Skocz do zawartości

Pierwsza kaszanka


waz_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadiuszu , krew suszona mam bo kupilam do salcesonu , trzymam zapakowana prozniowa w zamrazalniku , a o krew to u nas latwiej , mrozona jest /byla jeszcze nie tak dawno widzialam w sklepach  ale zdaje sie tylko wolowa, chociaz na 100% nie jestem pewna w tym kraju to dziwnie nieraz bywa...w sklepach ZOO mozna kupic krew bo urzywana do nauki tropienia z psami :) pluca tez sa mrozone dla psow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to krew mamy z głowy.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji kup krew.Może być suszona bo pewnie u Ciebie świeżej nie dostaniesz.Rozcieńcz się ją 1:14 a na 10 kg kaszanki będziemy potrzebowali 1 l.

 

Świeża krew jak najbardziej  jest w sprzedaży, oczywiście na indywidualne zamówienie, podobnie jak świńskie łby, czy uszy. Kupuję ją w City Gross, w cenie 45 koron szwedzkich za 1 litr :D . Oczywiście suszoną też posiadam w zamrażarce, zapakowaną hermetycznie, zawsze tak na "wsi słuczaj", ale świeża jest do nabycia bezproblemowo :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede zbierac skorki , bo wszystkie skorki i sloninke boczkowa pozarly sikorki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra też jest do kupienia w City Gross po 25 koron szwedzkich za 1 kg. Sprzedają bardzo ładne duże kawałki, słonina też, Kupuję skóry na różne rolady etc. na zamówienie oczywiście, podobnie jak łby i krew :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest, ale co robic z ta ktora zostaje z boczku? jak nikt nie chce boczku ze skora procz mnie?u nas w domu wszystko jak widzi tluszcz to zaraz okraiwa ..nawet ten z szynki ...normalnie masakra ..w tym domu to ja jem tylko tluste ..cholera i przez to okraglutka jestem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą skórę z boczku zawsze odcinam, tnę ją następnie w równe kwadraciki, składam po kilka, pakuję w próżniowo w zgrabne torebeczki, i tak poporcjowane zamrażam.  Takim oto sposobem zawsze mam zapas skórek do wszelkich wyrobów, kiedy tylko potrzebuję, zupy, etc. co tylko. Do wszystkiego po prostu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak robie , ale ostatnie zapasy sikory wyjadly i znow trzeba zbierac albo kupic , ale to nie problem , problemem to sa plucka , a moze zamiast plucek damy do kaszanki zoladki wolowe , wczoraj byly swieze w sklepie ..beda flaki domowe  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a może zamiast płucek damy do kaszanki żołądki wołowe , wczoraj były świeże w sklepie ..będą flaki domowe  :D

 

Flaki wołowe powiadasz, hm...., takie rzeczy to już tylko z "Miszczem Arkadiuszem" trzeba przedyskutować :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

problemem to sa plucka , a moze zamiast plucek damy do kaszanki zoladki wolowe , wczoraj byly swieze w sklepie ..beda flaki domowe 

 

Niech Cię ręka broni. :w00t:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzymam zapakowana prozniowa w zamrazalniku

Elektro, ty sama z siebie trzymasz suszoną krew w zamrażalniku czy tak powinno się ją przechowywać?


[Dodano: 07 mar 2019 - 15:48]

 

 

Oczywiście suszoną też posiadam w zamrażarce, zapakowaną hermetycznie

Coś mi się wydaje że mam zapas krwi... do utylizacji :facepalm:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wróbel75, sama z siebie , w sumie nie wiedzialam gdzie ja trzymac w mieszkaniu cieplo w szafkach tez , i nie wiedzialam co znia poczac to wsadzilam do zamrazalnika , ale jak sie powinno to nie mam pojecia :)

 Arkadiuszu ...flaki zjemy w formie zupy ...juz niedlugo na imieninach u Mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[Dodano: 07 mar 2019 - 15:48]

Coś mi się wydaje że mam zapas krwi... do utylizacji :facepalm:

 

 

Wróbelku, sproszkowana krew zamknięta hermetycznie, tzn. bez dostępu powietrza, ale nie próżniowo. Krew ma już jakieś dobre ponad dwa latka i ? i kilkanaście dni temu zachciało mi się "Cwaniaka", białego i czarnego, bo zawsze robię obie wersje, no i cóż mogę powiedzieć :D ? Krew suszona w doskonałej kondycji, sypka nie zbrylona, "Cwaniaczek", mniam, mniam,  jeżeli zechcesz mogę wstawić focię, jednak ten który jeszcze pozostał, musiał bym rozmrozić. Nie mniej zapewniam Cię że zarówno krew, jak też gotowy wyrób, malyna :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeżeli zechcesz mogę wstawić focię, jednak ten który jeszcze pozostał, musiał bym rozmrozić.

Nie no, nie mam powodu przecież Ci nie wierzyć.

Jak kupiłem u mira z 1,5 roku temu to część zużyłem a resztę - nie wiem dlaczego - po prostu zostawiłem w oryginalnym opakowaniu (czyt.w worku, w jaki zapakował miro i karton) i tak sobie leży w schowku (chłodnym) po dziś dzień. Właśnie sprawdziłem, jest sypkie, wizualnie nic się nie zmieniło. Na opakowaniu jest napisane:  Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli zechcesz mogę wstawić focię, jednak ten który jeszcze pozostał, musiał bym rozmrozić.

Nie no, nie mam powodu przecież Ci nie wierzyć.

Jak kupiłem u mira z 1,5 roku temu to część zużyłem a resztę - nie wiem dlaczego - po prostu zostawiłem w oryginalnym opakowaniu (czyt.w worku, w jaki zapakował miro i karton) i tak sobie leży w schowku (chłodnym) po dziś dzień. Właśnie sprawdziłem, jest sypkie, wizualnie nic się nie zmieniło. Na opakowaniu jest napisane:  Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

 

Spoko.Damy radę,ale jak będzie taka możliwość to wolę świeżą nawet mrożoną.Lepszy smak kaszanki.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Damy radę,ale jak będzie taka możliwość to wolę świeżą nawet mrożoną.Lepszy smak kaszanki.

 

 

 

 

Zdecydowanie Arkadiuszu, zdecydowanie. Dla tego właśnie, tak jak wcześniej napisałem, kupuję świeżą w City Grossie w Lund, płacąc 45 skr. za 1 litr, a tą suszoną mam tylko jako dyżurną, na tzw. "podorędziu", i używam jej sporadycznie, ale dzięki temu nigdy nie zostaję na "lodzie', gdy zaistnieje nagła "poczeba" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą swoją też kupiłem przy okazji innych zakupów. Raz zrobiłem "wyrób kaszanko-podobny w słoiku" i reszta tak sobie leży :)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.