Skocz do zawartości

maszynka do miesa


Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie :clap: :clap:

 

może ??  jako mechaniczne

Ale funkcjonalność :facepalm:   jak wymyjesz maszynkę ??? demontując wszystko . Gdzie to schowasz  chyba w oddzielnej szafie ale to pestka BHP dramat :facepalm: :facepalm:. Opisywałem Wam że byłem świadkiem wypadku z udziałem takiej samoróbki.  Przepisy BHP  w przemyśle są pisane krwią  i trzeba mieć to na uwadze .Szacować ryzyko

I czy warto maszynka 200 PLN , napęd  100 ? PLN , dodatki włącznik sprzęgło itp 100 ?  PLN robocizna 100 ?  PLN .  razem 500 PLN  . Wiem zaraz napiszecie że wszystko było za darmo i samo się zrobiło tia.

A tu masz    za 600 PLN używkę . I po tyle chodzą  +/- używki  bo się tematem interesowałem

post-45732-0-91976800-1551607543_thumb.jpg

https://www.olx.pl/oferta/maszynka-do-mielenia-miesa-wilk-mesko-CID619-IDyGvc6.html#1e6e5b60a0

 

 

Nic nie moje zdrowie nie moje palce  . Właściwie to mi się więcej nie chce pisać w temacie i pisać nie będę . 

Bo ryzykowanie zdrowiem uszkodzeniem ciała to chyba stan umysłu a nie świadomość.

 

 Nie chodzi mi oto aby sekować kogokolwiek ale jak ktoś się pcha się w nieszczęście  na minę to wypadało by Go przestrzec

 

 

Ps

 Kiedyś robiono samorobki bo autentycznie nic "nie było" na rynku , praktycznie nie istniał obrót rzeczami używanymi  bo każdy kupowal dla siebie i przechodzilo jak coś w rodzinie  a  też nie istniał  olx , alegro  bo nie istniał internet. A nówka  też było to stosunkowo droga

Ale teraz ryzykować zdrowiem za parę złotych . Nigdy .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie moje zdrowie nie moje palce . Właściwie to mi się więcej nie chce pisać w temacie i pisać nie będę . Bo ryzykowanie zdrowiem uszkodzeniem ciała to chyba stan umysłu a nie świadomość.

Mnie też przeraża ta szeroka gardziel...

Edytowane przez janusz_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladenie Kolega to zrobił, ale tez jestem przeciwnikiem mechanizacji nisko-gardzielowych maszynek.

Z tych samych powodów - bezpieczeństwo!

Kwestia finansowa przy dzisiejszych cenach elektrycznych maszynek, tez już nie stanowi zapory

 

 

 

 

Podoba mi się ten wpis, jest bardzo wyrazisty. W skrócie opisuje problem

 

Przepisy BHP  w przemyśle są pisane krwią

 

Przypomina nie się wpis w instrukcji obsługi broni jaką  kupowałem 

 

Cyt:....  Nie kieruj broni w kierunku człowieka którego nie zamierzasz zabić....

 

Krótkie i zwięzłe 

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesie gardziel, przerobi mocowanie i gitara.

Fakt że kręcąc korbą ta maszynka była "bezpieczna", z silnikiem rośnie zagrożenie.

zp44 dorób sobie od razu drewniany popychacz (u Dziadka chyba widziałem) i pod żadnym pozorem nie wkładaj tam paluszków zanim nie wyciągniesz przewodu z wtyczki. Ja bym dorobił jeszcze wyłącznik awaryjny oraz (gdzieś z tyłu) dodatkowy wyłącznik aby Ci tego dzieci czy wnuki nie włączyli.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maxell zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.