Skocz do zawartości

"Nitki" w mięsie sarny


Mariusz7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem w hurtowni Tytus w Opolu mięso z sarny kl2,głęboko mrożone. Po 3 dniowym rozmrażaniu zauważyłem na mięsie takie pojedyńcze białe nitki. Nie są one wbite w mięso,tylko swobodnie do niego przylegają,to coś jest miękkie,rozrywa się w palcach,nie jest to sierść. W jednym miejscu było ich kilka więc załączam zdjęcie. Kto wie co to jest?

post-73652-0-27314000-1555514697_thumb.jpg

post-73652-0-97428800-1555514777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne do nicieni płucnych lub żołądekowo- jelitowych, ale fotka mało wyraźna

Równnie dobrze mogą to być włókna techniczne

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,kupiłem w hurtowni Tytus w Opolu mięso z sarny kl2,głęboko mrożone

Zanieś do hurtowni i pokaż co Ci sprzedali.

Jeśli nic nie zmieniło się w prawie konsumenckim to: Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru ( świeże mięso ) w ciągu 24 godz. od daty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T o jest  K A R Y G O D N E do sanepidu z tym na badanie i niech przeprowadzą kontrolę w tej hurtowni ,gdyż inne mięso może też być zarażone brak słów .....gdzie te doktory są co badają....za d...e i do zwolnienia za zaniechania jakich dokonali  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładniejsze zdjęcie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym miesem zrobić? Zakopać głęboko?

 

Oddaj do sanepidu, albo spal

NIE zakopuj szczególnie jeżeli masz płytko wody gruntowe, to najlepsze środowisko rozwoju i zakazania kolejnych osobników, o ile są to nicienie.

A jeżeli nie są o nicienie, a np zwykle mechaniczne zanieczyszczane tez bym tego nie jadł, bo oznacza to ze rozbiór był w warunkach niehigienicznych

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są to źdźbła trawy ?  są załamane pod katem , nicienie  miałe by załamania zaokrąglone . Oczywiście to domysły . Co by nie było nie powinno być tego w mięsie

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to coś jest miękkie,rozrywa się w palcach,

Najlepiej zanieś to do weterynarza, który pod mikroskopem sprawdzi strukturę.

Jeżeli masz dobre szkło powiększające, dużą lupę to też już możesz zauważyć budowę tych włókien.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to coś jest miękkie,rozrywa się w palcach,nie jest to sierść.

Na jakie  podstawie wykluczyłeś   sierść  ?  Jakiej długości są pojedyńcze nitki ? 

Analizując zdjęcia bez skali , tudzież biorąc pod uwagę obcowanie z dziczyzną  wydaje mi się ,że są to jednak "włosy" z zimowej sukni.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to coś jest miękkie,rozrywa się w palcach,nie jest to sierść.

Na jakie  podstawie wykluczyłeś   sierść  ?  Jakiej długości są pojedyńcze nitki ? 

Analizując zdjęcia bez skali , tudzież biorąc pod uwagę obcowanie z dziczyzną  wydaje mi się ,że są to jednak "włosy" z zimowej sukni.

 

Nie sądzę by sierść rozrywała się w rękach. Nie znam się na tym. Ale włos ciężko przerwać... Chętnie sie dowiem co z tym jest. Ale dobra podpowiedz co do weterynarza.  Mikroskop wszystko wyjaśni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znam się na tym

 

No właśnie :cry:  Miałeś w rękach  sierść zwierzyny płowej w dodatku zamrożoną ???

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam się na tym

 

No właśnie :cry:  Miałeś w rękach  sierść zwierzyny płowej w dodatku zamrożoną ???

 

Zdaje sie ze miałem ale nie zmrożona... Chudziak ja nie wychodze przed szereg że wiem... Na zimne trzeba dmuchać. Jeśli by się okazało że to jakieś robactwo to nie odpuścił bym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie,lecz powiem Wam iż od jakiegoś czasu przestałem robić zakupy wędlin świeżych,które poniewierają się w ladzie chłodniczej z wędlinami które już leżą i się kleją osłonki w dotyku.Jest takie niechlujstwo w sklepach że głowa boli....nie wspomnę już o tym myciu mięsa przed zmieleniem,w zlewie ściery,kolejne do wycierania rąk....o Matko Boska,jak pańci powiedziałem co ona robi z tym myciem,to była zbulwersowana no jak ja mogę uwagę zwracać,przecież mięso należy umyć (....i ochoczo dodać trochę flory bakteryjnej)......no niestety nie ma etyki kształcenia w zawodzie sprzedawca,ludzie są z przypadku i takie dziadostwo mamy.Mięso mogło być zarażnone tymi tzw. nicieniami nawet przez tego co ustrzelił zwierzynę,

zrobił sobie myśliwy kupe (a był np.chory)nie umył rąk (no bo jak w lesie)...oprawiał tusze i zaraził mięso,lub warunki transportu (syf).Ludzie robienie wędlin to nie są jaja,jak siebie zatrujesz to trudno,a jak innych doprowadzisz do choroby to co????tak niektórzy lekko sobie do tego podchodzą,a żartów nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Kolejne zdjęcia

I co się okazało z tymi białymi nitkami? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

profilaktycznie spaliłem

A nie kusiło Cię, żeby chociaż sprawdzić z jakiej substancji są te nitki?

Nawet duża lupa pozwoliłaby na dokładniejsze oględziny.

Poza tym spalenie też by dużo powiedziało o charakterze substancji.

Sama jestem ciekawa, co to było tym bardziej, że od czasu do czasu przerabiam sarninę.

Ponieważ dostaję sztuki bezpośrednio z łowiska i nie są one badane weterynaryjnie, muszę zwrócić szczególną uwagę na stan sarny na każdym etapie rozbioru oraz na stan podrobów. Oczytałam się w łowieckiej literaturze o potencjalnych zagrożeniach i nigdzie nie spotkałam takich "nitek".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega myśliwy, twierdzi że to resztki słomy lub czegoś podobnego, czym wycierano mięso po rozbiorze.

Na robactwo mu to nie wygląda.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dostaję sztuki bezpośrednio z łowiska i nie są one badane weterynaryjnie,

 

Aniu weterynaryjnie bada się tylko dziki.Z tego co wiem to zwierzyny płowej się nie bada.Chyba ,że nastąpiły jakieś zmiany , ale to się dowiem.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu weterynaryjnie bada się tylko dziki.Z tego co wiem to zwierzyny płowej się nie bada.Chyba ,że nastąpiły jakieś zmiany , ale to się dowiem.

Nadal nie ma takiego obowiązku i do badania oddaję wyłącznie dziki.

 

 

Ponieważ dostaję sztuki bezpośrednio z łowiska i nie są one badane weterynaryjnie,

W powyższym zdaniu chciałam podkreślić, że  jestem jedyną osobą, która powinna prawidłowo ocenić przydatność zwierzyny do konsumpcji.

Robię to z niezwykłą starannością i po przygotowaniu teoretycznym oraz omówieniu tematu z wetem, który specjalizuje się w dziczyźnie i sam jest myśliwym.

No, pewną praktykę również mam  :laugh:

Dlatego sprawa tych "nitek" bardzo mnie intryguje.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.