Skocz do zawartości

Szynkowar 2,5 kg


xyz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem szynkowar 2,5 kg i myślę że jest za duży wczoraj zrobiłem 1,5 kg boczek zwinięty w całości i teraz sytuacja wygląda tak że zawsze jest luz co zrobić żeby wędlina ułożyła sie ładnie tak jak myślę że w tych mniejszych szynkowarach jest no i druga sprawa czy jest sens zrobić coś 0,5 kg w tym. Ponieważ schabu ładnie nie zrobię w całości chyba żeby go położyć w tym na płasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz dystanse najlepiej z blachy nierdzewnej w szynkowarze najlepiej okrągłe https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1664403396925544&set=p.1664403396925544&type=3&theater


[Dodano: 25 lip 2019 - 17:27]

Niektórzy doraźnie kombinują np. pokrywki z słoików, puszki po małych mielonkach,pasztetach czy konserw rybnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co myślicie o takiej 0,5 kg ?

 

To musisz sam ocenić czy ci wystarczy uwzględnij ile osób w domu czy wszyscy jedzą takie wyroby. Jak często możesz robić takie wyroby

3 osoby akurat wszyscy lubią takie wyroby ale osobiście myślę że to idealne tylko dla mielonki i to akurat taka porcja jak ze sklepu z puszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam oslonki sa zdecydowanie lepsze na mielonki no i napewno dluzje poleza niz taka z praski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

a końcówki normalnie się wiąże sznurkiem rozumiem? i do gara czy w tej osłonce dać to do szynkowaru i dopiero wtedy do wody?

 

 Końcówki wiążesz sznurkiem i do  gara.

 

 

Dzięki jac za reklamę  :thumbsup: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13169-szynkowar-prostok%C4%85tny-ok-1-kg/

 

Zaś co do wiązania osłonek termokurczliwych, to widziałem też zastosowane trytytki....

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dobry wieczór, nabyłem od kolegi jumbo dekle z dociskiem do pojemników GN 1/3 1/4 docisk wspólny dla dwóch pojemników (rozsuwalny)dekle wykonane z konkretnej grubości blachy  z otworami na termometr wszystkie elementy stal nierdzewna ,dodatkowo lejek (z odpowietrzaczem-bruzda) do kabanosów 12mm dedykowany Hendi 7l .POLECAM  sprawdzone działa bez zarzutów.Kolega jumbo cierpliwy konkretny gość,z tego miejsca dziękuje jemu i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ten zrobiony dla buz-a rozsuwany docisk wygląda....

POKRYWY WIDOK CAŁOŚĆ.pdf

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pstryknij fotkę temu lejkowi jestem ciekawy jak wygląda

 

Piąty rok na forum i nie widziałeś strony lejka ? 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13410-lejki-do-kabanos%C3%B3w-i-grubej-kie%C5%82basy/page-5

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty rok na forum i nie widziałeś strony lejka ? 

No nie nie widziałem ale już zobaczyłem i już wiem od kogo lejek mam  :laugh:   I Ci powiem że są lepsze, ta część co wchodzi do nadziewarki powinna być dłuższa dużo dłuższa  i schodzić łagodnie w stronę samej rurki. Ci co używali Twój i taki o którym ja mówię zaobserwowali sporą różnicę w sile jaką trzeba wkładać w kręcenie korbą nadziewarki. Gdzieś kiedyś widziałem taki lejek ktoś robił i sprzedawał miałem kupić i nie kupiłem muszę na nowo poszukać popytać . Jak znajdę zapodam fotki pokażę. Dzięki za przypomnienie tematu. Pozdrawiam 

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halusia ma chyba taki lejek.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halusia ma chyba taki lejek.

Kiedyś opisywałem Tobie, jak  jest robiony halusiowy, i podejrzewam, że jest to jedyny ...

 

 

 

Piąty rok na forum i nie widziałeś strony lejka ? 

No nie nie widziałem ale już zobaczyłem i już wiem od kogo lejek mam  :laugh:   I Ci powiem że są lepsze, ta część co wchodzi do nadziewarki powinna być dłuższa dużo dłuższa  i schodzić łagodnie w stronę samej rurki. Ci co używali Twój i taki o którym ja mówię zaobserwowali sporą różnicę w sile jaką trzeba wkładać w kręcenie korbą nadziewarki. Gdzieś kiedyś widziałem taki lejek ktoś robił i sprzedawał miałem kupić i nie kupiłem muszę na nowo poszukać popytać . Jak znajdę zapodam fotki pokażę. Dzięki za przypomnienie tematu. Pozdrawiam 

 

 

Daj namiary, bo będąc cały czas od paru lat w temacie, nigdzie poza halusiowym nie znalazłem nic w tym rozmiarze z podanymi przez Ciebie niuansami... A użycie siły to jedynie wynik przełożenia hydraulicznego - fakt, że mam skos lejka 45*- klienci chcieli większy, zrobiłem experymentalnie 60*, to znów,że dużo w nim zostaje.Poza tym większa długość lejka powoduje zwiekszenie oporów przesuwu farszu. A do kręcenia kabanosów raczej laicy się nie biorą, i wiedzą jak zsuwać jelito. I nie przesadzaj ze słowem "sporo" - poczytaj komentarze, a jak nie masz siły, to wpadnę i pomogę....

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to wpadnę i pomogę....
ok jak będę robił i nie zapomnę to napisze . 
[Dodano: 22 lut 2020 - 18:37]

 

 

Halusia ma chyba taki lejek.
 

Zgadza się Arku to Halusia już mi się przypomniało ona ma ten dłuższy i to ona mi wspominała że mięso lżej idzie niż tan co ja mam . Ale kto mi załatwił ten co mam od Jumbo za cholerę nie pamiętam :) A może Halusia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A użycie siły to jedynie wynik przełożenia hydraulicznego - fakt, że mam skos lejka 45*- klienci chcieli większy, zrobiłem experymentalnie 60*
 

Pewnie  i masz rację osobiście nie miałem okazji robić na innym niż od Ciebie .Ale skoro robiłeś 45 i 60 stopni to zapewne i testowałeś je na kabanosach i wiesz co mówisz skoro różnicy nie widziałeś to ok. Jumbo a można by było u Ciebie taki 60 stopni zamówić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jumbo, czy maz takie zamkniecia do GN bo bym byla chetna tylko nie wiem jakie moje maja rozmiary czy one wszystkie sa standartowe, jak bym byla latem w Pl to bym chetnie zamowila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - 60* było bardzo ciężko zrobić bo przy wytłaczaniu stożka pękały ścianki. Halusiowy lejek już dawno analizowałem, i powiem tak - robił go FACHOWIEC, któremu z szacunku mógłbym po wódkę latać  ...może się kiedyś odważę - lejek nie jest robiony z blachy, ale toczony z jednego kawałka stali...Sam kawałek metalu aby utoczyć lejek o tych parametrach (kwasówki) to cena ok 80zł, a robocizny nie potrafię wycenić, ale dla mnie to wyższa szkoła jazdy, dodatkowo jeszcze rurka jest o minimalmym kącie zejścia (nie liczyłem ile ma) ale do którego wytoczenia potrzebny jest liniał, który mało które tokarki mają.

 

elektro - wszystko da się zrobić, kwestia czasu, cierpliwości i ceny , Jakie masz te pojemniki GN - podaj w symbolach ułamkowych, tak jak buz.

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jumbo, jutro sprawdze dokladnie bo mam gdzies na dole w szafce , jeden to ten maly a drugi jest bardziej kwadratowy, sprawdze i sie odezwe , bo leza bezurzytecczne bo moje tymczasowe przykrywadla si ejuz popsuly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - 60* było bardzo ciężko zrobić bo przy wytłaczaniu stożka pękały ścianki. Halusiowy lejek już dawno analizowałem, i powiem tak - robił go FACHOWIEC, któremu z szacunku mógłbym po wódkę latać  ...może się kiedyś odważę - lejek nie jest robiony z blachy, ale toczony z jednego kawałka stali...Sam kawałek metalu aby utoczyć lejek o tych parametrach (kwasówki) to cena ok 80zł, a robocizny nie potrafię wycenić, ale dla mnie to wyższa szkoła jazdy, dodatkowo jeszcze rurka jest o minimalmym kącie zejścia (nie liczyłem ile ma) ale do którego wytoczenia potrzebny jest liniał, który mało które tokarki mają.

 

Rozumiem i dziękuję bardzo za precyzyjną odp. To nic w takim razie mógłbyś  mi ten 45%  zrobić ? chce dla znajomego prezent zrobić . Nadziewarka 7 l

royal 

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.