Skocz do zawartości

Dymogenerator z olx


michal1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Najpierw chciałem dymboxa wziąć, ale poczytałem jak narzekacie na niego na forum i przejrzałem olx, na którym są 2 wydaje mi się dobre do kupienia. Podpowiedzcie prosze, ktory bedzie lepszy. W sumie to chyba tylko roznia sie rozbieralnoscia i popielnikiem.

 

https://link.do/EvgbZ

 

https://link.do/FkvHE( ten wydaje mi sie lepszy bo mozna go rozlozyc i wyczyscic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi.Masz możliwość wyczyszczenia rurki dymowej

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi.Masz możliwość wyczyszczenia rurki dymowej

 

dzieki, czy wiesz moze, ktory sterownik temperatury/czasu z sondą moge do tego dobrać? nic więcej nie potrzebuje poza ustawieniem temperatury i czasu.

 

ewentualnie taki prosty + na ten czas podlaczac gniazdo inteligentne, ktore wylaczy po zadanym czasie

 

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-wedzarni-czujnik-7645243322

 

 

 

 

michal1, czy możesz jakieś inne linki zapodać lub opis, po którym znajdę te Twoje generatory?

Linki, które podałeś blokuje mi antywirus.

 

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=dymogenerator+olx

 

lub na olx wystarczy, ze wpiszesz dymogenerator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strowanie pamelem bo on steruje mocą grzałek a nie na zasadzie włącz wyłacz i ma jedną lub dwie sondy temperaturowe w zależności od modelu.Czasówkę żeby programować długość wędzenia możesz dokupić, ale przy wędzeniu na gorąco nie powinno się wędzić na czas tylko do koloru.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wiem, ale chciałbym zidentyfikować te które komentujecie.

Rogerowego nie można kupić więc też szukam najlepszej dostępnej opcji.

 

1 to ten, ktorego da sie rozebrac, drugiego nie

 

 

 

Ja mam strowanie pamelem bo on steruje mocą grzałek a nie na zasadzie włącz wyłacz i ma jedną lub dwie sondy temperaturowe w zależności od modelu.Czasówkę żeby programować długość wędzenia możesz dokupić, ale przy wędzeniu na gorąco nie powinno się wędzić na czas tylko do koloru.

 

moglbys zrobic zdjecie srodka swojej wedzarni? nie do konca wiem jak zamocowac grzalke i deflektor.

 

taki zestaw masz?

 

https://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/zestawy/82-zestaw-wedzarniczy-pzw1-xxxw.html

post-60661-0-98025400-1571636109_thumb.png

post-60661-0-46834000-1571636192_thumb.png

Edytowane przez michal1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Normalnie przepłaciłem za dymboxa. Jak kupisz to napisz jak się ten DG sprawuje. Może sobie sprawię jako drugi.

 

 

ogolnie jest ok, rurka dymna moglaby byc dluzsza bo przez deskę calową trochę tylko wchodzi do komory, przez co utrudnione jest odprowadzenie smoły do pojemnika. Aczkolwiek jest jej bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam pompki która była w zestawie Dymbox'a. Do generatora podłączone tylko jedno wyjście pompki i ustawiona na minimum. I to wystarcza, a nawet można jeszcze to lekko zdławić

 

Kiedyś chyba Roger napisał w temacie o dymogeneratorach: "mniej znaczy więcej"

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrócę do pierwszego posta autora. Jaki dymogenerator wybrać?

Od kilku lat używam DG roduckji Miro, ale niestety zaczął się sypać (zbyt dużo zgrzewów, które z czasem puszczają). I chyba przyszła pora na coś innego, co polecacie w chwili obecnej? Zwróciłem uwagę również na przedstawiony powyżej DG zrobiony z rury z drewnianym deklem na górze. Obawiam się samego sposobu rozpalania przez taką małą dziurkę, jak z czyszczeniem tego, jest to rozbieralne?

veni vidi vino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to bardzo podobne do DG Rogera. Ja polecam ten DG od Rogera jeśli ma się okazję zrobić samemu. A czyszczenie polega na umieszczeniu DG w sodzie kaustycznej. DG jak na moje oko jest rozbieralny. Ale może warto po prostu zapytać właściciela aukcji. Z rozpalaniem nie będzie problemu jeśli pompka będzie odpowiednia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten od Miro jest zrobiony z płaskowników, stąd są zakamarki, niestety po 2 wędzeniach, smoła która się tam osadziła już nawet kretem nie chce odpuścić i trzeba drapać i to dość intensywnie. Ma on jeszcze kilka mankamentów, ale nie chcę robić koledze antyreklamy gdyż to mogą być jedynie moje odczucia - generalnie DG się spisuje.

 

Michal1 - możesz wskazać, o którym DG mówisz?

veni vidi vino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

smoła która się tam osadziła już nawet kretem nie chce odpuścić i trzeba drapać
odpuść Sobie krety i inne badziewia wychodzą b. drogo, a efekt jest mizerny, ja za radą Kolegów z forum do czyszczenia używam środek chemiczny o nazwie SODA KAUSTYCZNA -kupiłem na alledrogo opakowanie 5kG za 40zł wystarczy mi do końca życia chyba.
Do szklanej butelki wlewam wody ~0,7l wsypuję 4 łyżki sody i mieszam aż się rozpuści (DOKŁADNIE W TEJ KOLEJNOŚCI!) butelka MUSI być szklana, bo podczas rozpuszczania wydziela się dość dużo ciepła!
Następnie wkładam rurkę dymową od dymogeneratora, na drugi dzień wyjmuję i płuczę wodą, jest IDEALNIE czysta cały syf smolisty jest rozpuszczony.

Ostatnio w dużej misie nawet cały dymogenerator czyściłem (najpierw sodę rozpuściłem w szklanym naczyniu i jak ostygła przelałem do misy) wrzuciłem DG i zostawiłem na noc -rano wypłukałem i błyszczał się jak nowy.

 

Uwaga! Soda kaustyczna jest silnie żrąca i należny zachować środki ostrożności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.