Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Kto posiada Dymbox'a?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:00

To nie jest kwestia zrębków,

Moim zdaniem tak.Też korzystam z dymogeneratora twojego projektu i przy małej granulacji zrąbków 2,4 też są problemu jak u kolegi.

Jak stosuje zrąbki  8 to nie ma żadnych problemów.

#62 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:26

Roger faktycznie wiatr wczoraj był u mnie bardzo duży. Jak pisałem prowizorycznie zrobiłem osłonę z blachy i osłonę z takiej rolety, Ale jak jest duży wiatr to tak wszędzie wejdzie. Pompkę mam tą od dymogeneratora dymBox z regulacją obrotów. Proszę Roger jeszcze o informację czy te otwory powietrzne fi 10 nie są zbyt duże. W twoim projekcie są niżej umiejscowione podstawy i mniejsze.
Tytan58 mam też zrębki Bukowe olchowe 8mm następnym razem wypróbuję.
[Dodano: 07 gru 2020 - 20:26]
Zapomniałem jeszcze napisać że rurę na obudowę z nierdzewki uciętą mi na 500 mm średnica 88,9mm. Ile razy mogę ją zasypać podczas wędzenia aby nie było konieczności usuwania popiołu?

#63 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:32

Tytan58 mam też zrębki Bukowe olchowe 8mm następnym razem wypróbuję.

Będzie pan zadowolony :thumbsup: :)

Ja mam rurę 400mm i dwa razu spokojnie mogę zasypać i popiołu jest niewiele ,więcej nie próbowałem bo nie było takiej potrzeby.

Użytkownik tytan58 edytował ten post 07 gru 2020 - 20:33

#64 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:36

Tytan58 a DG masz oryginalny od Rogera, jaką pompkę do niego stosujesz?

#65 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:41

Wykonany własnoręcznie według wymiarów podanych przez kolege  Rogera,pompka HAILEA ACO-9602

#66 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 516 postów

Napisano 07 gru 2020 - 20:59

Jeśli w dymogeneratorze zostają zrębki w postaci węgla drzewnego to wynik zbyt małej wydajności pompki?

Dymogenerator z rury fi 100, dwa otwory 10 mm i pompka o wydajności 400l/h (papier wszystko przyjmie - ale wg. mnie za słabo dmucha) :).

--

Romii

#67 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 08 gru 2020 - 23:57

Wykonany własnoręcznie według wymiarów podanych przez kolege  Rogera,pompka HAILEA ACO-9602

Tzn. ten pierwotny projekt Rogera, który ma cieńszą rurę dymową i otwory powietrzne fi 8 ??

#68 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 09 gru 2020 - 00:28

Taki;https://wedlinydomow...onać-od-a-do-z/

#69 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 09 gru 2020 - 00:47

Ja zrobiłem wg projektu Cressi, czyli rura dymna 30mm, otwory powietrzne fi 10 i oczywiście większa odległość otworów od podstawy i tutaj pewnie jest problem

#70 Cressi

Cressi
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 09 gru 2020 - 13:01

Cóż, mój projekt to był raczej krzyk rozpaczy i próba przerobienia Dymboxa na dymogenerator, stąd pewne wymiary zostały wymuszone.
Istotnie, pojawia się problem tego,że rurka dymowa przekręca się w otworze,ale radzę sobie z tym przed delikatne podtrzymanie wezyka podajacego powietrze nad generatorem.
Do zasilania w powietrze używam lutownicy na gorące powietrze - pompka akwariowa wysiada w niskich temperaturach, a lutownica i tak stała w szafce, praktycznie nie używana.

#71 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 09 gru 2020 - 13:44

Tytan58, czy mógłbym prosić zdjęcia Twojego DG.
Jak rozumię masz otwory powietrzne fi 8, dymną fi 27, odległości jak u Rogera.

Mam jeszcze pytanie do forumowiczów, czy ktoś ma DG wg projektu kolegi Rogera, ale z dymną rurą fi30.
[Dodano: 09 gru 2020 - 13:44]
Zależy mi na średnicy Dymnej 30, bo już kupiłem taką rurę i taką mam otwornic ę, a jak pisał Roger nie należy ona do najtańszych.

Użytkownik Raf78 edytował ten post 09 gru 2020 - 13:45

#72 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 360 postów

Napisano 09 gru 2020 - 13:57

Tytan58, czy mógłbym prosić zdjęcia Twojego DG. Jak rozumię masz otwory powietrzne fi 8, dymną fi 27, odległości jak u Rogera.

Nie mam możliwości teraz wklejenia zdjęcia ,ale myśle że ta minimalnie większa średnica nie powinna stwarzać problemów,

kolega roger pisze tylko żeby nie była mniejsza;

Poczytaj w tym linku co ci podałem ,tam kolega roger wszystko opisał.

np;

AD.1. 

"Rura dymowa nie powinna być za długa bo utrudni to znacznie czyszczenie nie polecam wykonywania dłuższych niż 150-170mm. Skośne ścięcie od dołu ułatwia zaciąganie dymu z nad paleniska i jednocześnie ogranicza możliwość zasypania rury zrębkami podczas zasypywania DG. Rura dymowa nie musi głęboko wchodzić w korpus wystarczy około 25-35mm. U mnie na takiej długości rura jest podtoczona co zapewnia jej oparcie i uniemożliwia zbyt głebokie wprowadzenie do korpusu, teoretycznie można to pominać bo tak czy inaczej uniemożliwi to dyszka powietrzna - wtedy robimy ja vieco bliżej końca rury dynowej. Wykorzystana średnica i grubość ścianki 2mm jest optymalna ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zastosować troszkę większą średnicę - mniejszych nie polecam."

Użytkownik tytan58 edytował ten post 09 gru 2020 - 14:02

#73 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 2993 postów

Napisano 09 gru 2020 - 14:06

Ja używam DG Rogera i odkąd puszczam powietrze na min. to zniknął problem niedopalonych zrębek w świetle rury dymowej (węglików). Wydaje mi się że więcej powietrza = szybsze spalanie a co za tym idzie niedopalanie, i problem z węglikami.

Ostatnio zastanawiałem się czy nie spróbować obrócić DG i nie spróbować palenia z górnym wylotem dymu (czasem mam wrażenie jakby tam "było więcej dymu").

Pali tak ktoś? Jest jakaś różnica?

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 09 gru 2020 - 14:07

#74 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 241 postów

Napisano 09 gru 2020 - 18:11

Mam jeszcze pytanie do szanownych forumowiczów, Czy spotkaliście się z gotowymi krążkami grubości 2 mm o średnicy pasującej do rury 88,9 czyli musiałoby być 84,9. Wielkości średnicy zewnętrznej rury to są na internecie zaś tych pasujących do wnętrza nigdzie nie mogę znaleźć

#75 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7322 postów

Napisano 10 gru 2020 - 21:33

Kochani mam prośbę proszę do mnie nie pisać na PW pytań jak modyfikować Dymbox'a aby dziełał jak trzeba... Kiedyś dyskutowałem na ten temat z wytwórcą i niewiele z tego wynikło...
Dobre jest to co jest dostępne i tyle...

Komplet rysunków działającego poprawnie DG i wymierow macie tutaj na forum od lat przestańcie kombinować i kolejny raz wymyślać koła...

PS
Ja tu mało piszę i tak zostanie... bo ambicje właściciela czasem biorą górę nad logiką i prawdą z czym się nie zgadzam ale zawsze jestem pod telefonem czy prywatnym mailem...

Pozdrawiam

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

#76 Dym nad Jeziorem

Dym nad Jeziorem
  • Użytkownicy
  • 32 postów

Napisano 23 sty 2021 - 20:45

Za mną już 6 wedzen w nowej wędzarni z Dymboxem. Działa wyśmienicie. Zrębki się nie zawieszają. Do czyszczenia nagaru w rurce kupiłem szczotkę 26mm mocowana do wkrętarki. Super rozwiązanie, polecam:)f132acb5f03574e92a8620cd3d79c7e7.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#77 Swatek

Swatek
  • Użytkownicy
  • 118 postów

Napisano 25 sty 2021 - 00:33

Ad wróbel75

Pewnie od grudnia już sobie poradziłeś z tymi krążkami, ale jeśli nie, to miałem podobny problem.

W wątku:

https://wedlinydomow...z-owocow/page-2

w poście #31 opisałem jak zrobiłem sobie taką "strzykawę" do farszu :)

Musiałem tam zrobić tłok do rury kanalizacyjne fi 110.

Wiem, wiem :) Tam było pleksi, a Ty chcesz ze stali, i to nierdzewki :D 

Tym niemniej, jeżeli średnica nie będzie dużo większa, to też powinieneś dać radę :)

Pozdrawiam

Tomek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych