane przez Ciebie zalecane są do jogurtu natomiast te drugie do serów.

Same szczepy bakterii to już dla mnie całkowicie czarna magia :facepalm: 

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.