Skocz do zawartości

Wędzenie mięs i ryb w przypadku uczulenia na ryby


drakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym spróbować swoich sił z wędzeniem :) mam jednak jeden dylemat, mój ojciec jest uczulony na ryby, już sam zapach wydzielający się w trakcie pieczenia ryby wywołuje u niego reakcje alergiczne :( Jeśli ryba gotowa (nie wydziela już tak mocnego zapachu) - podana stoi obok niego to jest w porządku, natomiast nie może się narazić na żaden kontakt z rybą bo to również wywołuje reakcje alergiczne skóry. Ja natomiast jestem wędkarzem i chętnie bym sobie uwędził jakiegoś szczupaka czy sandacza, pytanie tylko czy powinienem w tej sytuacji sobie takie wędzenie odpuścić? Teoretycznie taka ryba w wędzarni będzie wisiała na innych hakach i nie powinna mieć styku z samą wędzarnią, pytanie tylko czy po takim wędzeniu pozostaje zapach ryby który przesiąknie do innych wędlin podczas kolejnego wędzenia? Od razu mówię, że wędzenia w tym samym czasie wędlin i ryb nawet nie biorę pod uwagę. Czy ktoś z was może spotkał się z taką sytuacją? bądź ma jakąś sensowną wiedzę, doświadczenie w takich przypadkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wędzić bez obaw, mięso z rybą.

Zapachy nie przejdą.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś z was może spotkał się z taką sytuacją? bądź ma jakąś sensowną wiedzę, doświadczenie w takich przypadkach?

Możesz razem tylko rybę powieś pod mięsem a możesz i oddzielnie.Wędzarnie nie przejdzie zapachem ryby.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nikt nie zapewni.

Wiedząc ryby z mięsem nie wyczuwam jej zapachu czy na mięsie, czy w wędzarni.

Co innego alergik, może ale nie musi nastąpić alergia.

 

A czy w lodówce trzymasz rybę razem z mięsem?

Czy masz osobne lodówki?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinieneś ryby i mięsa wędzić oddzielnie.

Przy  rybach posyp dno wędzarni piaskiem, który po wędzeniu usuniesz i wędzarnię przewietrzysz..

Ew. wyciek z ryby nie może dostać się na mięso.

Przy tak poważnej alergii nie chodzi o zapach na mięsie (dym wszystko przykryje) tylko o związki lotne.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.