Skocz do zawartości

Przechowywanie wędzonej kiełbasy


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 tyg.temu zrobiłem wędzoną pieczoną kiełbaskę. Po trzech dniach dlatego ze zrobilo sie ciepło w garażu nieużytkowanym wrzuciłem ją lodówki. Dziś zauważyłem miejscami jakby biały nalot. Załączam zdjecie. Martwić się ?zjadać szybko czy może przerzucić na,strych w przewiewne miejsce?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/71c58586253fda1a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tu wdała się wilgoć i wędzenie też prawdopodobnie było nie dokładne miejscami widać miejsca nie dowędzone chyba miałeś za dużo towaru w wędzarni. Moim zdaniem zaczyna się dziać coś złego ja bym nie ryzykował tylko utylizacja .To jes moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by się nie wędziło, widać "błędy" przy wędzeniu więc... moim zdaniem towar niepewny (ja tak podchodziłem/podchodzę przy swoich wyrobach). Nie napiszę jakie to były błędy bo mogły być niedosuszone, nieprzekładana itp./itd Nie znamy całego procesu.

Zgadzam się z Jackiem i też bym wyrzucił (kilkanaście kilo towaru poszło w kosz - ale wiedza pozostała :) ) ale zanim to zrobisz, przemyj alkoholem, połóż w chłodniejsze miejsce i poczekaj aż wypowie się większe grono, bardziej doświadczonych (niż ja) SiB-ów. Czasem gdy byłem niepewny swoich wyrobów (np.technologii wyrobu) to doradzano mi np. wykorzystanie do bigosu.

Są tu spece, co po wyglądzie nalotu powiedzą Ci jaki to rodzaj pleśni :yes: 

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czekamy zatem na pozostałych kolegów.

Hmmm...

Gdybyś zapytał koleżankę to poradziłaby co następuje:

  • przemyć kiełbasę roztworem octu i osuszyć dokładnie ręcznikiem papierowym
  • podwędzić ją powtórnie zimnym dymem
  • powiesić w przewiewie w temp. 10 st - skoro masz taką możliwość
  • konsumować.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim to zrobisz, przemyj alkoholem

Też miałem o tym chęć napisać i to prawda niektórym pomogło nie zaszkodzi spróbowaćnajlepiej 50 gr. Na kiełbasę 100 gr. W gardło ;)

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno jest biały nalot?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

50 gr. Na kiełbasę 100 gr. W gardło ;)

 

 

niektórym pomogło

Mało któremu zaszkodziło :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moim zdaniem nie jest to stricte nalot pleśniowy ale moze sie mylę. To jakby taka mgiełka jak sół wychodziła. Postaram sie dzis zeobic lepsze zdjecia.

Ps. EAnna a ewentualnie ile czasu dymic tym zimnym trzeba?

 

Co jeszcze zauważyłem ze kielkasa nie jest krucha to jest nie da sie jej tak przełamac ręką jak sie rwie nieraz ttlko raczej bardziej zbita gumiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się w sklepie mięsnym zapytasz ekspedientki o taki nalot na kiełbasie, to miła pani zawsze odpowie że to sól wychodzi

Może ktoś wytłumaczyć skąd ta sól miała by się brać? W jakich warunkach?

Moje kiełbasy nawet jak na miesiąc zostawię i zrobią się twarde takie że gwoździe można by nimi wbijać to nic nie wychodzi.

--

Romii

Edytowane przez Romii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.