Skocz do zawartości

Struktura


kokos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim,

 

mam takie pytanie: bardzo proszę o opinie na temat położenia tynku strukturalnego na kominie. Jest to tynk silikonowy i niestety kolega, który kładzie dach ocenił go słabo. Czy naprawdę jest, aż tak źle. Mam wrażenie, ze widziałem czasami jakby gorzej/brzydziej. Proszę o wypowiedz/opinie  kolegów z branży  tak zbliżonej do budowlanki. Pozdrawiam

 

 

 

post-47779-0-09491900-1574012387_thumb.jpgpost-47779-0-12018400-1574012397_thumb.jpgpost-47779-0-72614300-1574012409_thumb.jpgpost-47779-0-93093900-1574012417_thumb.jpgpost-47779-0-53974500-1574012428_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ze zdjęć wygląda nieźle :thumbsup: też muszę przyznać, że  te które widziałem były o wiele wiele  gorsze .  Nikt nie będzie i tak spacerował koło komina :facepalm: chyba że kominiarz  ;) . Kolega co kładzie dach niech tak dobrze zrobi swoją robotę jak ten tynk to będzie git , a jeśli jest też  fachowcem od tynków to dlaczego sam go nie położył :hmm:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz na tym forum jest podobno wiele, wiele tysięcy zarejestrowanych ludzi …. Prawdopodobnie ileś tam % ma styczność z jakąś gałęzią budowlanki. Jest to kącik majsterkowicza, ale tutaj zamieszczamy przez siebie samych tworzone rzeczy. Nie pisałem tego wcześniej, ale jestem zmuszony po Twojej wypowiedzi. Ten komin sam sobie wymajstrowałem, czyli, wyburzyłem komin w nowo budowanym domu z cegły tak odpier ……, że nie mogłem patrzeć i sam postawiłem komin systemowy 7,5 m. Poprzedni komin był wmurowany  w trzy ściany i po wyburzeniu musiałem je domurować itp. Kierownik budowy nawet się nie zająknął. Skoro postawiłem cały komin, podłączyłem kanały wentylacyjne, złożyłem do kupy ceramikę w otulinie z wełny, zrobiłem czapę,  to postanowiłem dokończyć go dalej. Musiałbym Ci streścić cały okres budowy i partactwo ,,majstrów'', którzy do mnie trafili. Do odważnych świat należy wiec na komin położyłem styropian, potem siatka i struktura. Miałem trochę praktyki z pracy przy ścianach fundamentowych i trochę przy tynkowaniu w garażu ścian i sufitu przed montażem bramy garażowej. Nie jestem narcyzem broń Boże, ale robiąc sobie staram się i przed wykonaniem czegoś przygotować się do tego - przynajmniej teoretycznie ….. Chciałem być anonimowy przy ocenie, ale zmusiłeś mnie do ,,wychylenia" się. Dziękuje Ci za obiektywną ocenę. Odnośnie fotek to mam wrażenie, że w ,,realu" ten komin wygląda lepiej niż na fotkach. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokos, z "fachowcami" już tak jest,że nie zaczną pracy nim nie skrytykują poprzedników (taka natura) i zawsze są lepsi ;)

A co do komina, to powiem Ci historię z moim własnym. Zastanawiałem się czy dać tynk czy kinkiet i zadzwoniłem w tej sprawie do swojego Kierownika. Po krótkiej rozmowie na temat estetyki/wyglądu komina odpowiedział mi (moim zdaniem) bardzo mądrą rzecz, cyt.: Jeśli miesiąc po zakończeniu pracy na nim, będziesz widział w ogóle ten komin to stawiam wódkę.

Kończąc, minęły od tej rozmowy chyba 3-4 lata, komin na dobrą sprawę jeszcze niedokończony (tylko styropian,siatka,klej-nigdy nie ma czasu) a ja o od tamtej pory widzę raz w roku - jak czyszczę :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to tynk silikonowy

 

Kokos, po strukturze widzę (choć mogę się mylić), że jest to tynk firmy Cap*rol - zgadza się? Jeśli tak to bardzo dobry wybór... i dobrze położony :clap:

 

 

 

 

Kolega co kładzie dach niech tak dobrze zrobi swoją robotę jak ten tynk to będzie git , a jeśli jest też fachowcem od tynków to dlaczego sam go nie położył

:thumbsup::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to tynk firmy Mapei. Nie wiem dlaczego ten, być może poczytałem o nim dobre opinie. Coś prawdopodobnie mnie na niego ukierunkowało. Jeżeli chodzi o samą pracę nim, to muszę przyznać, że dla mnie jako amatora było OK. Bardzo dobrze się nanosił na ścianę, wstępne ,,zerwanie" kamyczka OK i potem lekkie gładzenie też. Cały czas stosowałem się do wskazówek teoretycznych zapożyczonych z netu. Pierwsza ściana komina z lekko drżącą ręką, druga i trzecia porządkowanie myśli co i jak ( wyciąganie wniosków), czwarta to już pewność, że nie spier.... Kolega troszkę mnie zdziwił swoją opinią, ale nie dyskutowałem, bo to On w życiu bawił się struktura, a ja nie. Bardzo dziękuję wam za te pozytywne opinie, bo to zawsze człowiekowi lżej na duszy. Ja już po wielu moich przygodach z majstrami, mało komu wierzę, że zrobi dobrze. Zaczynając od ławy a kończąc na dachu mógłbym powiedzieć parę ciekawostek z mojej budowy. Proszę tylko, aby Ci fachowcy,.którzy wiedzą, że są OK, nie brali sobie moich słów do serca. Po słowach jednego ,,inwestor i tak tego nie widzi" oniemiałem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.