Skocz do zawartości

Wariacje bila72


bilu72

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie i smacznie to wygląda, ale mógłbyś jeszcze zapodać przepisy na swoje smakołyki. :D

Wszystko w większości jest pokazane obrazkowo.Nie chcę narzucać własnych upodobań smakowych(ostrość,słoność różnorodność przypraw)bo każdy ma inne kubki smakowe.

Kapuśniak jest sterylizowany w szybkowarze firmy Tef.... wg tabeli z ksiażeczki post-63315-0-90771100-1644665659_thumb.jpgpost-63315-0-03960000-1644665742_thumb.jpg

Lecz o ile komercyjna sterylizacja konserw odbywa się pod ciśnieniem 15 funtów / 250 F [103 kPa / 121 C], co w konsekwencji wymaga znacznie krótszego czasu przetwarzania to w naszych domowych szybkowarach ciśnieniowych możemy osiągnąć 10 funtów / 240 F [69 kPa / 115 C] na poziomie morza, co wymaga dłuższego czasu.Dlatego dokładam 50% do czasu podanego w tabeli.Ważnym elementem jest jakość przetwarzanych produktów ziemniak z własnej uprawy,kapustę mam wyhodowaną od ziarenka oraz przezemnie kiszoną,przyprawy w większości własny wykon,a mięso biorę ze sprawdzonego źródła chodz nigdy do końca nic nie wiadomo.

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bilu72, ja chetna tez na przepis z przyprawami ( lubie cos nowego a nie tylko te ktore uzywam sama) 

Czy ziemniaki sa gotowane i czy dodajesz jakas wode/bulion ..?

Czy mozna zrobic w sloiku , moj TZ nie przepada za kapusniakiem a dla siebie na jeden raz nie chce mi sie robic to jak bym sobie zrobila w niewielkim sloiku to bym miala tak na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bilu72, ja chetna tez na przepis z przyprawami ( lubie cos nowego a nie tylko te ktore uzywam sama) 

Czy ziemniaki sa gotowane i czy dodajesz jakas wode/bulion ..?

Czy mozna zrobic w sloiku , 

W temacie https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18047-sezon-ogr%C3%B3dkowy-dzia%C5%82kowy-2021/page-20

post#353 oraz 362 jjest temat ,,vegety'' jest w nim błąd całkowitej gramatury bo wyszłi 200 a nie 300g.Liscie laurowe przywiózł mi kolega z Włoch.Czosnek suszony w płatku z własnej uprawy.

Wszystkie składniki są surowe,dolewalem wodę a w słoiku nigdy nie robiłem więc nie wiem jaki byłby efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, tak Bilu, niech się wszystkie inne "smakołyki" schowają. Takie ziemniaczki wprost z ogniska, z taką goryczkowatą lekko przypieczoną skórką (skorupką) , solą, i surowym mleczkiem, dla mnie coś najbardziej smakowitego pod słońcem :D:thumbsup::clap:  !!!

 

post-63315-0-44423600-1644697313_thumb.j

 

Coś wspaniałego :clap:  !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrainoczka to sieć kilku sklepów w polsce Prowadzą  sprzedaż ale  ceny przy sprzedaży internetowej są o kilkanaście procent  wyższe.

Jeżeli coś potrzebujesz to pisz na PW.Mogę nadać paczkomatem z ZG zanim wrócę w przyszłym tygodniu do domu.

Kilka fotek z asortymentu 

post-63315-0-16788100-1645115645_thumb.jpg

post-63315-0-60619100-1645115666_thumb.jpg

post-63315-0-29994500-1645115691_thumb.jpg

post-63315-0-93624300-1645115709_thumb.jpg

post-63315-0-09906400-1645115733_thumb.jpg

Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję z Nią robić "interesy" Mówi po polsku tak "fajnie" Poszedłem na "całość" i  zamówiłem  słoninę na "pięć palców", konserwy i szynkę jak kula armatnia :) wszystko w najlepszej jakości.

Napisałem i oddzwoniła na mój tlf który podałem w mailu. Rozmawialiśmy i złożyłem zamówienie. Polecam i życzę udanych zakupów.

Edytowane przez Papcio

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.