Skocz do zawartości

Kuchnia Wróbla - 40m RAJU


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy etap Wróbelków. :)

 

Na początku tego krótkiego wywodu chciałbym przeprosić :

09042 który nie wiem czy uwierzył, że można kupić sprzęt i nie używać go przez ponad rok – otóż niestety można :(

EAnnę za  spóźnione podziękowania (za czosnek) :blush:

Muski-ego za brak szacunku i zero kontaktu z mojej strony :blush::facepalm:

 

A teraz usprawiedliwienie, a przede wszystkim będę się chwalił – a co. ;)

 

NA POCZĄTKU BYŁ CHAOS

 

Próby zabawy we własne wyroby, partyzanckie prace w kuchni żony (tzn. wydawało mi się że to jest nasza wspólna kuchnia – prawdą jest tylko to że… wydawało mi się :cry: ), niesnaski za (podobno) brudne ściany/blaty (oczywiście to wszystko było pomówieniem ), notoryczny brak czasu na wszystko, a co za tym idzie zmarnowany surowiec czy kiepskiej jakości wyrób.

 

No i chyba najgorsza sprawa – coraz większa wiedza o jedzeniu i zakupy marketowych produktów jedzeniopodobnych.

 

Z CHAOSU WYŁONIŁO SIĘ OBIAWIENIE

 

Wszystkie wolne chwile poświęciłem na budowę swojego miejsca na ziemi. Nie był to proces łatwy, bo doba ma niestety tylko 24h. A prócz mojego marzenia były jeszcze marzenia Beaty. A jak wiadomo są priorytety :mad: . Obolały, pieruńsko zmęczony i z nowymi siwymi włosami ,po blisko roku pracy wprowadziłem się do swojej oazy spokoju.

Nie wszystko jest jeszcze skończone ale nie wytrzymałem już i zrobiłem otwarcie nowego etapu życia, i musiałem Wam Wszystkim już to pokazać.

A żeby dłużej nie smucić, w myśl zasady „jeden obraz zastępuje tysiące słów”  zamykam się i przedstawiam:

NOWĄ KUCHNIĘ WRÓBELKA

post-67266-0-35583400-1569962052_thumb.jpg

post-67266-0-08738000-1569962101_thumb.jpg

post-67266-0-63434700-1569962149_thumb.jpg

post-67266-0-76619700-1569962198_thumb.jpg

post-67266-0-91328700-1569962245_thumb.jpg

 

Wykorzystując pierwszy raz nadziewarkę którą zakupiłem ponad rok temu od kol.09042 (która sprawiła się super :thumbsup:  - tylko tak jak pisałem Ci jednak trochę nie pasuje mi "pozioma",. Ale to może kwestia czasu. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję)

post-67266-0-45609400-1569962583_thumb.jpg

i mieszałkę którą mam od urodzin (marzec)

post-67266-0-31654400-1569962676_thumb.jpg

wykonałem:

Niemal legendarne kabanosy halusi

post-67266-0-55777900-1569962911_thumb.jpg

post-67266-0-71769400-1569962972_thumb.jpg

post-67266-0-98620000-1569963033_thumb.jpg

post-67266-0-75344900-1569963071_thumb.jpg

 

Teraz mogę już na spokojnie planować, uczyć się i wykonywać JEDZENIE.

 

No i pora ogarnąć temat diety :rolleyes:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zero kontaktu z mojej strony
Daj spokój - miałeś Duuużo pracy  :thumbsup:  :clap:  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w nim ten kilkumetrowy blacik. Mój ma 4 m a i tak czasami brakuje na nim miejsca :facepalm::D

 

Ten mój główny też ma 4m ale ze względu na skos+mój wzrost musiałem się "odsunąć" od tylnej ściany, aby nie uderzać głową o sufit (lub zginać się :D ). W efekcie czego głębokość blatu wynosi 90cm a szafek pod nim 80cm - same zalety, z tyłu stoi sprzęt i nie przeszkadza w pracy.

 

Całkiem przypadkiem będzie jeszcze wyspa 150cm x 120cm a pod nią kolejne szafki więc miejsca będzie ogrom. Planuję jeszcze pójść w nabiał, być może długo dojrzewające itd więc miejsce się przyda. Chcę dążyć do bycia w miarę samowystarczalnym bez tych odpadów ze sklepowych półek. Ale czas pokaże co z tego wyjdzie.

 

 

Daj spokój - miałeś Duuużo pracy :thumbsup::clap: :clap:

 

3 miesiące temu wyglądało to wszystko jeszcze tak:

post-67266-0-41391200-1570012769_thumb.jpg

post-67266-0-09730900-1570012816_thumb.jpg

 

Dzięki Wszystkim za miłe słowa :) :) :)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 miesiące temu wyglądało to wszystko jeszcze tak:

Czyli wykonałeś pracę od podstaw  :thumbsup: 

Tym większe uznanie Ci się należy  :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa , ja też właśnie jestem w trakcie tworzenia SAMCZEJ JASKINI ale droga przede mną daleka , zatem zerkam na Twoją ostoje i łza w oku się kręci.

Brawo

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Przyprawą potrawy jest głód. " CYCERON"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy. :)

 

 

droga przede mną daleka

Małymi kroczkami dasz radę. :thumbsup:  Wystarczy chcieć!

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko 4m :(

Od czegoś trzeba zacząć. Ja do tej pory kątem u żony byłem. Tak że wiesz, masz ciasne-ale własne ;)

 

 

 

Przy poziomej zostanie Ci farszu tyle co w lejku, przy pionowej + to co w kolanku. Tak ze coś za coś.

No to jest jakiś argument. W sumie, ten pierwszy raz denerwowało mnie tylko że nadziewarka musi być blisko krawędzi blatu do kręcenia. Może pomyślę nad jakimś napędem i będzie ok. Albo się "naumiem" i nie będzie mi to przeszkadzało. :)

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy poziomej zostanie Ci farszu tyle co w lejku, przy pionowej + to co w kolanku. Tak ze coś za coś.

 

Po udanej operacji nadziewania resztę farszu można na patelnię wrzucić i "próbować" - jak trochę więcej zostaje to i próbowanie takie radośniejsze się robi. :D

 

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i nastała ta chwila. :)

Tutaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16554-ch%C5%82odziarka-z-przeznaczeniem-na-wyroby/zastanawiałem się nad kupnem. Małych, dużych, nowych, używanych i skończyło się tak:

 

 

post-67266-0-33792100-1572895345_thumb.jpg

post-67266-0-79404300-1572895357_thumb.jpg

 

Lodówka z zamrażarką pod zabudowę firmy Constructa.

Pojemność 294l

Zamrażalnik 63l
Pobór mocy 90W
Klasa energetyczna A

Wymiary:
szerokość-54cm
głębokość-51cm
wysokość-177cm

 

Zakupiona w komisie (więc jak zechcę przerabiać to spoko - brak gwarancji)

Na razie z przeznaczeniem na chłodziarkę pod wyroby wędzone, a stara pójdzie pod sery.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.