Skocz do zawartości

Wędzenie polędwicy.


quadro555

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję za tydzień uwędzić polędwicę ale tak aby wyrób pozostał surowy ale zjadliwy. Czy wystarczy 6 godzin wędzenia w 40-50 stopniach? Polędwice oczyściłem z mizdry i zapeklowałem na mokro, a jedną na sucho w "próżni". Czy w ogóle taka koncepcja ma sens? Lubię surowiznę ale nie mam czasu aby wędzić kilkanaście godzin zimnym dymem. Boczek jadłem przed parzeniem i był wyśmienity.

Jeszcze jedno pytanie . Zapeklowałem jeszcze kawałek polędwicy z indyka i tu mam pytanie, nie mam folii celulozowej, czy wystarczy wcisnąć polędwice do siatki czy też jakoś ją uplastycznić wcześniej oby się nie rozpadała podczas krojenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedzimy na kolor nie czas. Co do uplastycznienia jezeli chcesz skleic to trzeba i mocno związać.

Przy drobię należy wziąć pod uwagę możliwość ptasiej grypy itp i wredu temperatura 72 stopni gwarantuje bezpieczenstwa. Ja patrzę na info medialne jak nie ma ptasiej grypy to jem surowe. Parzenie piersi kurzej, indyczej uwazam za profane. Ale to ja.

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedzimy na kolor nie czas.

 

 

Więc standardowe wędzenie wystarczy aby polędwica była zjadliwa?

 

Co do uplastycznienia jezeli chcesz skleic to trzeba i mocno związać.

 

 

No właśnie jak to zrobić? Potraktować tłuczkiem do mięsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmylił Twój wpis odniosłem sie do filety z piersi indyczej która nazwaleś polędwicą. Ja wedze jako filet nie sklejam. Jak chcesz skleic delikatnie ponacinaj powierzchni styku i potraktuj tluczkiem tez delikatnie powierzchni musza byc bez błony Ja tego nie robiłem ale tak polecaja na forum. Poczytaj wpisy Arkadiusza lub zapytaj Go wprost na PW na duza wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

Edytowane przez chudziak
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy 6 godzin wędzenia w 40-50 stopniach?

Zapewne wystarczy połowa tego.

Jednak jak lubisz dobrze, mocno uwędzone  to możesz obie polędwice (wstępnie osuszone) tak wędzić i oczywiście jeść bez parzenia.

Z moich doświadczeń wynika, że długie wędzenie ciepłym dymem może spowodować powstanie tzw. skórki na wyrobie oraz podnieść kwasowość wyrobu.

Długo wędzone polędwice zapakowane próżniowo można przechowywać w lodówce kilka miesięcy i są pyszne!

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.