Skocz do zawartości

Sinienie powierzchniowe


TomekL

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłęm wszystkich SiB'ów, aby wstrzymali się z jakimikolwiek odpowiedziami do czasu, aż do tego dojrzejesz. Na razie czytaj forum i ucz się, lub wybierz wersję YT i internet.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zacznij od pierwszej zasady obróbki mięsa: WSZYSTKO ROBIMY ZGODNIE Z PROCEDURAMI TECHNOLOGICZNYMI. Od tego nie ma odstępstw. Nic nowego nie wymyślisz.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak piszesz się uczysz, to nie dyskutuj z doświadczeniem.

A jak nabierzesz doświadczenia, to twórz nowe przepisy.

Wędzenie, mięso, czas i temperatura to nie jakieś zmienne matematyczne.

Zdaj sobie sprawę, że nie budujesz urządzenia które zadziała lub nie i wielkiego halo nie będzie jak nie zadziała.

 

Przygotowujesz jedzenie które sam i zapewne twoji bliscy będą jeść.

Tu nie ma miejsca na zabawy..bo zabawa może skończyć się tragicznie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na naszym forum jest wszystko. Zacznij od pierwszego subforum i jedź w dół tytułami. Nie wprowadzaj na siłę rozwiązań, które u nas nie przejdą. Albo będziesz działał wg naszych zasad, albo zostaje Co YT i internet.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rób jak pisze Wiki.

PS.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam uzupełnił Wikipedię o swój wynalazek.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem że ludzie jak barany łykają przepisy z netu czy YT jak za wyrocznie, to się mi dostało po dupie aż miło.

Ale taka jest prawda.

Internet jest pełen BARDZO ZŁYCH przepisów i porad, które laik łyka jak prawdę objawioną.

 

To forum weryfikuje... TĄ PRAWDĘ.

Problem w tym, że nie każdy tu trafi, zanim zrobi.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci zacytuję, to są słowa osoby którą tu na forum bardzo szanują i darzą respektem:

 

"Na koniec mała dygresja. Jeżeli państwo po przeczytaniu tego poczujecie się mistrzami w wędzeniu, to jesteście w błędzie, gdyż każde następne wędzenie odbędzie się w innych warunkach, z innym mięsem i wcale nie musi być udane. Ja o tym dobrze wiem, gdyż w życiu miało się kilka wpadek, ale o tym może kiedy indziej."

 

Weź to sobie do serca i zacznij TU: https://wedlinydomowe.pl/akademia-dziadka

Jeśli nie dla siebie, to zrób to dla rodziny ;)  jeśli zamierzasz ich karmić na poważnie.


[Dodano: 17 lis 2019 - 20:54]

Miro trochę koloryzujesz, przypominam Ci że TO FORUM też jest w internecie ;)  a po dupie dostałeś bo nas obraziłeś :tongue:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wrobel.

Najlepsze jest to, że nie miałem na myśli użytkowników tego forum.

Tu moderacja działa błyskawicznie i wszelkie głupoty piętnuje aż miło.

Miałem na myśli właśnie takich sorry Tomków...gdzieś tam w odmętach netu znajdą przepis, wiedzy nie mają i robią.

Wrzucający przepis do netu, zły przepis ma to w dupie, ważne żeby miał wyświetlenia i kasę z reklam.

Czy ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialność za przepis?

NIE i to jest beznadziejnie złe.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Wrobel. Najlepsze jest to, że nie miałem na myśli użytkowników tego forum. Tu moderacja działa błyskawicznie i wszelkie głupoty piętnuje aż miło. Miałem na myśli właśnie takich sorry Tomków...gdzieś tam w odmętach netu znajdą przepis, wiedzy nie mają i robią. Wrzucający przepis do netu, zły przepis ma to w dupie, ważne żeby miał wyświetlenia i kasę z reklam. Czy ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialność za przepis? NIE i to jest beznadziejnie złe.

Kilku nas-Baranów wk....-zdenerwowało to :D

Ale spoko -dogadalim się :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do tego tematu, przeczytaj całość i mój wpis jeszcze raz, a może zrozumiesz moje intencje.

 

Ten wątek, to najlepszy dowód na to chciałem przekazać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zjeść tylko wędlina jest do szybkiego spożycia.Naklepiej wrzuć do bigosu

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a może zrozumiesz moje intencje.

Intencje to ja rozumiałem od początku ;)  tylko za szybko wrzuciłeś wszystkich do jednego gara  :D 

Ale spoko, nie zaśmiecajmy tematu bo kolega powie że mu się przez nas zważyły wędzonki :laugh:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz rób nastrzyk to nie będzie takich kwiatków i skróć peklowanie 8-10 dni i zwiększ moc solanki do 8-10% w zalezności od wyrobu.Długie peklowanie przy słabej solance to jeszcze nie ten etap jak dla Ciebie.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5 l solanki / kg mięsa.I jak możesz zmień proces technologiczny.Wyjdzie Ci to na dobre.Koleżanki i koledzy dobrze radzą.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MIra na stronie Sklepu https://www.wyroby-domowe.pl/peklosol-1kg-p-94.htmljest taka uproszczona metoda peklowania 8-10 dni .Ja korzystam z tych mniejszych proporcji soli.

Generalnie przerzuciłam się na peklowanie na sucho w workach próżniowych [dla mnie wygodniejsza metoda i nie zajmuje dużo miejsca w lodówce]

Wędze krótko tylko do koloru ,bo u mnie nie lubią smaku i zapachu przedymionych wędzonek. Robię małe ilości. Do bieżącego spożycia  po parzeniu  zostawiam w lodówce resztę zamrazam w woreczki próżniowe.W workach również poleżą trochę w lodówce

Edytowane przez beatag
beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U MIra na stronie Sklepu https://www.wyroby-d...l-1kg-p-94.htmljesttaka uproszczona metoda peklowania 8-10 dni .Ja korzystam z tych mniejszych proporcji soli. Generalnie przerzuciłam się na peklowanie na sucho w workach próżniowych [dla mnie wygodniejsza metoda i nie zajmuje dużo miejsca w lodówce] Wędze krótko tylko do koloru ,bo u mnie nie lubią smaku i zapachu przedymionych wędzonek. Robię małe ilości. Do bieżącego spożycia  po parzeniu  zostawiam w lodówce resztę zamrazam w woreczki próżniowe.W workach również poleżą trochę w lodówce

 

Beata kolega za nim zacznie robic inne peklowania, dobvrze by bylo aby opanowal podstawy calego procesu.

 

 codo jego siniejacych wedlin, podejrzewam, ze peklowal z dodatkiem jakiegos elementu barwicego i w momencie kiedy wyjal przed wedzenie z plynu mieso do osuszenia, po prostu zbladl kolor barwnika. Moze to byc soy sausce lub jakies barwiace ziolo.

 Tergo nie bedziemy wiedziec, poniewaz,nie podal dokladnego opisu procesu peklowani. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.