Skocz do zawartości

Zapasy żywności


Wilq1x

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

co posiadacie jako żelazny zapas,

Masz na uwadze wojnę?  :facepalm:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas przysylali do domow cale broszury jak przezyc w okresie jakiegos kataklizmu co powinno sie posiadac: m.in radio na baterie zeby moc komunikatow sluchac ,jakie sygnaly co oznaczaja , gdzie sa schrony .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co posiadacie jako żelazny zapas
Zawsze kilka butelek wina i jakiś mocniejszy trunek.  ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????i krakersy i oczywiście kiszone ogórki????. A zapasy? Po co na co i na jak długo.

Jak patrzę u siebie i zamrażarkę ta zawsze coś jest. Na tydzień starczy.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co posiadacie jako żelazny zapas,

Masz na uwadze wojnę?  :facepalm:  

 

Mam na myśli raczej jakieś niespodziewane sytuacje, niekoniecznie wojna. Może być manipulacja cenami (tak jak kilka lat temu cukier kosztował 5zł/kg, dziś kosztuje poniżej 2zł/kg), może być brak prądu, nieprzewidziany brak dostaw do sklepów, czy choćby choroba (np. złamanie nogi) albo niedziela bez handlu, lub nagły przyjazd dużej rodziny, którą trzeba wyżywić.

Nie jestem Prepersem, ale pamiętam jak byłem mały że u mojej babci było zawsze wszystko w zapasie i spokojnie ponad tydzień bez sklepów by wytrzymała...

Edytowane przez Wilq1x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze pelna zamrazarke ...ale co z tego jak nie bedzie pradu to moge wywalic bo ani nie zjem tego co surowe ani nie ugotuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu chyba EAnia zasugerowała nadmiar ugotowanego rosołu zafoliować i do zamrażarki. "Bawiłem" się w kostki rosołowe wg. Pana Boczka. Kupiłem w Lidlu woreczki do zamrażania i mam na podorędziu zawsze bazę na zupy. Zapas lodów dla wnuków też jest no i o łakociach nie wspomnę. :)

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wilq1x,.. ja mam blisko do jeziora  :) w butlach trzymam % dla dyzenfekcji :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i nie mam za bardzo gdzie upychać butli 5 litrowych.
Rozumiem ,że żartujesz - jak nie było wody w kranie to zawsze gdzieś niedaleko  był wóz z wodą pitną - przynajmniej w mieście w którym mieszkasz - jak mieszkałem w W-wie - nigdy nie miałem zapasu wody - chyba ,że była informacja  np. - od 7,00- 20.00 będzie brak wody - albo coś podobnego 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkad mam psa mam zawsze butelke  szklana wody czystej w zapasie bo jak by co to on musi miec co pic a pancia sobie jakos poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zacząłem zbierać %. Ale nie tylko do dezynfekcji

Kiedyś to była podstawowa waluta. 

Niemalże jednostka monetarna  :laugh: 

Sprawdza się w trudnych czasach.

Niestety, wojna lub bankructwo państwa do tego doprowadza. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś to była podstawowa waluta. 
  o a ja zawsze niezgodna z moim TZ, on zawsze mowi ze to na czarna godzine :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANNAM, ja tez mam moze akurat w tej chwili nie 10 ..chociaz jak policzylabym wszystkie rodzaje ...no i mam 40 jaj ..ale tylko dlatego ze to wielkanoc bo normalnie mam mniej ,amunicji nie mam ale mamy 2 siekiery i mundur wojskowy , a ja mam niesmiertelnik jak co :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mamy 2 siekiery
No i ja mam 2 topory masarskie i jakieś siekiery no i oczywiście kije do wędliniarstwa ( ale one maja dwa końce :D  :thumbsup: ) Qrcze -chyba to trzeba przenieść do dowcipów  :facepalm:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muski, no wlasnie , oo a ja zapomnialam jeszcze ze mam ciupage i tasak :laugh:

Ale tak na powaznie , to w razie kryzysu np energi brak ..to nie bedzie tak wesolo szczegolnie jak wszystko co mam w domu zasilane pradem..nawet wody nie zagrzeje no chyba ze na grylu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.