Skocz do zawartości

Dyskusja o "polędwicowej"


Romii

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Romii, to jest kiełbasa polędwicowa.

Widać, że to kiełbasa. Że jest zrobiona z polędwicy nie widzę.

Mnie się nie podoba - na zdjęciu wygląda jak wyrób z niewielką zawartością kurczaka i dużą zawartością dodatków.

W kiełbasie polędwicowej nie powinno być widać polędwicy?

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso polędwicy jest najbardziej delikatne z całej tuszy i po obróbce termicznej wygląda jak drobiowe (jest jasne).

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o polędwicy, której w tuszy jest kilka kilogramów. Z niej właśnie robiona była i jest jest kiełbasa polędwicowa podczas świniobić, na życzenie gospodarzy. Polędwiczki (2 szt. o wadze ok. 0,5 kg razem) nie stanowiły materiału przerobowego. Z zasady były wędzone lub dodawane jako farsz do rolad itp. Przyznaję, że jest to mięso najbardziej delikatne, ale z uwagi na ilość, drugorzędne w procesie przerobu świniaka.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznaję, że jest to mięso najbardziej delikatne, ale z uwagi na ilość, drugorzędne w procesie przerobu świniaka.

Chyba czas zakończyć ta pasjonującą wymianę myśli. :rolleyes: Bo idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do wniosku że najważniejszym materiałem przerobowym tuszy będzie słonina.

--

pozdrawiam Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skład na 10kg 8kg polędwicy i 2kg golonki,wychodzi coś takiego.  

Piękna kiełbasa o szlachetnym wyglądzie  :thumbsup:  :clap:

 

 

Chyba czas zakończyć ta pasjonującą wymianę myśli. Bo idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do wniosku że najważniejszym materiałem przerobowym tuszy będzie słonina.

@Romii,

nie podoba mi się ton Twoich wypowiedzi.

Jest zaczepny ale bez polotu.

Lepiej wyluzuj - proszę.

Jak masz problemy z rozróżnieniem polędwicy wp od polędwiczki wp to napisz; wytłumaczymy. Czegoś nie wiedzieć to żaden wstyd.

Agresywne wypowiedzi nie są mile widziane na tym forum, bo szkodzą zdrowiu i urodzie  :mad:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi wpisami o polędwicach i polędwiczkach przepraszam.

 

Ja się nie gniewam  :D Proponuję taką zrobić. https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16157-kie%C5%82basa-z-pol%C4%99dwiczki-parzona/

 

post-72431-0-12756900-1571911084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.