Skocz do zawartości

Przechowywanie wyrobów


emka24

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Na forum zarejestrowany jestem od kilku lat jednak raczej jako czytacz,dlatego przy okazji zadania pytania chciałbym wszystkich przywitać.

Otóż wszyscy robimy wyroby w ilościach większych niż bieżące potrzeby ,jak sobie radzicie z przechowywaniem?

Jak długo wyroby zapakowane próżniowo mogą być w lodówce,

czy jest sens wyroby przeznaczone do zamrażania pakować próżniowo,

Co daje folia aluminiowa przy zamrażaniu-na zdjęciach widać ,że niektórzy wyroby przeznaczone do zamrażania owijają folią aluminiową.

 

Dziękuję.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak długo wyroby zapakowane próżniowo mogą być w lodówce,
do miesiąca jak są wykonane zgodnie z założeniami technologicznymi - wtedy mam zwykle 1 st - albo w komorze tzw 0 
[Dodano: 20 paź 2019 - 13:31]

 

 

czy jest sens wyroby przeznaczone do zamrażania pakować próżniowo,
TAK nie obsychają ! nie przechodzą zapachami,lepiej się przechowują 
[Dodano: 20 paź 2019 - 13:32]

 

 

Co daje folia aluminiowa przy zamrażaniu
Nic

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę nie rozumiem.

Przecież to wszystko zależy od wyrobu, stopnia jego wysuszenia, uwędzenia, zasolenia, pH  i zasiedlenia bakteriami w punkcie zero.

Wyroby dojrzewające (są przecież surowe) - zapakowane próżniowo - mam w lodówce takie z 2018 roku!

Kiełbasę bielską z dzika, po podsuszeniu miałam w lodówce 3 miesiące.

Świeżo uwędzone i sparzone parówki trzymam w zerówce max. tydzień. 

Przeznaczone do odleglejszej konsumpcji zamrażam.

Białą kiełbasę do 5 dni.

Wszystkie te produkty są zapakowane próżniowo.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego odpowiedź poprzednika była dość nieprecyzyjna. Osobiście jałowcową trzymałem w lodówce bez woreczka miesiąc i z każdym dniem była wręcz lepsza bez jakichkolwiek objawów nieswieżości. Dłużej niż miesiąc nie mogłem zrobić próby. Przyjechali goście.????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to trochę nie rozumiem
Dłużej nie udało mi się trzymać -podałem Ci pewne terminy . EAnna- podała Ci  z Własnego doświadczenia - i jestem przekonany ,że na pewno dobrze. Jak mam trzymać z założenia powyżej miesiąca - po prostu mrożę.

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Osobiście stosuje też pakowanie próżniowe i mam pytanie dla bardziej doświadczonych.

Ostatnio pakowałem po 12 godzinach od wędzenia / parzenia i miałem z tym problem bo wędzonka była jeszcze mocno soczysta przez co przy pakowaniu soki podchodziły pod zgrzew i nie mogłem tego dobrze zgrzać.

Jaki czas po uwędzeniu lub parzeniu wędzonka powinna odpoczywać, żeby można było ja zapakować próżniowo?

Czy czas odpoczywania będzie miał wpływ na smak i soczystość wędzonki w momencie kiedy ja otworze np. po 3 tygodniach?

Edytowane przez djdk

Nie kupuję w sklepie tego co mogę zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki czas po uwędzeniu lub parzeniu wędzonka powinna odpoczywać, żeby można było ja zapakować próżniowo? Czy czas odpoczywania będzie miał wpływ na smak i soczystość wędzonki w momencie kiedy ja otworze np. po 3 tygodniach?

Czas odpoczywania będzie miał wpływ na to co dostaniesz po rozmrożeniu - jak wysuszysz na starcie to po rozmrożeniu będzie tylko suchsze :-).

Ja kroję i pakuję zwykle następnego dnia po wędzeniu - wystudzone wstępnie i po nocy w lodówce.

Trzeba ogarnąć pakowarkę i nauczyć się pakować wilgotny towar - niektórzy pakują razem z wodą/sokiem różne rzeczy w woreczki - da się.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas po uwędzeniu lub parzeniu wędzonka powinna odpoczywać, żeby można było ja zapakować próżniowo?

Przede wszystkim wędzonki/kiełbasy powinny wystygnąć (w środku również). Jeśli nie jesteś pewien, to zawsze jeszcze na parę godzin można wstawić do lodówki.

Soki mogą się też pojawić np.po zastrzyku wędzonek czy płyn/ tłuszcz po parzeniu. Ja, kiedy "zassie" taki płyn to dla pewności przecieram papierowym ręcznikiem i jeszcze raz zgrzewam (dwa zgrzewy).

Czasu nikt Ci nie poda bo nie ma określonej "normy", po prostu na wyczucie. Niemniej nie robię tego wcześniej niż po ok. dobie.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.