Skocz do zawartości

Kolor zalewy dzień 8/10 ( czerwony) czy mętny?


robinhoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

8 z 10 dni planowego peklowania i wydaje mi się jakby zalewa stawała się mętna. Do zalewy dałem pół główki czosnku i wydaje się że mógł się rozpuścić ale zaświeciła mi się żarówka w tym względzie. Dołączam zdjęcie zalewy w kieliszku. Dodam że mięso pachnie cały czas tak samo dobrze.

 

Na zdjęciu widać też pływające przyprawy. 

 

Czy mam się martwić? Prosze o opinie

 

Paweł

post-98280-0-75350400-1563947359_thumb.jpg

Edytowane przez robinhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do solanki nigdy nie dodaję żadnych dodatków. Tylko woda + peklosól, nastrzyk i do lodówki. Często to powtarzam, przez okres peklowania nie mieszamy w środku, to nic nie pomoże, a wręcz przeciwnie, może zaszkodzić.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia solanka była bezbarwna i martwiłem się,że proces peklowania jest nieudany.Ale szynka była różowa tylko wyszła za sucha ,ale po tygodniu leżenia w lodówce szynka nabrała wędzonego smaku i zapachu. Do solanki dodaję zawsze gałązkę zielonego umytego rozmarynu.

Edytowane przez nestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do solanki nigdy nie dodaję żadnych dodatków. Tylko woda + peklosól, nastrzyk i do lodówki. Często to powtarzam, przez okres peklowania nie mieszamy w środku, to nic nie pomoże, a wręcz przeciwnie, może zaszkodzić.

 

 To ja już nie wiem, czytałem w wielu miejscach o przewracaniu mięsa celem równomiernego zapeklowania...

 

 

Podobne opinie dotyczące przyprawiania różnymi przypraawami, ziołami, czosnkiem świeżym, gotowaniem zalewy czy też przygotowywaniu jej na zimno.

 

Wydaje mi się że zalewa bez przypraw nie będzie aromatyczna ale mogę się mylić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do solanki nie doda się przypraw to w którym momencie procesu? Listek laurowy pod siatkę? Czy zupełnie bez przypraw?

Ja do solanki przygotowuję wywar z przypraw: pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, czosnek - główki przekrojone na pół, suszony lubczyk - w około 1 l wody

- wszytko doprowadzam do wrzenia, później przez 20 minut delikatnie gotuję, studzę i wlewam do solanki.

Z peklowaniem jeszcze nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mam się martwić? Prosze o opinie

 

Jak nie jest glutowata i pachnie ładnie  i są zachowane warunki chłodnicze to nie ma się czym martwić ,ale o ile planujesz jeszcze dłuższe peklowanie to  możesz ją wymienić na taką  o tym samym stężeniu to może będziesz spał spokojniej.  :D .

Czosnek może powodować kiśniecie solanki a to czuć.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zdanie , nie masz doswiadczenia jestes dopiero na poczatku swojego hobby , rob bez przypraw, trzymaj temperatury, jak najmniej wkladamy rece do zalewy, bedzie dobrze .Smak miesa jest sam w sobie bardzo dobry przprawic sobie mozna na kanapce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe co to mięsko tam oddało do tej zalewy jeszcze (czyt. co tam zaklad miesny dodał do tego mieska od siebie) może lepiej nie wiedzieć.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Mięso kupione w zaprzyjaźnionej masarni, aczkolwiek gwarancji nie mam. 

 

Myślę że i tak powinno być lepsze niż to sklepowe po 35zł/kg :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.