Skocz do zawartości

Mój pierwszy "kibelek"


kaandrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po pół roku nieudolnego murowania i bawienia się w stolarza chciałem pokazać swoje wypociny i jednocześnie prosić o rady przy wykończeniu. Jestem na etapie jak widać na załączonych zdjęciach. Czytałem dziesiątki jeśli nie setki wypowiedzi Kolegów na forum i powstało coś takiego. Czekam na słowa krytyki a może znajdą się i pozytywne opinie.

Zostało mi jeszcze położenie gontu na daszkach, obrobienie daszku, zrobienie deflektora, wyłożenie ścian od dołu blachą 53 cm szeroką i dna komory. I właśnie tu mam problem. Płytki czy blacha? Blachę mam zamówioną, jest w drodze. Miałem zamiar wygiąć ją 2 cm ku górze po czym położyć paski na ściany przyciskając tym samym tą leżącą na dnie. I tu pojawił się problem, bo mimo, że starłem się robić bardzo dokładnie to z przodu komora ma szerokość 100 cm a z tyłu 101 cm. Wg przymiaru jest niby kąt prosty ale jak widać nie jest. Nie pomyślałem o tym wcześniej a można było boazerię na ścianach położyć 1 mm od podłoża i sprawa by była prosta. Niestety wszystko jest dokładnie do dna i nic tam nie wcisnę. Rozbieranie nie wchodzi w grę z przyczyn technicznych. A może jakieś narzędzie (jakie?), którym można wyrzeźbić mały rowek pomiędzy końcem boazerii a betonem stanowiącym dno komory? Może ktoś ma jakiś pomysł?

Uprzedzając pytania daszek jest podnoszony ale bardzo ciężki. Otwory dymne są po bokach. Nie zrobiłem zdjęć, bo mi się aparat rozładował ale jeśli kogoś to będzie interesowało załączę później.  

Dlaczego taka długa ta budowla? Bo na pierwszym etapie chciałem budować wędzarnię wg Minora ale pod wpływem Forum i dzięki spędzonym wielu godzinom czytając opinie i rady postanowiłem wybudować kibelek. Ponieważ jednak fundament był już w trakcie wysychania a wymiar był na wędzarnię z przewodem dymnym postanowiłem zmienić koncepcję i w ten sposób powstało coś takiego jak na zdjęciu. Po lewej zrobię grill (mam nadzieję) a w środku blat z magazynkiem na drewno pod nim.

Będę baaaardzo wdzięczny za opinie a w szczególności za podpowiedzi jak rozwiązać sprawę dna komory. 

Robiłem próby z dymieniem i wg mojego doświadczenia jest super. Jeszcze nie wiem jaki termometr. Mam od domu do wędzarni ok 12 metrów i ten Biowinu na bluetooth nie daje rady. Czy ktoś korzysta z tego z Aliexpress ? Wyleciała mi z głowy nazwa. Thermpro z jakimiś symbolami

PS. Czy te stare cegły czymś malować np. Unigruntem?

post-52909-0-69252700-1567270075_thumb.jpg

post-52909-0-31631000-1567270110_thumb.jpg

Edytowane przez kaandrzej
Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dno lepiej dać plytki. Blachę dajesz zeby zabezpieczyc drewno przed zaplonem. Dno wykladasz zeby tluszcz zmywac po wedzeniu (pieczeniu). Pewnie blache na dno tez sie da...

Pamietaj zeby blachy montowac zostawiajac maly luz co pozwoli na swobodna prace przy podnoszeniu temp. Jak dasz na sztywno to sie wybrzuszy przy podgrzewaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.