Skocz do zawartości

Krajalnica - temat znany?


Domin12439

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 477
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Właśnie potwierdziłem zakup.
Porządnie umyć , wymienić smary lub nasmarować , wyregulować nóżki i możesz nas zaprosić na pokrojony półmisek  :D  :D  :D  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porządnie umyć , wymienić smary lub nasmarować , wyregulować nóżki

Ściągnij sobie instrukcję z netu.

Jest bardzo solidnie opracowana i wręcz rozpisana na części.

Opisane są procedury czyszczenia, ostrzenia i smarowania.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajalnicę się właściwie oliwi a nie smaruje.Jeśli będziesz tą krajalnicę oliwił to kup specjalny olej do krajalnic. Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Maszynkę mam, czaję sie na krajalnicę, ale ceny jak na razie baaardzo wysokie, a maszyny po kilkanascie lat mają. Ta https://allegro.pl/oferta/krajalnica-ma-ga-310p2-do-wedlin-sklepowa-okazja-11715200157jest chyba najmłodsza , ale czy warta tych pieniędzy ?

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że Ma-Ga jest dopbra. Oni wystawiają również na OLX i cena ta sama. https://www.olx.pl/d/oferta/krajalnica-maga-ma-ga-310p2-2011r-sklepowa-do-wedlin-okazja-CID619-IDFuCm5.html#df898ea207 i względnie nowa jest ta https://allegro.pl/oferta/krajalnica-maga-ma-ga-110p-2017r-sklepowa-okazja-11719948614

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warta tych pieniędzy ?

Zapytaj o dokładną, aktualną średnicę noża.

W tych maszynkach w zasadzie zużywa się tylko nóż a jego wymiana jest droga.

Aktualny wymiar noża jest wskaźnikiem zużycia.

Mam taką samą krajalnicę i jest to jeden z moich najlepszych zakupów.

Jeżeli zakupisz przez OLX to możesz jeszcze się potargować.

Z instrukcji obsługi:

Uwaga:
Proces ostrzenia wpływa na stopniowe zmniejszanie się średnicy noża. Nowy
nóż ma średnicę 249+1 mm. Jeśli w wyniku eksploatacji średnica ta będzie
mniejsza niż 240 mm, dalsze ostrzenie jest niemożliwe i nóż musi być wymieniony
na nowy. W celu umożliwienia wielokrotnego ostrzenia coraz mniejszego
noża, na korpusie pod ostrzarką znajduje się specjalna nakrętka regulacyjna,
przy pomocy której można regulować ustawienie ostrzarki do ostrza noża.
Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, to dobre skrzypce i wino. Proponuję iść z postępem technologicznym. Nie mylić z badziewiem chińszczyzny...

Co do cytowania instrukcji powiem tak, "laik wszystko łyknie, zmysł techniczny i praktyka!!! , to inna sprawa".

Edytowane przez Rafal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do cytowania instrukcji powiem tak, "laik wszystko łyknie, zmysł techniczny i praktyka!!! , to inna sprawa".

Na jakiej podstawie wydałeś taką opinię?

Czy w ogóle masz pojęcie, o czym piszesz?

Rozumiem, że masz jakąś "postępową " propozycję.

Może krajalnica laserowa? 

To byłoby ciekawe, szczególnie do zastosowania domowego  :laugh:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szacunku do osób starszych, nie będę odnosił się do tych zaczepek.
Co do sprzętu, jestem zwolennikiem postępu. Myśl technologiczna ewoluuje. Możemy mieć sentyment do staroci, nie powinno to być jednak wskazywane, jako jedyny słuszny wybór.
[Dodano: 21 sty 2022 - 23:28]
Tak na marginesie próbuje Pani od dłuższego czasu marginalizować moje posty. Jest to niedopuszczalne. Proszę pozwolić rozwijać się temu forum.

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myśl technologiczna ewoluuje. Możemy mieć sentyment do staroci, nie powinno to być jednak wskazywane, jako jedyny słuszny wybór.

Szacunek możesz sobie darować.

Wymigałeś się od odpowiedzi na pytania.

Nie zaproponowałeś innego, "słusznego wyboru", wiec dyskusja staje się jałową. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu, jestem zwolennikiem postępu. Myśl technologiczna ewoluuje.

Sorry kolego pokaż tę nowość.

Bo wszystko co na rynku to lżejsza podobna kopia, często produkowana w Chinach.

Ok, jest sprzęt automatyczny po 6-8 k pln i więcej, ale to chyba nie do domu?

Nic nowego i lepszego nie wymyślili, te wszystkie Yato, Invest Horeca po 1200 - 1500 zł to zabawka w porównaniu do tej Maga 310p2.

Nowa nadal produkowana to koszt 3.4 k pln.

https://mmgastro.pl/produkt/szczegoly/899,krajalnica-do-wedlin-ma-ga-310p2?utm_source=google&utm_medium=gmc&utm_campaign=gmc&cd=12413256217&ad=117834619363&kd=&gclid=CjwKCAiA0KmPBhBqEiwAJqKK4-yBJKEwx_3zWyKdQYQb7PFJPv4oJjhbVFZYsqSh01GYgVUk0i6rBhoCvKEQAvD_BwE

 

Powiem tak, udało Mi się kupić wilka RM Gastro TS-12D i już wiem czemu nówka kosztuje 5k pln..

Zespół części do mielenia, waży praktycznie drugie tyle co silnik z resztą..

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wskazuję na dobrej jakości nowe produkty. Osobiście nie kupuję używek. Jeżeli myślisz o dłuższej pracy (przetwórstwo wędliniarskie). Warto kupić nowy sprzęt, posłuży na lata.

Co do mojej wypowiedzi odnośnie cytowania instrukcji: producent je tworzy, bo musi. Mnie, jako osobę techniczną (w praktycznym znaczeniu), denerwują takie posty.

Co do noża, zmysł techniczny każe mi go w moim warsztacie, na szlifierce płaszczyznowej naosytrzyć. W razie potrzeby - odczucie- szlifuje ponownie. Gdy czuję, że nakrętka w sposób nuewłaściwy dociska sitko i nóż (płaszczyzna noża zbyt zeszlifowana), wówczas wymieniam nóż. To wszystko...

[Dodano: 21 sty 2022 - 23:42]

Teraz, jak zawsze pewnie dostanę ostrzeżenie. Przyzwyczaiłem się do tych praktyk.

Edytowane przez Rafal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wskazuję na dobrej jakości nowe produkty. Osobiście nie kupuję używek. Jeżeli myślisz o dłuższej pracy (przetwórstwo wędliniarskie). Warto kupić nowy sprzęt, posłuży na lata.

 

Tzn co konkretnie  witkowi 1965 proponujesz bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ?

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytku domowego polecam nowy Zelmer.

Ja nie produkuję, ale gdyby było inaczej, to sprzęt dla mojej działalności musi być nowy, na gwarancji, np. MaGa, Hendi, Bartscher lub inne.

Czas kupowania wraków z Niemczech należy zakończyć (nie tylko samochodów).

Edytowane przez Rafal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynkę mam, czaję sie na krajalnicę, ale ceny jak na razie baaardzo wysokie, a maszyny po kilkanascie lat mają. Ta https://allegro.pl/oferta/krajalnica-ma-ga-310p2-do-wedlin-sklepowa-okazja-11715200157jest chyba najmłodsza , ale czy warta tych pieniędzy ?

 

 

może taka . Mam i sobie chwale, tylko ja kupiłem troszke taniej https://www.facebook.com/marketplace/item/292476259550612/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Afc74a15d-2e53-493b-964b-1cf16043a6b2

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelmer to Chińczyk najgorszej jakości, przeczytaj sobie komentarze przy maszynkach.

Sprzedano nazwę, Polska maszynka to teraz zupełnie inna nazwa, a produkuje ją dawny Zelmotor.

Domyślam się że dotyczy to całej marki "Zelmer"

Do użytku domowego polecam nowy Zelmer.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych dyskusjach .Zastanawiam się czy w warunkach domowych niezbędna podkreślam niezbędna bo wiadomo że fajnie mieć jest krajalnica profesjonalna. Czy nie wystarczy cytowany wyżej przez Rafała Zelmer.

I teraz tak nie miałem profesjonalna nam Zelmera. Gospodarstwo domowe dwie osoby.a i tego Zelmera to mało wykorzystuje. Więc przegrałem życie że nie mam profesjonalna czy nic się nie dzieje.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w tych dyskusjach .Zastanawiam się czy w warunkach domowych niezbędna podkreślam niezbędna bo wiadomo że fajnie mieć jest krajalnica profesjonalna. Czy nie wystarczy cytowany wyżej przez Rafała Zelmer.

 

Zależy jak cienko lubimy pokrojone wyroby, jeśli robimy coś na zimno wędzone i podsuszane, to ten pseudo "Zelmer" nie da rady..

Bo pokroić plasterki tak żeby prześwitywały to sztuka dla krajalnicy.

Nie wiem jak Wam, ale mnie takie wędliny właśnie tak krojone smakują.

Urżnąć grubo to i nożem bez krajalnicy urżnę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc przegrałem życie że nie mam profesjonalna czy nic się nie dzieje.

Maciek podzielam Twoje i Rafała zdanie :thumbsup: miałem profesjonalną krajalnicę z nożem 300mm którą cięło się idealni niestety bardzo rzadko z niej korzystałem ponieważ postawienie jej na blacie w kuchni było nie możliwe z powodu szerokości, do tego zajmował dużo miejsca a noszenie jej to był wyczyn ponieważ ważyła ponad 20kg. Krajalnica trafiła na dół chcą ukroić kawałek wędliny lub sera nikomu się nie chciało tam chodzić :facepalm:. Decyzja zapadła szybko, sprzedałem ją w ciągu 2 dni, w jej miejsce kupiłem krajalnicę Graef z nożem 170mm, która jest mała i wszędzie wchodzi, od czasu zakupu krajalnica jest w ciągłej eksploatacji nieraz kilka razy dziennie o to chodziło żeby mieć i korzystać a nie mieć profesjonalną i na nią patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegrałem życie że nie mam profesjonalna czy nic się nie dzieje

:thumbsup: Nic się nie dzieje :D   :thumbsup:  

[Dodano: 22 sty 2022 - 10:15]

 

 

z nożem 170mm, która jest mała i wszędzie wchodzi, od czasu zakupu krajalnica jest w ciągłej eksploatacji nieraz kilka razy dziennie o to chodziło żeby mieć i korzystać a nie mieć profesjonalną i na nią patrzeć. 

  :thumbsup: Jeszcze umieć korzystać - tak tak wiem co piszę..... np krojenie kapusty czy plasterkowanie jabłek..... itp itd 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.