Skocz do zawartości

Ważna informacja


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Państwo wiedzą, kursy przeprowadzane w naszej Szkole Domowego Masarstwa w Łazach k/Krasnosielca, odbywają się w systemie tzw. „weekendowym”, co oznacza, iż na cały program, niezbędny do opanowania sztuki domowego przerobu mięsa, mamy do dyspozycji określoną, niewielką ilość czasu.

Biorąc pod uwagę dużą ilość materiału teoretycznego, oraz bardzo różnorodny i skomplikowany asortyment wyrobów wykonywanych podczas zajęć, specjalnie na potrzeby naszej Szkoły Domowego Masarstwa, został opracowany unikatowy program technologiczny, który poza realizacją zaplanowanego asortymentu wyrobów w określonym czasie i warunkach, ma zapewnić przekazanie maksymalnej ilości wiedzy uczestnikom szkoleń.

Nasi specjaliści prowadzący zajęcia czuwają, by odbywały się one z zachowaniem wszelkich aspektów dotyczących właściwej technologii przetwórstwa mięsa w warunkach domowych oraz właściwych zasad bezpieczeństwa, zarówno samego przebiegu produkcji, jak i bezpieczeństwa w odniesieniu do mięsa oraz jego produktów.

Zakres wiedzy i praktyki posiadanej przez naszych wykładowców, sposób przekazywania jej kursantom, jak i zaplecze technologiczno–sojalne SDM, w pełni spełniają warunki określone dla tego typu szkoleń, o czym świadczą setki zadowolonych absolwentów.

Powyższą informację kieruję głównie do osób zastanawiających się nad podjęciem decyzji w sprawie uczestnictwa w kursach organizowanych przez SDM.

Mam również nadzieję, iż wielu uczestników szkoleń, potwierdzi to, o czym piszę.

Zapraszamy do naszej SDM.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam również nadzieję, iż wielu uczestników szkoleń, potwierdzi to, o czym piszę.

Absolutnie, byłem na kursie wędliny dojrzewające i sery oraz kursie podstawowym. Potwierdzam słowa Maxella a od siebie dodam, że atmosfera jest świetna. Wiele osób zapisuje się na kolejne kursy. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że jestem tak zaganiany
:yes: Jak każdy - ale byłem kilkukrotnie na kursie w Łazach .  Zawsze jest nowa wiedza - nowe doświadczenia i jak przyjeżdżają  zawodowi masaże lub kucharze z najwyższej półki - i znajdują na to czas - lub kolega ,który na kurs przyleciał samolotem ? - DA się - DA :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.