Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Polędwica dojrzewająca - prośba o pomoc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mlex

Mlex

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 57 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano 20 cze 2019 - 06:43

Hmm... Zaprosić beta-testerkę /np. teściową/, poczęstować, odczekać ze dwa dni i zobaczyć jaki będzie efekt...
A tak na poważnie, to bez tej czarnej pończochy faktycznie lepiej to wygląda. Jednak bardziej doświadczeni koledzy lepiej Ci doradzą co robić. Sam będę śledzić wątek z ciekawością. Przez taki przypadek można się dużo nauczyć.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

#102 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów
  • MiejscowośćStreetsville

Napisano 21 cze 2019 - 02:47

Rany, powaznie koledzy mowicie? Naprawde jest bezpiecznie je jesc?

Jesli chcialbym poledwiczki przetrzymac w prozni troche dluzej, ile byscie sugerowali?

#103 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 21 cze 2019 - 04:30

Moim zdaniem niepotrzebnie przemywałeś spirytusem ,ale to nie zaszkodzi.Zapakuj próżniowo i zostaw w lodówce na jeszcze trochę, ale jak Ci już język ucieka to możesz sobie kilka plasterków łyknąć

Az mi glupio, ze nie zauwazylem Twojej odpowiedzi, znalazla sie jako ostatnia na poprzedniej stronie.

Wg moich, bardzo niedoswiadczonych standardow, przemycie spirytusem wydalo sie konieczne.

Zwlaszcza kiedy myslalem, ze caly wyrob idzie do kosza!

Zeby dodac dramatu do tego wszystkiego, zjezdzilem pol miasta by dorwac spirytus o stezeniu 76% - wiecej w Kanadzie nie uswiadczysz.

Zapakowane prozniowo i czeka na lepsze czasy. Moze z miesiac wyczeka  :)

#104 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 25 cze 2019 - 04:02

Tymczasem mini lodowka chodzi "na sucho" pod kontrola nowych zabawek.

Nastepny etap to wybrac sie do potencjalnego dostawcy pecherzy i Mold 600.

Poki co, wszystkie firmy ktore znalazlem zamykaja o 4ej  :mad:

Załączony plik  20190624_223005.jpg   42,05 KB   7 Ilość pobrań  Załączony plik  post-97504-0-24591800-1561431714_thumb.jpg   64,1 KB   7 Ilość pobrań

Użytkownik EAnna edytował ten post 25 cze 2019 - 04:21

#105 Twonk

Twonk

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 223 postów
  • MiejscowośćPolska Południowa

Napisano 25 cze 2019 - 08:26

Ładnie to wygląda :)

Na szybko parę podpowiedzi nowicjusza. Jak włożysz do dojrzewalni pierwsze elementy, to przez pierwszy okres (tak do 2 tygodni)  twój problem będzie polegał na zbyt dużej wilgotności. 

Ja w końcu wrzuciłem do dojrzewalni osuszacz. Teraz, kiedy trzymam tam elementy o różnym zaawansowaniu, wszystko jest jakby trochę bardziej stabilne.

Użytkownik Twonk edytował ten post 25 cze 2019 - 08:27

#106 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 25 cze 2019 - 15:01

Ruzmiem. Stefan rowniez wspomnial o tym. Rozejrze sie co jest dostepne z osuszaczy.

#107 StefanS

StefanS

Entuzjasta forum

• **VIP**
  • 809 postów
  • MiejscowośćMassechusetts, USA

Napisano 25 cze 2019 - 15:55

Osuszacz jest wskazany ale wszystkie nadajace sie tutaj sa za duze gabarytowo do mini-lodowki. - pozostanie Ci lekkie uchylenie drzwi na poczatek, czestsze zagladanie ( nie uniknione dla poczatkujacego z ciekawosci). Pozostaje tez w mysli ze stale podniesienie sie wilgotnosci wzglednej powyzej 93-95% dopiero kreuje problem. Wilgotnosc do 90 % w poczatkowym okresie dojrzewanie nie jest problemem (w zakladach przemyslowych jest wrecz norma (przy komputerowym sterowaniu dojrzewania) trzymanie wilgotnosci wzglednej 3-5% ponizej poziomu Aw).

Dodatkowo - kazdy cykl choldzenia to takze obnizenie poziomu wilgotnosci wewnatrz.... Ponadto - w ta mini-lodowke nie wlozysz duzo i jest tylko narazie (jak pisales ) na probe... 

#108 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 26 cze 2019 - 04:02

w ta mini-lodowke nie wlozysz duzo i jest tylko narazie (jak pisales ) na probe... 

Racja, poprobuje swoich sil dzieki poradom tutejszej wspanialej spolecznosci. Marzy mi sie lodowka podobna do Twonka  :tongue:

#109 grehor1

grehor1

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 193 postów
  • Miejscowośćwrocław-oleśnica-bystre

Napisano 26 cze 2019 - 07:06

Marzy mi sie lodowka podobna do Twonka
Marzy się i mnie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik grehor1 edytował ten post 26 cze 2019 - 07:10

#110 Twonk

Twonk

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 223 postów

Napisano 26 cze 2019 - 08:25

Lepiej chłopaki wzorujcie się na PIERWOWZORZE a nie na podróbce. Takie przeszklenie jak u mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem w czasie upałów...

#111 grehor1

grehor1

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 193 postów
  • Miejscowośćwrocław-oleśnica-bystre

Napisano 26 cze 2019 - 09:25

Lepiej chłopaki wzorujcie się na PIERWOWZORZE a Takie przeszklenie jak u mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem w czasie upałów...

Ale jak oko cieszy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#112 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 26 cze 2019 - 14:24

Takie przeszklenie jak u mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem w czasie upałów...

Co jest nie tak w czasie upalow?

#113 Twonk

Twonk

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 223 postów

Napisano 26 cze 2019 - 14:54

Moja chłodziarka posiada dwoje przeszklonych drzwi - z tyłu i z przodu. W związku z tym nie trzyma tak dobrze chłodu -  dużo częściej się włącza a włączając się obniża wilgotność. W przyszłym tygodniu planuję obłożyć tylną ściankę taką folią z pianką jakiej się używa do kaloryferów.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#114 Mamona

Mamona

Początkujący

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 27 cze 2019 - 04:40

Kurka wodna, i tak mi nie obrzydziles modelu  :laugh:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0