Skocz do zawartości

Budowa ceglanej grillo-wędzarni problem z dachem


t2p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Od zeszłego roku obserwuje forum  w związku z chęcia wybudowania grillo-wedzarni. Altana juz wykonałem i pozostało wymurować tylko "obiekt małej architektury" :) Prace posuwają sie do przodu ale nie bardzo wiem jak wykonać strop/dach połączony jednym przewodem. Chodzi mi o połączenie komory dymowej z wedzarni z komorą dymową z grilla. Czytają forum odradzacie wykonanie stropu betonowego i nie bardzo wiem z  czego go wykonać... czy mogę zrobić jakiś strop na płasko czy musi on być ze spadem, a raczej wzniosem do kanału "kominowego" (wiem że w wędzaku nie powinno  byc komina, ale jakos dym musi uchodzić żeby nie zakopcić całej altany... zdjęcia poniżej

post-93831-0-37325600-1562918528_thumb.jpg

post-93831-0-64644800-1562918532_thumb.jpg

post-93831-0-36604000-1562918538_thumb.jpg

post-93831-0-94221700-1562918545_thumb.jpg

post-93831-0-21008600-1562918552_thumb.jpg

post-93831-0-35396800-1562918560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dalej planujesz ale sugeruję wykonać osobno komorę wędzarni i osobno grilla. Szkoda, ze nie oddylatowałeś konstrukcji poziomu od fundamentu. Moim zdaniem będzie pękać ale z tym da się żyć. Komorę wędzarni bezwzględnie obij deską od środka i tak samo strop (jeżeli będzie betonowy). Ujście dymu zrób w tylnej ścianie - taki komin z desek i wyprowadź dym gdzie chcesz. Ujście dymu z grilla osobno. Może być wymurowane prosto do góry. Ja też mam wędzarnie pod dachem. Zawsze trochę dymu się zbierze. U Ciebie nie będzie problemu bo masz dach dwuspadowy i przewiew przez szczyty wiaty. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały fundament jest wykonany na jednej płycie betonowej gr. 20cm zbrojonej prętem 12 a pod sama grillo wędzarnia jest jakieś 50Cm betonu, więc myślę że nie będzie pękać ☺️ pod "ścianami" z cegły jest papa położona, mam tylko nadzieję że nie będzie śmierdzieć jak się palenisko nagrzeje.

Tak jak mówiłeś, wnętrze wyłożę drewnem ale po pierwszej próbie wędzenia, bo jestem ciekaw jaka będzie różnica przed i po wyłożeniu drewnem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały fundament jest wykonany na jednej płycie betonowej gr. 20cm zbrojonej prętem 12 a pod sama grillo wędzarnia jest jakieś 50Cm betonu, więc myślę że nie będzie pękać ☺️ pod "ścianami" z cegły jest papa położona, mam tylko nadzieję że nie będzie śmierdzieć jak się palenisko nagrzeje.

Tak jak mówiłeś, wnętrze wyłożę drewnem ale po pierwszej próbie wędzenia, bo jestem ciekaw jaka będzie różnica przed i po wyłożeniu drewnem,

Fundament nie pęknie. Pisałem o cegłach jak sie palenisko nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pęknie to trudno:)  Myślałem żeby zrobić wspólny komin z rury fi 200-250mm na zasadzie trójnika z klapami tak jak ktoś tu na forum miał zrobione z rur i kolanek do kominka, ale dodatkowo z wedzarni bedzie ujście dymu tyłem.

Aktualnie cała konstrukcja wyglada tak:

post-93831-0-00829200-1563090463_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam takie okrutny plan wykonania komina z betonu grubosci ok 2-3cm  nastepnie położenie na niego warstwy z perlitem lub keramzytem otynkowanie go  lub zatrzec klejem do styropianu i pomalowac na biało... co myslicie na ten temat? zbyt skomplikowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hmmm mam takie okrutny plan wykonania komina z betonu grubosci ok 2-3cm  nastepnie położenie na niego warstwy z perlitem lub keramzytem otynkowanie go  lub zatrzec klejem do styropianu i pomalowac na biało... co myslicie na ten temat? zbyt skomplikowane? 

No i jak z tym kominem Ci poszło i w jakim celu? Dzis wszedłem na Twój post? Jestem ciekaw co z tym umodziłeś i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.