Skocz do zawartości

Budowa wędzrni drewnianej - elektrycznej.


quadro555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie budowy a raczej kubatury wędzarni. Chcę zastosować dymogenerator i grzałkę o mocy 2000W.  Czy ktoś z użytkowników forum stosuje takie grzanie i do jakiej pojemności? Nie chciałbym żeby się okazało , że grzałka jest za mała. Myślę o wędzarni o wymiarach 600x600x1100 mm. Drugie pytanie czy muszę budować daszek skośny czy płaski wystarczy. Komin musi być tradycyjny czy wystarczy zwykły otwór w dachu z regulacją przepływu powietrza?Jeżeli dach mógłby być płaski to w którym miejscu umieścić komin/otwór wentylacyjny? Pośrodku czy po przeciwnej stronie dymogeneratora? I ostatnie pytanie czy 20 mm deski będą odpowiednie czy brać grubsze oraż czy obijać komorę blachą czy wystarczy tylko dół?

P.s. Pytanie do admina . Dlaczego podczas pisania postu podkreśla mi prawie każdy wyraz. Aż takim dyslektykiem nie jestem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500x500x1100 to małe gabaryty.

Przemyśl 700x700x1100.

Grzałka przy dobrym ocieplaniu spokojnie da radę.

Dach zrób pod lekkim skosem, aby ewentualnie skropliny nie kąpały na wyroby.

Komin może być na środku, fi przynajmniej 180 mm + szyber.

Rurka dymowa lub cały DG pod lekkim skosem w głąb wędzarni, dzięki temu skroplona smoła będzie kąpać z końca rurki do jakiegoś pojemnika.

Dobrze jest mieć wentylator z regulacją siły nadmuch. Wentylator skutecznie przyspiesza osuszanie, a przy,y wędzeniu, mały nadmuch równomiernie rozprowadza dym.

Na spodzie wędzarni regulowany otwór, którym będziesz niwelował ciąg jeśli się wytworzy.

Ciąg może powstać przy silnym wietrze i zakłóca a wręcz uniemożliwia regulację pracy DG.

W okolicy montażu grzałki koniecznie obij wędzarnie blachą, co zabezpieczy przed ewentualnym zapaleniem.

Jeśli grzałka będzie na spodzie wędzarni, nad nią ok. 5 cm umieść blachę z nawierconymi otworami.

Blacha będzie wyłapywać kapiący tłuszcz, a jej ciepło skutecznie go odparuje i wysuszy.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl 700x700x1100.

 

Dobry pomysł tylko musisz dołożyć jeszcze jedną grzałkę 1700-2000 W bo ta jedna może nie dać rady.Mogą być jedna nad drugą.

 

Dach zrób pod lekkim skosem, aby ewentualnie skropliny nie kąpały na wyroby.

 

Dach zrób pod skosem uchylny i komin będzie niepotrzebny.

 

Dobrze jest mieć wentylator z regulacją siły nadmuch.

 

Niekoniecznie

 

Na spodzie wędzarni regulowany otwór, którym będziesz niwelował ciąg jeśli się wytworzy.

 

Zupełnie niepotrzebny

 

W okolicy montażu grzałki koniecznie obij wędzarnie blachą, co zabezpieczy przed ewentualnym zapaleniem

 

Nie ma takiej potrzeby.Spód zrób z blachy i wystarczy

 

Jeśli grzałka będzie na spodzie wędzarni, nad nią ok. 5 cm umieść blachę z nawierconymi otworami.

 

Deflektor tak , ale otwory zupełnie niepotrzebne

 

Blacha będzie wyłapywać kapiący tłuszcz, a jej ciepło skutecznie go odparuje i wysuszy.

 

Jak chcesz wyłapywać kapiący tłuszcz co nie powinno się zdarzyć w czasie wędzenia tylko ew. podczas podpiekania to na deflektor postaw kuwetę z czarnej blachy z piaskiem.Jak tłuszcz będzie kapał bezpośrednio na deflektor to będzie się dopalał a to nie jest korzystne w trakcie pieczenia.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dymbox.pl/pl/produkty/31-sterowanie-wedzarnia-deflektor-z-grzalka-2-kw-oraz-termoregulator-45-kw.html

Niestety taką grzałkę już zakupiłem. Nie chcę się babrać i wymieniać grzałki już zainstalowanej gdyż mam złe wspomnienia . U mnie wymiana żarówki wymaga wyłączenia bezpiecznika.  :)  

Ściany obiję blachą na wysokość deflektora i oczywiście spód. 

Czy przy zwiękśzeniu grubości ścian do 35 mm uzyskam odpowiednią izolację termiczna która pomoże mi uzyskać temperaturę odpowiednią do podpiekania wędlin bez konieczności zwiększania mocy grzałki? Czy lepiej dać grubsze deski czy dwie warstwy cieńszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zbudowałem wędzarnie o wymiarach 600*600*1100 i grzałka 2000w wystarcza w zupełności. Przynajmniej w plusowych temp. Nagrzanie do 95st zajmuje naprawdę kilka minut i jak spoglądam przez otwory na grzałkę to podczas utrzymywania temp nawet nie jest tak czerwona jak przy rozgrzewaniu kiedy regulator daje pełną moc. Stąd wnioskuję że wystarcza. Ścianki mojej wędzarni to deska elewacyjna 20mm na pióro-wpust.

 

Wysłane z mojego DUB-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.