Skocz do zawartości

Co muszę zrobić, by zacząć sprzedawać swój pyszny, mięsny produkt?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników mięsa i wszystkiego co z nim związane :)

 

Po wielu próbach i przygodach w branży gastronomicznej udało mi się stworzyć produkt którym chciałbym się dzielić z innymi. Mam już recepturę, projekt technologiczny produkcji, urządzenia pomocnicze no i chęci.. 

 

Chciałbym dowiedzieć się co muszę zrobić..

Jakie uzyskać zezwolenia?

Jak muszę wyposażyć miejsce produkcji?

Czy mogę przerobić na ten cel swoją kuchnie bądź piwnicę czy muszę mieć specjalny lokal?

Jaką założyć działalność?

 

Co zrobić by mój produkt mógł być dostępny na półkach sklepowych np. żabki,delikatesów mięsnych lub podobnych sklepów?

Chodzi o przetworzone podroby w szklanych słoiczkach.

 

Jeśli ktoś zechce podzielić się informacjami na ten temat będę bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo z odpowiedzią na moje pytanie :( Hmm...  czy żeby kupować wątróbkę, obrabiać ją termicznie, dodawać owoce i warzywa, mielić i pakować w słoiczki a pożńiej sprzedawać muszę mieć swoją masarnię???

Czy mogę to jakoś obejść, co zrobić najmniejszym kosztem, żeby to produkować i sprzedawać?

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę słabo z odpowiedzią na moje pytanie

Bo to jest pytanie natury prawnej.

Jeżeli nie skorzystałeś na informacjach zamieszczonych  w podlinkowanym przez @Siltona temacie to obawiam się, że nie uzyskasz tutaj merytorycznych podpowiedzi.

Zapewne - cokolwiek produkujesz - musisz mieć założoną działalność gospodarczą.

Jeżeli to jest żywność, muszą być spełnione warunki sanitarne.

Biorąc pod uwagę, że jest to pojedynczy produkt, to może lepiej byłoby dla Ciebie wejść w spółkę z jakimś istniejącym na rynku producentem garmażerki?

Poza tym produkt słoikowy (mięso + jarzyny) musi być sterylizowany, szczególnie z przeznaczeniem na "półki sklepowe".

Poza tym istnieje coś takiego jak licencja na "know how", na której można też zarobić.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba to najpierw jakoś opatentować i ewentualnie postarać się o dopuszczenie do sprzedaży (badania,laboratoria itd)?

Czy nie należało by od tego zacząć jak to ma być "super produkt"?

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.