Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Kubuss buduje

projekt

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 24 lip 2019 - 15:39

Tempo moich działań pozostawia wiele do życzenia.Zbyt dużo innych obowiązków.Wczoraj wypaliłem w ognisku elementy konstrukcji szuflady i ruszt grilla.Dzisiaj cięcie , spawanie.Jak widać podstawa szuflady gotowa.Przydały się 4 wbetonowane pręty jako element konstrukcji.Wymiary okna 500x310. Szyny pod szufladę szerokości 400.Jeszcze nie wiem jaka głębokość i wysokość.Szyny podniesione ok.2 cm.nad beton.Mam cegłę pełny klinkier - zdobyłem po 1 PLN z uszkodzonych palet,Ciężka i wygląda solidnie.Niestety trochę mała ilość.Dokupiłem po 1,15 PLN 60 szt.czerwonej pełnej.Nie jestem przekonany co do jej jakości.Pójdzie od strony betonu.Mam nadzieję że wytrzyma .

Załączone pliki

#42 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1156 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 24 lip 2019 - 15:54

.Bez Was wytruł bym rodzinę.

??......to napisz jeszcze dla zrozumienia czym ?

#43 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 24 lip 2019 - 17:24

Olek P Co do wytrucia to powiem tak. Kiedyś z ojcem wędziłem w blaszanej beczce.Kiełbasa z nutrii i takie tam.Postawiłem altanę na ogrodzie dość sporą bo 50 m2 dachu i zaplanowałem coś dla ciała czyli grill ,wędzarnia.Mój pierwszy projekt z rurą lokomotywy świadczył o mojej kompletnej nieznajomości tematu wędzenia. Dziękuję wszystkim którzy delikatnie mnie nakierowali na lepszą drogę.Co do trucia przeczytałem kilka razy opracowanie Andyego i tam mamy wykres temperatur itp.Może są lepsze opracowania ale dla mnie to wystarczy.Kiedyś byłem ratownikiem górniczym i wiem co znaczy zjedzenie kromki chleba która była w kieszeni w atmosferze tlenku węgla. Pozdrawiam !!!

#44 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1156 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 24 lip 2019 - 17:40

Napisales bardzo duzo,ale nie na temat.

Pytanie bylo 

.Bez Was wytruł bym rodzinę.

??......to napisz jeszcze dla zrozumienia czym ?

#45 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 24 lip 2019 - 18:42

Olek P.Widzę że jesteś weteranem więc pewnie posiadłeś dużą wiedzę, którą oczywiście szanuję.Myślę że drążenie tematu trucia nie ma sensu.Pozdrawiam Cię i skromnie oczekuję wsparcia w mojej nauce na Wędzarniczej Braci.

#46 MicSre

MicSre

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • MiejscowośćWroclaw

Napisano 24 lip 2019 - 18:47

Będzie kotwił ramę szuflady czy będzie wsunięta luzem?

Jestem w trakcie rozmyslania nad szuflada/drzwiczkami do paleniska... Najchetniej bym zrobił drewniane tak jak do komory wędzenia...No ale ogień i drewno to nie jest dobre połaczenie....

#47 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1156 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 24 lip 2019 - 19:25

Temat posprzatany ,wiec nie ma sesu pisac jak brakuje postow.

#48 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 24 lip 2019 - 19:41

MicSre.Odlewając spód paleniska wbetonowałem 4 szpilki.Cała rama jest przyspawana do tych szpilek.Rysunki i fotki w postach.Szufladę wyspawam pod wymiar ramy.Powinienem zachować luz pod kątem rozszerzalności cieplnej.

#49 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 26 lip 2019 - 19:30

Witam ! Coś tam udało mi się zrobić.Cegła z odzysku ale dla mnie może być.Teraz szałunek ,wiadro na dziurę,zbrojenie itd.Drut gładki fi 6 ,oka 10x10.Myślicie że wytrzyma?Planuję zatopić w betonie na rogach tzw.marki z metalu do ew.przyspawania konstrukcji komory wędzarniczej.Wrzuciłem ostatnie zdjęcie planowanego grilla.Szerokość wolnej przestrzeni 150 cm.Wszystko jest pod dachem altany.Proszę o jakąś podpowiedź, linka itp.Chciałbym również z grillem zabudować patent na kociołek.Najlepiej na jednym kominie.Na razie nie mam koncepcji.Pozdrawiam.

Załączone pliki

#50 januszfeniks

januszfeniks

Weteran

• **VIP**
  • 1456 postów
  • MiejscowośćEłk

Napisano 26 lip 2019 - 20:08

Idzie dobrze ;) A pręt wytrzyma ;) Spokojnie.

#51 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 29 lip 2019 - 19:43

Powoli idę naprzód.Mam nadzieję że według sztuki.Dzięki Wam jestem na etapie płyty paleniska.Być może jutro uda mi się wylać beton.Dziękuję za dotychczasowe wskazówki.Szpilki pod deflektor.Kątownik pod konstrukcję komory.

Załączone pliki

#52 krzychuzab

krzychuzab

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 308 postów
  • MiejscowośćKujawsko-pomorskie

Napisano 29 lip 2019 - 20:26

Wbetonowanie szpilek to tylko same problemy. Nie wiem czemu takie pomysły są powielane.

#53 januszfeniks

januszfeniks

Weteran

• **VIP**
  • 1456 postów
  • MiejscowośćEłk

Napisano 30 lip 2019 - 03:42

Wytnij te szpilki. Do niczego się w ten sposób nie przedadza. Deflektor ma stać na stropie.

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

#54 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 30 lip 2019 - 10:10

Pewien etap za mną.Dziękuję za podpowiedź ze szpilkami.Mimo 60+ staram się słuchać mądrzejszych ode mnie.Teraz tylko polewać płytę żeby dojrzała.

Załączone pliki

#55 januszfeniks

januszfeniks

Weteran

• **VIP**
  • 1456 postów
  • MiejscowośćEłk

Napisano 30 lip 2019 - 10:21

Kulorowo . Fajna będzie

Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

#56 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 14 sie 2019 - 18:21

Powoli idę do przodu.Jutro śwęto ale i tak trzeba oczyścić cegłę i kamień.Później impregnacja, wyspawać szufladę i powoli naprzód.

Załączone pliki

#57 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 19 sie 2019 - 21:48

Dzisiaj trochę gimnastyki ze ścianami komory ,no i mocowanie komina.Komin z deski 23x3.Wysokość ustalę wzrokowo.Wyspawałem konstrukcję z kątownika do wsunięcia komina od góry.Można powiedzieć że komin może być wymienny.Może w kształcie buta?Przygotowana konstrukcja do mocowania uchylnego szybra.Całość konstrukcji dość sztywna (pręt sześciokątny) i kantówki 7x7.Trzeba zacząć myśleć o szufladzie i drzwiach do komory. Ale to już po urlopie.

Załączone pliki

#58 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 04 wrz 2019 - 20:58

Dzisiaj komin.Pozostaje go jakoś ozdobić. Może jakaś podpowiedź?

Załączone pliki

#59 KUBUSS

KUBUSS

Początkujący

• Użytkownicy
  • 32 postów
  • MiejscowośćKarniowice

Napisano 06 wrz 2019 - 12:57

Następny kroczek do przodu.

Załączone pliki

#60 Beesmaster

Beesmaster

Początkujący

• Użytkownicy
  • 36 postów
  • MiejscowośćOkolice Oświęcimia

Napisano 06 wrz 2019 - 13:14

Świetne palenisko. Ładmy kształt i kamyki super. Widać że dużo serca włożone. Co do komina nie wiem co będziesz miał na dachu. Ponieważ każdemu się podoba co innego. Ja bym komin zaciągnął klejem i utopił siatkę, a potem albo płytki kominowe albo tynk mozaikowy. Na górę czapkę nierdzewną. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych