Skocz do zawartości

80/20 Trimming do kiełbasy


scalarian

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 80 % mięsa 20% tuszczu. Taka chuda dwójka. Jak dobrze zrozumiałem.

Ocen mięso czyte ścinki to taka dwójka czy jest też III. I potraktować jak dwójkę a jak duża domieszka III to tak posrodku.

I zrobic kielbase autorska w stylu chłopskiej Szczepana lub własnym. Lub dokupić I, III tłuszcz i zgodnie zktorymś z przepisów

 

Jak nie jest kleiste to moze nawet cos ala kabanos by wyszedł ☺️ chudy bo chudy ale takie lubie.A zrobic wedlug sposobu Arkadiusza na jednym sitku 8.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie mięso do wyrobów nie jest klasyfikowane i także można kupić "trimmings", (obrzynki, okrawki) Od czasu do czasu kupuję, ale tylko jak muszę.  Nigdy nie wiem co tam znajdę.  To, czy stosunek 80/20 spowoduje nadmierne chudą kiełbasę, zależy od tego, co robisz i zależy od osobistych preferencji. Pamiętaj, że tłuszcz jest lżejszy niż mięso, więc jeśli masz kilogram każdego z nich, tłuszcz będzie wyglądał na znacznie większy niż mięso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

Pytanie którego nie mogłem znaleźć nigdzie na forum, jeśli gdzieś już było to przepraszam.

 

 

Jak przedstawia się praktyka użycia ścinek 80/20 do kiełbasy? Czy to w ogóle ma sens?

 

 

Dzieki,

 

Ma i to duży sens.Nie zgadzam się z Redzed co do stosowania gotowej ll wp.czy to 70/30,czy 80/20 na kiełbasę.Nie wiem jak jest w Kanadzie,ale jak u nas kupuje się mięso z zakładu gdzie jest przeszkolona załoga w klasyfikacji to nie ma tam mięsa z golonek bo to lll wp.Po drugie taki prawidłowy tryming jest moim zdaniem bardzo dobrym materiałem na kiełbasę szczególnie dla osób mniej zorientowanych w klasyfikacji.Jest tam trochę mięsa z karkówki, trochę z szynki,trochę z polędwicy,okrawki z boczku ,podgardla i łopatki.Jest jeszcze jedna zaleta a mianowicie ta,że te ścinki pochodzą od różnych tusz wp. i nawet jak wśród nich trafi się jakaś tusza z wadą to kiełbasa i tak się uda.

Kiełbasa z ll wp. 80/20 nie będzie za chuda ani za chuda.Moim zdaniem będzie akurat.Trzeba też pamiętać,że to tłuszcz jest nośnikiem smaku.Jak ktoś nie chce tego tłuszczu widzieć w kiełbasie na jej przekroju to tłuste można zmielić na sitku 6 mm przy użyciu wilka albo na 8 mm przy użyciu zelmerka.Chude na sitku o większych oczkach.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do 70/30 i moich golonek które dostałem - dowóz do UK co prawda, ale dostawca to sporego rozmiaru masarnia z Polski więc nie wiem jak to się ma z klasyfikacją i dlaczego akurat golonki dostałem - może to przez pomyłkę. 

 

No nic, zamowiłem 15kg tego trimmingu na próbę i zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Spróbuje coś w stylu swojskiej ukręcić. Zobaczymy w ogóle co to będzie i jak to się da sklasyfikowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z golonek to nie będzie swojska dobra kiełbasa.Wyjdzie sztywna pała.Możesz je użyć do produkcji parówkowej lub parówek. Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być III WP.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zgadzam się z Redzed co do stosowania gotowej ll wp.czy to 70/30,czy 80/20 na kiełbasę.

 

Nie rozumiem Arek z czym ty się nie zgadzasz.  To co napisałem z mojego doswiadczenia z "trimmings" to nie opinia tylko fakt.

 

 

 

Nie wiem jak jest w Kanadzie

 

Właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Arek z czym ty się nie zgadzasz. To co napisałem z mojego doswiadczenia z "trimmings" to nie opinia tylko fakt.

No może źle się wyraziłem.Miałem to usunąć ,ale było za późno. :D Napisałeś ,że korzystasz jak jesteś zmuszony a przecież możesz sobie położyć połówkę na stole i zrobić własną IIwp.Jak zrobisz własną II wp. to chyba jest ok.i kiełbaska palce lizać. :D ?

Tak czy siak chyba się zgodzimy ,że dobrze zrobiony tryming jest świetnym materiałem do produkcji kielbasy.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak u nas kupuje się mięso z zakładu gdzie jest przeszkolona załoga w klasyfikacji to nie ma tam mięsa z golonek bo to lll wp.

To jest warunek konieczny i wystarczający - jak w naukach ścisłych.

Osobiście mam różne doświadczenia  z tymi dwójkami  :(

Nawet kawałki wołowiny się trafiały.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dostawcę tak wyszkoliłem odsyłając mu z powrotem badziewiasty towar,że teraz nie mam z tym żadnego problemu,ale i II w Makro i Selgrosie w miarę trzyma normę.A najlepiej jestem zadowolony jak zrobię ją sam.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dostawcę tak wyszkoliłem odsyłając mu z powrotem badziewiasty towar,że teraz nie mam z tym żadnego problemu,ale i II w Makro i Selgrosie w miarę trzyma normę.A najlepiej jestem zadowolony jak zrobię ją sam.

Niestety w moim makro w srodkowej anglii nie sprzedaja scinek wiec jestem skazany na import miesa z PL. Raz kupilem połówkę prosiaka od lokalnego farmera ale jakość mięsa pozostawiała wiele do życzenia to tak najskromniej powiedziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.