Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Jaki dymogenerator wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 472 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:21

Witam, to mój pierwszy post. Mam zamiar wreszcie postawić własną wędzarnię. Zasilana ma być dymogeneratorem i ogrzewana grzałką elektryczną z termostatem. O ile rozwiąznie grzania jest dla mnie proste to kwestia wyboru dymogeneratora jest dla mnie udręką. Od razu mówię, że wykonanie przeze mnie nie wchodzi w grę. Mam zamiar kupić DG dymbox lub Forest Legend. Niestety po przeczytaniu opinii o tychże dymogenaratorach na szanownym forum jestem w czarnej doopie. To jak wybór między dżumą a cholerą. Jedynie DG Rogera ma duży poklask. W związku z tym mam pytanie. GDZIE mogę kupić jedyny i niepowtarzalny cud wędzarniczy? Czy ktoś produkuje w.w. urządzenie?

Jeżeli DG Rogera jest niedostępny w wolnej sprzedaży to który DG wybrać? Mam zamiar wędzić niewielkie ilośći więc nie potrzebuję super wydajnego urządzenia, ale łatwego w obsłudze i nie sprawiającego kłopotu.

Z poważaniem quadro555

#2 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 15 maj 2019 - 02:38

Mam dokladnie ten sam problem. EAnna - wspomóz.

#3 EAnna

EAnna
  • Moderatorzy
  • 10860 postów

Napisano 15 maj 2019 - 09:35

Mam dokladnie ten sam problem.

Zawsze możesz napisać do @rogera  na PW.

#4 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12674 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:54

Zawsze możesz napisać do @rogera na PW.

Robert już nie robi dymogeneratorów.

#5 Twonk

Twonk
  • **VIP**
  • 397 postów

Napisano 15 maj 2019 - 20:18

A szkoda. Nie mam porównania do innych ale jestem z niego bardzo zadowolony - używam od 5 lat.

Użytkownik Twonk edytował ten post 15 maj 2019 - 20:20

#6 atnaF

atnaF
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 15 maj 2019 - 20:42

ten sam problem mnie ciekawi to Generator dymu THW1900

#7 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 18 maj 2019 - 09:26

Ja po przemyśleniach mam zamiar zrobic "conversion kit" do Dymboxa (wykorzystać podstawe i pokrywę) Jak wroce z delegacji to kupuje materialy i zlecam ciecie laserem. Wyjdzie mnie  to pewnie polowe ceny nowego.

#8 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8542 postów

Napisano 18 maj 2019 - 10:22

Wyjdzie mnie to pewnie polowe ceny nowego.
Obyś się nie zdziwił  ;)  :angel: 

#9 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 19 maj 2019 - 01:39

@muski

Moze sie zdziwie, ale wyjscia innego raczej nie mam. Dam znać jakie to koszty wyszły. Ogladałem chyba wszystkie dostepne na rynku dymogeneratory i jakoś zaden mi nie podpasowal.

#10 Staszek.S

Staszek.S
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 05 lis 2019 - 22:18

Witajcie. Pozwolę sobie się podpiąć pod temat, również z pytaniem o sprzęt.

Wędzarnię mam murowaną, komora z klinkieru w przybliżeniu 0,6x0,6x1,2m, wyłożona w środku drewnem. Opalana olchą, rura dymowa około 1,5m, palenisko poniżej i z boku komory.

O ile nie mam problemu z wędzeniem na ciepło/gorąco i podpiekaniem, o tyle chłodniejsze i dłuższe wędzenie to już problem... Samo regulowanie spalaniem powoduje spore skoki temperatury, a ilość dymu to też sprawa niemal losowa...Kończy się zawsze na wachlowaniu drzwiczkami paleniska co kilka minut...Wędzenie na chłodno całkiem odpada.... A ponieważ chciałbym, to pomyślałem o dymogeneratorze...Tylko nie wiem który... Borniak (podobno kapryśny co do zrębek), czy coś dymboksowego ? Jest też forrest...

#11 filipos4

filipos4
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 08 lis 2019 - 21:47

Podpinam sie pod temat. Planuje zamontowanie dymogeneratora do swojej wedzarni aby moc wedzic na zimno glownie okres od jesieni do wiosny. Jakies pomysly lub rozwiazania? Wnetrze drewniane + ocieplenie wata + obicie zewnetrzne. Wlot dymu od paleniska rura fi200.

post-75208-0-45222000-1540832850.jpegpost-75208-0-51322400-1540832597.jpeg

#12 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 26 lis 2019 - 12:03

Witajcie,

Czy używa ktoś dymogeneratora SMOKE MASTER: https://generator-dy...datki-bez_pompy

Jakieś wrażenia z użytkowania? Czy konieczne są jakieś przeróbki?

Trochę droższa alternatywa do dymboxa  czy forest legend - jednak według opisu nie trzeba go w żaden sposób przerabiać.

Chętnie bym coś uwędził na zimno, tylko sprzętu brakuje, a dymogeneratora Rogera niestety nie można już kupić.

--

Romii

#13 Staszek.S

Staszek.S
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 lis 2019 - 12:11

Ja kupiłem jednak FL i jestem zadowolony... Modyfikację doprowadzenia powietrza wg Rogera zrobię w wolnym czasie, ale już teraz mogę powiedzieć że działa ładnie :)

Ten smoke master, wydaje mi się strasznie wielki... No i deklarowane zużycie... 5 litrów zrębek na 1,5 godziny dymienia ?? To lepiej niż Wezuwiusz :)

#14 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 26 lis 2019 - 12:25

Zużycie zrębek będzie dokładnie takie jak się go ustawi/przytłumi - tego się nie boję.

Bardziej obawiam się przeróbek i walki z wieszającymi się zrębkami, brakiem odpowiedniego dymienia etc.

--

Romii

#15 Staszek.S

Staszek.S
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 26 lis 2019 - 12:42

No niekoniecznie... Przy większych średnicach rurek, nie przytłumisz za bardzo bo efekt Venturiego szlag trafi :)

#16 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 17 sty 2021 - 02:14

Odświeżam temat. Czy ktoś użytkuje dymogenerator Smoke Master i podzieli się opiniami? Szukam czegoś bardzo niezawodnego i co będzie dymić 2-3 godziny bez najmniejszej ingerencji :)

#17 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 472 postów

Napisano 17 sty 2021 - 17:13

2-3 godziny to mi dymbox chodzi. Używam zrębki o dużej gradacji z awpolu i rzadko kiedy się zawieszają. Pompkę daję na maksa i duży przepływ dymu w wędzarni. Wolę spalić więcej drewna niż grzebać w dg.

#18 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 17 sty 2021 - 17:27

2-3 godziny to mi dymbox chodzi. Używam zrębki o dużej gradacji z awpolu i rzadko kiedy się zawieszają. Pompkę daję na maksa i duży przepływ dymu w wędzarni. Wolę spalić więcej drewna niż grzebać w dg.

a jakiej gradacji zrębek używasz? 8? 10? Jak dużą masz komore? Ja w elektrycznej 200L więc aż tyle dymu żeby pompka na maksa chodziła nie przetłocze sprawnie przez wędzarnie

#19 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 472 postów

Napisano 17 sty 2021 - 18:33

10 komora 75x75x110 i uchylny dach. Jak wychodzą wyroby to dzisiaj dam kolejne zdjęcia. Po nicku znajdziesz, moja zawartość itd. ????

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 Grzewlod

Grzewlod
  • Użytkownicy
  • 124 postów

Napisano 19 sty 2021 - 18:02

Witajcie,

Czy używa ktoś dymogeneratora SMOKE MASTER: https://generator-dy...datki-bez_pompy

Jakieś wrażenia z użytkowania? Czy konieczne są jakieś przeróbki?

Odświeżam temat. Czy ktoś użytkuje dymogenerator Smoke Master i podzieli się opiniami? Szukam czegoś bardzo niezawodnego i co będzie dymić 2-3 godziny bez najmniejszej ingerencji :)

Zerknijcie na to :

ten sam problem mnie ciekawi to Generator dymu THW1900

Z THW nie ma problemów ostatnio poradził sobie w siarczysty mróz, który teraz wystąpił :)

Nie jestem w stanie zamieścić zdjęcia w pionie ponieważ edytor sam zmienia położenie na poziome po mino, że zdjęcie załączam pionowe. Proszę administrację o poprawę. ( poprawione)

Załączony plik  grzewlod.jpg   143,15 KB   6 Ilość pobrań

Użytkownik chudziak edytował ten post 19 sty 2021 - 20:59

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych