Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Kto posiada Dymbox'a?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów

Napisano 22 kwi 2020 - 19:39

Witam.
Kupiłem przekaźnik z allegro i silniczek i nie wiem jak to podłączyć żeby działały wibracje.
Może mógłby ktoś pomóc.
Dodaje zdj przekaźnika.
Pozdrawiam

Załączone pliki

#42 jacekw21

jacekw21
  • **VIP**
  • 1104 postów

Napisano 22 kwi 2020 - 20:04

Kto z Państwa posiada i użytkuje na bieżąco Dymbox'a?

Używam ale nie na bieżąco bo mam 3 opcje do wyboru i używam nie za często dymboksa  

#43 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6330 postów

Napisano 23 kwi 2020 - 06:55

Dymbox bez konstrukcyjnej przeróbki, jest tylko zwyczajnym bublem który zamiast dawać przyjemność wędzenia, daje nerwy i ustawiczne zawieszanie się zrębków. Kiedyś jeszcze na samych początkach jego produkcji i sprzedaży na Allegro, dzwoniłem i rozmawiałem osobiście z producentem, wskazując mu na błędy wymagające zmian. Oświadczył że o tym wie, ale zmian nie dokonał bo to zbytnio komplikuje produkcją i podraża koszty. Dalej więc, po dzień dzisiejszy robi bule, a nieświadomi naiwni dają się na ten "Błyszczący badziew" nabrać, a później szukają pomocy na forum. Jak należy dokonać tych zmian aby kolegom pomóc a DG nadawał się do wędzenia, już wielokrotnie było na forum przerabiane :D .

#44 muniek123

muniek123
  • Użytkownicy
  • 88 postów

Napisano 23 kwi 2020 - 08:36

jak to podłączyć żeby działały wibracje.

Załączony plik  wib.png   7,13 KB   16 Ilość pobrań

To jest ogólna idea podłączenia. Przekaźnik musisz ustawić żeby się cykliczne załączał.

#45 muniek123

muniek123
  • Użytkownicy
  • 88 postów

Napisano 23 kwi 2020 - 09:37

Nie mogę już edytować posta.

Przewody mogą być podłączone też odwrotnie tzn. minus zasilania przez przekaźnik a plus bezpośrednio do silnika. W przekaźniku ustawiasz tryb p3.2, wtedy wibrator powinien się cyklicznie załączać.

#46 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów

Napisano 25 kwi 2020 - 20:40

Dzięki.
Zrobiłem to i wczoraj dopiero miałem czas testować ,przez 3h dymiło elegancko i zrębki ani razu się nie zawiesiły puki co jestem z tego mega zadowolony.
Pozdrawiam wszystkich.

#47 muniek123

muniek123
  • Użytkownicy
  • 88 postów

Napisano 25 kwi 2020 - 20:44

A jaki silniczek do tego użyłeś?

#48 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 10 lip 2020 - 15:13

Ja ze swojego wykorzystałęm tylko podstawe i pokrywe - reszta zrobiona od nowa.

Jak ktoś zainteresowany to nawet rysunki mi gdzies zostały.

#49 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8542 postów

Napisano 10 lip 2020 - 15:39

Jak ktoś zainteresowany to nawet rysunki mi gdzies zostały.
Oczywiście jestem ;)  

#50 JaGra

JaGra
  • Użytkownicy
  • 3452 postów

Napisano 10 lip 2020 - 15:58

Dzięki. Zrobiłem to i wczoraj dopiero miałem czas testować ,przez 3h dymiło elegancko i zrębki ani razu się nie zawiesiły puki co jestem z tego mega zadowolony. Pozdrawiam wszystkich.

Daj jakieś namiary co kupiłeś, gdzie i może jakieś zdjęcia.

#51 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 10 lip 2020 - 16:11

Na podstawie tego rysunku w lokalnym zakładzie wykonano mi zestaw do konwersji Dymbox'a na dymogenerator. Oczywiście całość bazuje na rzowiązaniu Rogera

Uprzejmie uprasza się o nie darcie lacha z kreślarza. Rysunek techniczny to ja miałem  w technikum, ponad 30 lat temu. 

Załączone pliki

#52 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7322 postów

Napisano 28 lip 2020 - 23:11

Zdecydowanie będzie to lepiej pracowało.

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

#53 Twonk

Twonk
  • **VIP**
  • 397 postów

Napisano 29 lip 2020 - 20:32

Roger, używam twojego oryginalnego DG od 2014  roku i jestem bardzo zadowolony. Szkoda że musimy przerabiać jakieś niedoróbki żeby zbliżyć się troszkę do oryginału. Chętnie przygarnąłbym jeszcze jednego... twojego

#54 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8542 postów

Napisano 29 lip 2020 - 20:55

Chętnie przygarnąłbym jeszcze jednego... twojego
:thumbsup: Też czekam pokornie w kolejce :D  

#55 Rzepich

Rzepich
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 wrz 2020 - 17:03

Witam Wszystkich. Sobotnie wędzenie z piwkiem i Borniakiem 150 z dymboxem. Serdecznie pozdrawiam.

Waldek jeszcze raz dzięki za rozmowy i porady:)

Załączone pliki

Użytkownik Rzepich edytował ten post 12 wrz 2020 - 17:04

#56 Muski

Muski
  • **VIP**
  • 8542 postów

Napisano 12 wrz 2020 - 17:34

Waldek jeszcze raz dzięki za rozmowy i porady:)

Każdy z nas jak może pomóc to zwykle pomaga - Pozdrawiam , nareszcie się odezwałeś na Forum :thumbsup:  

Użytkownik Muski edytował ten post 12 wrz 2020 - 17:34

#57 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 23 lis 2020 - 15:56

Na podstawie tego rysunku w lokalnym zakładzie wykonano mi zestaw do konwersji Dymbox'a na dymogenerator. Oczywiście całość bazuje na rzowiązaniu Rogera
Uprzejmie uprasza się o nie darcie lacha z kreślarza. Rysunek techniczny to ja miałem w technikum, ponad 30 lat temu.

Czy ten ogranicznik na rurze dymiącej (ograniczającej te 2,5cm) masz wspawany, i jeszczeco zabezpiecza możliwość przekręcenia się rury dymiącej?

#58 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 07 gru 2020 - 19:28

Będąc nie do końca zadowolony z Dymboxa wykorzystując rysunek Cressi (bazujący na rozwiązaniu Rogera z tym, że odległości otworów u Cressi są większe mierząc od dołu, dostosowane do podstawy z Dymboxa) dokonałem budowy/modyfikacji dymboxa.
I po pierwszym wędzenia pojawił się problem. Wczoraj zakończyłem ok 4h wędzenie. Po wystudzeniu dymboxa po jego rozebraniu zauważyłem prawie całkowicie zatkaną rurę dymną takim węglem i smołą, przytkało też dyszę powierzą. Podczas wędzenia dymogenerator wg projektu Cressi początkowo dymił ok, po jakiejś 1,5 h zaczął słabiej dymić. W otworach powietrznych nie było żaru. Po przeruszaniu otworów powietrznych pojawił się żar i dymbox lepiej dymił.
W dniu wczorajszym był bardzo duży wiatr.Robiłem osłonę z blachy. Teraz nie wiem, czy on nie miał wpływu na to co się działo z dymboxem? Użyłem zrębek Bukowo-olchowych 4i 2 w proporcjach 70 do 30%.
Czy te otwory powietrzne fi 10mm nie są za nisko.
Może fakt, że rura dymna wchodząca do dymBoxa powoduje zapychanie otworu dymnego. W Dymboxie jest cała z góry, a wycięta od dołu.
Proszę o doradzenie co mogło być powodem tak fatalnej pracy dymboxa wg projektu Cressi.

Użytkownik Raf78 edytował ten post 07 gru 2020 - 19:42

#59 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 07 gru 2020 - 19:36

Użyłem zrębek Bukowo-olchowych 4i 2

Za male zrębki, używaj 6 albo 8

Użytkownik tytan58 edytował ten post 07 gru 2020 - 19:37

#60 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7322 postów

Napisano 07 gru 2020 - 19:43

To nie jest kwestia zrębków, za duzo powietrza, pewnie za duża pompka albo wiatr prosto w otwory DG...
Te jak to piszecie przerwy w dymieniu to tak prosto pisząc gwałtowne wypalenie całej objętości "paleniska" wtedy pomagają na chwilę stukania, przepychania i inne gusła a czasem mniej znaczy lepiej.

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik roger edytował ten post 07 gru 2020 - 19:44

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych