Skocz do zawartości

Dymogenerator - rozwiązanie problemu zawieszania się zrębek


Viszna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Drut 4 mm właśnie dojechał, jak podasz średnicę i raster rusztu mogę wyspawać.
2c30f80f0cead8bc6162b533ee6af71e.jpg

 

Ja do zrębek kl 8 mam raster ok 13-14 mm i się sprawdza, tylko przed napełnianiem DG zrębkami kładę na ruszt kawałek ręcznika papierowego. 

Edytowane przez MlKl

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzućcie linka gdzie można nabyć siatkę na ruszt i jakiej wielkości oczka do zrębek kl08. Nie mam możliwości spawania

 

 

Ja wykorzystałem siatkę przeplataną, karbowaną o oczkach ok. 2 cm. Nie sprawdzała się. Wiórki klasy 8-10, podczas zasypywania DG przelatywały przez nią. Nie mając dostępu do siatki o mniejszych otworach, wyciąłem z tej samej siatki drugi identyczny okrąg. Siatki nałożyłem na siebie. Obracając koncentrycznie jedną wobec drugiej zmniejszyłem rozmiar oczek. Aby zapobiec przekręcaniu się siatek, ścisnąłem je ze sobą dwoma cienkim pętelkami z drutu. Jak będę miał dostęp do migomatu, zostaną zespawane.

To była siatka podobna lub identyczna, jak ta w linku : https://allegro.pl/oferta/siatki-siatka-karbowana-krepowana-20-x-20-mm-2-5-10234877048?reco_id=e5ccbfe2-a2a0-11eb-ab5d-40a6b71d1f70&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez Belizariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki nałożyłem na siebie. Obracając koncentrycznie jedną wobec drugiej zmniejszyłem rozmiar oczek. Aby zapobiec przekręcaniu się siatek, ścisnąłem je ze sobą dwoma cienkim pętelkami z drutu.

 

Nie mogę już edytować  posta. Wrzucam zdjęcie rusztu w popielniku. Zaznaczam, że testowałem ruszt b. krótko, przez ok. pół godziny. Nie potrafię więc na 100 % potwierdzić jego skuteczności podczas długiego dymienia. W przyszłym tygodniu chcę wypróbować nowy DG, więc napisze coś więcej na temat tego, jak się sprawdził.

 

post-96658-0-77448700-1619023162_thumb.jpg

Edytowane przez Belizariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyszedł niestety za gęsty

Otwory mają różne, dość przypadkowe rozmiary. Przez niektóre zrębki klasy 8 podczas zasypywania przelatują, na innych się blokują. Podczas ostatniego wędzenia nie używałem tego rusztu, lecz takiego, jaki stosuję w moim małym DG. Jak wiesz sprawdzał się do czasu, kiedy rura dymowa była drożna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o konkretnym, pokazanym na zdjęciu. Ruszt w DG ma zatrzymać niezwęglone zrębki, a przepuścić popiół i mocno zwęglone resztki zrębek bez konieczności grzebania i rusztowania w samym DG. Przez mój ruszt zrzucone z góry zrębki przelatują. Ale jak położę na nim wcześniej kawałek ręcznika papierowego, zasypuję i pięknie się klinują. A potem już działa to jak trzeba.

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Gdzies tu na forum znalazłem kiedyś link

 

Bardzo mi się spodobało to rozwiązanie.

Wie ktoś coś może więcej o budowie niż tylko widać na filmie?

Lub może chociaż domyśla się jak są rozwiazane niektóre kwestie?

 

Powietrze w pierwszej wersji bylo regulowane poprzez zwiększanie otworu, później jest zainstalowana pompka od dołu ale jak to jest w środku? To powietrze dmucha w żar od dołu? Raczej nie..

Rura na zrembki/ trociny zwęża się na dole, czemu to służy? Czy jest jakiś ruszt?

I jak z tym żarnikiem/ podgrzewaczem czy to jest załączane co jakiś czas dla podtrzymania żaru, czy tylko do rozpalania...

Byłbym wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi. Może zdjęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.