Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator z olx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal1

michal1
  • Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 20 paź 2019 - 12:06

Dzien dobry. Najpierw chciałem dymboxa wziąć, ale poczytałem jak narzekacie na niego na forum i przejrzałem olx, na którym są 2 wydaje mi się dobre do kupienia. Podpowiedzcie prosze, ktory bedzie lepszy. W sumie to chyba tylko roznia sie rozbieralnoscia i popielnikiem.

https://link.do/EvgbZ

https://link.do/FkvHE( ten wydaje mi sie lepszy bo mozna go rozlozyc i wyczyscic )

#2 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12674 postów

Napisano 20 paź 2019 - 12:25

Ten drugi.Masz możliwość wyczyszczenia rurki dymowej

#3 quadro555

quadro555
  • Użytkownicy
  • 472 postów

Napisano 20 paź 2019 - 12:29

Normalnie przepłaciłem za dymboxa. Jak kupisz to napisz jak się ten DG sprawuje. Może sobie sprawię jako drugi.

#4 gizmek

gizmek
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 20 paź 2019 - 13:54

michal1, czy możesz jakieś inne linki zapodać lub opis, po którym znajdę te Twoje generatory?

Linki, które podałeś blokuje mi antywirus.

#5 michal1

michal1
  • Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 20 paź 2019 - 19:15

Ten drugi.Masz możliwość wyczyszczenia rurki dymowej

dzieki, czy wiesz moze, ktory sterownik temperatury/czasu z sondą moge do tego dobrać? nic więcej nie potrzebuje poza ustawieniem temperatury i czasu.

ewentualnie taki prosty + na ten czas podlaczac gniazdo inteligentne, ktore wylaczy po zadanym czasie

https://allegro.pl/o...jnik-7645243322

michal1, czy możesz jakieś inne linki zapodać lub opis, po którym znajdę te Twoje generatory?

Linki, które podałeś blokuje mi antywirus.

https://www.google.c...mogenerator olx

lub na olx wystarczy, ze wpiszesz dymogenerator ;)

#6 gizmek

gizmek
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 20 paź 2019 - 19:18

To wiem, ale chciałbym zidentyfikować te które komentujecie.

Rogerowego nie można kupić więc też szukam najlepszej dostępnej opcji.

#7 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12674 postów

Napisano 20 paź 2019 - 19:24

Ja mam strowanie pamelem bo on steruje mocą grzałek a nie na zasadzie włącz wyłacz i ma jedną lub dwie sondy temperaturowe w zależności od modelu.Czasówkę żeby programować długość wędzenia możesz dokupić, ale przy wędzeniu na gorąco nie powinno się wędzić na czas tylko do koloru.

#8 michal1

michal1
  • Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 21 paź 2019 - 06:40

To wiem, ale chciałbym zidentyfikować te które komentujecie.

Rogerowego nie można kupić więc też szukam najlepszej dostępnej opcji.

1 to ten, ktorego da sie rozebrac, drugiego nie

Ja mam strowanie pamelem bo on steruje mocą grzałek a nie na zasadzie włącz wyłacz i ma jedną lub dwie sondy temperaturowe w zależności od modelu.Czasówkę żeby programować długość wędzenia możesz dokupić, ale przy wędzeniu na gorąco nie powinno się wędzić na czas tylko do koloru.

moglbys zrobic zdjecie srodka swojej wedzarni? nie do konca wiem jak zamocowac grzalke i deflektor.

taki zestaw masz?

https://www.pamel.pl...-pzw1-xxxw.html

Załączone pliki

Użytkownik michal1 edytował ten post 21 paź 2019 - 06:40

#9 michal1

michal1
  • Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 28 lis 2019 - 12:29

Normalnie przepłaciłem za dymboxa. Jak kupisz to napisz jak się ten DG sprawuje. Może sobie sprawię jako drugi.

ogolnie jest ok, rurka dymna moglaby byc dluzsza bo przez deskę calową trochę tylko wchodzi do komory, przez co utrudnione jest odprowadzenie smoły do pojemnika. Aczkolwiek jest jej bardzo mało.

#10 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 12 gru 2019 - 20:21

Pytanie do praktyków: Jakiej wydajności macie pompki w dymogeneratorach?

W Dymbox-ie, czy FL około 560l/h. Czy to wystarcza? Czy lepiej kupić pompkę z większą wydajnością i stłumić?

--

Romii

#11 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 13 gru 2019 - 09:26

Nikt się nie pochwali jakiej pompki używa?

--

Romii

#12 grim_reefer

grim_reefer
  • Użytkownicy
  • 702 postów

Napisano 13 gru 2019 - 10:28

Ja używam pompki która była w zestawie Dymbox'a. Do generatora podłączone tylko jedno wyjście pompki i ustawiona na minimum. I to wystarcza, a nawet można jeszcze to lekko zdławić

Kiedyś chyba Roger napisał w temacie o dymogeneratorach: "mniej znaczy więcej"

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

#13 Beesmaster

Beesmaster
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 13 gru 2019 - 11:17

Ja używam pompki 2x220l/h. Generator Rogera. W razie czego zawsze mam możliwość wypięcia jednego wężyka. Ale narazie nie było takiej potrzeby, Generator na teście dymił 10 godzin. 

#14 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 13 gru 2019 - 11:25

Zamówiłem 2x200l z regulacją.

Dzięki za odzew.

--

Romii

#15 rocker

rocker
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 13 gru 2019 - 13:44

Panowie, wrócę do pierwszego posta autora. Jaki dymogenerator wybrać?

Od kilku lat używam DG roduckji Miro, ale niestety zaczął się sypać (zbyt dużo zgrzewów, które z czasem puszczają). I chyba przyszła pora na coś innego, co polecacie w chwili obecnej? Zwróciłem uwagę również na przedstawiony powyżej DG zrobiony z rury z drewnianym deklem na górze. Obawiam się samego sposobu rozpalania przez taką małą dziurkę, jak z czyszczeniem tego, jest to rozbieralne?

#16 Beesmaster

Beesmaster
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 13 gru 2019 - 15:29

Wg mnie jest to bardzo podobne do DG Rogera. Ja polecam ten DG od Rogera jeśli ma się okazję zrobić samemu. A czyszczenie polega na umieszczeniu DG w sodzie kaustycznej. DG jak na moje oko jest rozbieralny. Ale może warto po prostu zapytać właściciela aukcji. Z rozpalaniem nie będzie problemu jeśli pompka będzie odpowiednia. 

#17 michal1

michal1
  • Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 13 gru 2019 - 15:57

po 3 wedzeniach nie czyscilem jeszcze i nie wyglada zebym musial za kolejne 3, ale wszystko mozesz rozebrac. rozpala sie bez problemu, palnik gazowy zalatwia sprawe w kilka/kilkanascie sekund.

#18 rocker

rocker
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 18 gru 2019 - 12:54

ten od Miro jest zrobiony z płaskowników, stąd są zakamarki, niestety po 2 wędzeniach, smoła która się tam osadziła już nawet kretem nie chce odpuścić i trzeba drapać i to dość intensywnie. Ma on jeszcze kilka mankamentów, ale nie chcę robić koledze antyreklamy gdyż to mogą być jedynie moje odczucia - generalnie DG się spisuje.

Michal1 - możesz wskazać, o którym DG mówisz?

#19 Viszna

Viszna
  • Użytkownicy
  • 743 postów

Napisano 30 gru 2019 - 17:03

smoła która się tam osadziła już nawet kretem nie chce odpuścić i trzeba drapać
odpuść Sobie krety i inne badziewia wychodzą b. drogo, a efekt jest mizerny, ja za radą Kolegów z forum do czyszczenia używam środek chemiczny o nazwie SODA KAUSTYCZNA -kupiłem na alledrogo opakowanie 5kG za 40zł wystarczy mi do końca życia chyba.
Do szklanej butelki wlewam wody ~0,7l wsypuję 4 łyżki sody i mieszam aż się rozpuści (DOKŁADNIE W TEJ KOLEJNOŚCI!) butelka MUSI być szklana, bo podczas rozpuszczania wydziela się dość dużo ciepła!
Następnie wkładam rurkę dymową od dymogeneratora, na drugi dzień wyjmuję i płuczę wodą, jest IDEALNIE czysta cały syf smolisty jest rozpuszczony.

Ostatnio w dużej misie nawet cały dymogenerator czyściłem (najpierw sodę rozpuściłem w szklanym naczyniu i jak ostygła przelałem do misy) wrzuciłem DG i zostawiłem na noc -rano wypłukałem i błyszczał się jak nowy.

Uwaga! Soda kaustyczna jest silnie żrąca i należny zachować środki ostrożności.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 mikami

mikami
  • Użytkownicy
  • 573 postów

Napisano 30 gru 2019 - 17:10

Kret to soda kaustyczna, czasem z dodatkami - drogo opakowana.

Do końca życia nie starczy, bo wiąże dwutlenek węgla z powietrza i po jakimś czasie przekształci się w sodę do prania ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych